Прогресивні форми організації навчання
Прогресивні форми організації навчання:
1.1. Тренінги
1.2. Семінари та колоквіуми
1.3. Ділові ігри
1.4. Вебінари
Тренінг – одно або дводенне аудиторне навчання, при якому відбувається концентрована передача навиків. Дає відповідь на запитання «Як вирішити проблему?»
Семінар – проводиться з метою введення в галузь (або спеціалізовану проблему), описує можливості вирішення типових задач. Дає відповідь на запитання «В чому суть предмету, які існують сучасні методи і підходи?»
Вебінар – онлайн навчання з допомогою інтернету. Традиційно використовується вебкамера і наушники, спілкування з ведучим через чат і в реальному режимі. Головна цінність вебінару в можливості отримати доступ до "гуру" -експерта на семінари якого не завжди є можливість потрапити з причини територіальної віддаленості. Ведучий дає відповідь на запитання «Як я вирішую цю проблему?»
Аудіокаст – авторський онлайн семінар. Дає відповідь на такі запитання: Як правильно розставити акценти при вирішенні проблеми, на що звернути увагу тощо.
Відеосемінар – авторське онлайн навчання. Демонструє покрокову інструкцію виконання роботи..
Аудіокнижки – семінари, записані в аудіоформаті.
Усі тренінги можна виокремити у три напрямки:
1.1. Психологічні тренінги
1.2. Професійні тренінги, зокрема бізнес-тренінги
1.3. Тематичні або соціально-просвітницькі тренінги
Існує багато видів психологічних тренінгів:
- тренінг особистісного зростання,
- комунікативний тренінг,
- психокорекційний тренінг,
- психотерапевтичний тренінг,
- тренінг партнерського спілкування,
- тренінг сенситивності,
- тренінг креативності.
Тренінги особистісного зростання – ґрунтуються на активних методах навчання та передбачають вирішення питань розвитку особистості, її самовдосконалення, формування навичок спілкування спрямованих на подолання внутрішньо-особистісних конфліктів та суперечностей, дозволяють знімати стереотипи й вирішувати особистісні проблеми учасників.
Тренінги особистісного зростання та комунікативні тренінги дуже схожі за своєю природою і їх об’єднують в один комплексний – соціально-психологічний тренінг, який спрямовується на розвиток комунікативних здібностей, міжособистісних відносин, уміння встановлювати та розвивати різні види взаємовідносин між людьми, і набув популяризації на теренах вітчизняної психологічної практики.
Професійні тренінги, зокрема бізнес-тренінги, зорієнтовані на вирішення конкретних професійних завдань, підвищення кваліфікації та набуття необхідних ділових навичок та якостей у певній сфері бізнесу.