Особливості застосування Технічних засобів навчання

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Використання технічних засобів значно скорочує час на підготовку педагогів до занять, певним чином організовує учбовий процес. ТЗН довго зберігають свої художні якості, застосування їх може бути багатократним, а це говорить про те, що методи і прийоми їх використання постійно удосконалюватимуться.

Застосування ТЗН буде ефективним за умови, що педагог вільно володіє технікою, добре підготовлений організаційно, уміє заздалегідь чітко визначити їх місце в системі занять і в учбово-виховному процесі в цілому. Результативність роботи залежить і від того, наскільки повно він може витягувати з екранно-звукових засобів закладену в них інформацію, розгортати бесіду за змістом, пов'язувати відомості, що підносяться, з життям. Важливо також, як він будує перехід від свого слова до перегляду, як активізує слухачів, використовуючи їх досвід. Одним з типових недоліків використання ТЗН є невміння педагога правильно побудувати заняття і точно визначити роль і місце технічних засобів. Часто багато часу йде на демонстрацію непотрібного, такого, що не має відношення до даного заняття матеріалу, наприклад, показується весь фільм, тоді як можна було б обмежитися окремими фрагментами; нерідко пояснення педагога дублюють текст діафільма або презентації, що приводить до нераціонального витрачання учбового часу.

Як відомо, успішне сприйняття тих або інших відомостей багато в чому залежить від їх наочності. Звичайно, ніяка техніка не може замінити живе слово викладача, від уміння і таланту якого перш за все залежить результат учбового процесу. Проте сучасні технічні засоби значно розширюють можливості викладача по викладу, а аудиторії по сприйняттю учбового матеріалу.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти