98

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Системні вимоги виросли - для роботи в цій ОС бажано мати процесор Pentium 150 МГц і 32 Мбайт пам'яті. Тепер, що стосується нововведень. З'явилася повноцінна підтримка AGP, USB, DVD-ROM і безлічі інших пристроїв. ОС була інтегрована з Internet: відтепер працювати з глобальною мережею можна було в «провіднику» і в інших програмах, для цього в програмах з'явився такий елемент, як адресна рядок, інтерфейс став схожий з Internet Explorer (до речі сказати, ОС комплектувалася версією 4.0 цього браузера ). Була проведена ретельна робота по підвищенню стабільності роботи ОС. Частково це вдалося. До того ж, ОС комплектувалася програмою Windows Update, яка, за наявності підключення до Internet, могла визначати компоненти ОС, які можна оновити, і встановлювала відповідні оновлення. А під товстим шаром «косметики» криються зміни в ядрі ОС, зокрема був частково переписаний механізм управління ОЗП (багато що було запозичене з Windows NT). Яка ж доля чекала нову ОС? У першу чергу, її встановлювали ті користувачі, які мали вказане вище новітнє обладнання, а таких з часом ставало все більше. Зараз, купуючи новий домашній комп'ютер, ви в 99% випадків виявите, що на ньому вже встановлена ​​або Windows 98, або Windows 98 SE (розмова про неї в наступному пункті). Однак, популярність нової ОС була значно нижчою. По-перше, не було таких програм, які працювали б під Windows 98 і не працювали б під Windows 95 (і навпаки). По-друге, в багатьох офісних або шкільних комп'ютерах обсяг ОЗУ не перевищував 16 Мбайт, що, все-таки, недостатньо для нормальної роботи під Windows 98 (я не кажу про комфортну роботу - для неї потрібно не менше 64 Мбайт). По-третє, були просто «консервативні» користувачі, які не бажали розлучатися зі старою ОС, не отримуючи очевидних переваг. Однак ОС зайняла певну нішу на ринку, і утримувала її до появи Windows 98 SE. 3.4 Windows 98 SE. Пройшов 1998 рік, настав 1999-й. У лютому 1999 року Intel випустила процесор Pentium III (архітектурний аналог Pentium II, доданий набір інструкцій SSE), раніше був випущений чіпсет Intel i440BX (призначений для процесорів Pentium II 350-450 Мгц і 450-600 Мгц Pentium III, іноді використовується для побудови систем на базі Celeron і Pentium III до 1000 Мгц) ​​і i440GX (призначений для процесорів Pentium II Xeon і Pentium III Xeon). Ці два чіпсети в тому числі розширили можливості AGP, представивши інтерфейс AGP 2.0. Цілком зрозуміло, що для цих нововведень потрібна була програмна підтримка, зокрема, на рівні ОС. Стабільність же роботи Windows 98 залишала бажати кращого. Всі ці обставини призвели до випуску в червні 1999 року Windows 98 SE (Second Edition - друге видання).

Ядро ОС практично не змінилося. Для підтримки нових режимів AGP були написані нові VGARTD драйвера. У поставку ОС був включений новітній браузер Internet Explorer 5.0, який умів зберігати web-сторінки з усією графічної начинкою, а також підтримував інструкції SSE (дані інструкції знаходять своє застосування, в основному, у двох областях: у Internet для відтворення складних об'ємних об'єктів, і в 3-х мірної графіку, підвищуючи до 50% ефективність роботи процесора при розрахунку геометрії). У черговий раз була зроблена робота щодо збільшення стабільності роботи системи, проте радикальних змін не відбулося. Зовнішній вигляд ОС абсолютно не змінився.

Підводячи підсумок, можна сказати, що Windows 98 SE зайняла місце оригінальній Windows 98, тому що системні вимоги не були підвищені, а сама ОС не була нічим не гірша за оригінал.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти