Агрегація

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Агрегація каналів (англ. Link aggregation, trunking) або IEEE 802.3ad - технологія об'єднання декількох фізичних каналів в один логічний. Це сприяє не тільки значного збільшення пропускної спроможності магістральних каналів комутатор-комутатор або комутатор-сервер, а й підвищенню їх надійності. Хоча вже існує стандарт IEEE 802.3ad, багато компаній ще використовують для своїх продуктів патентовані або закриті технології.

Головна перевага агрегації каналів в тому, що радикально підвищується швидкість - підсумовується швидкість усіх використовуваних адаптерів. У разі відмови адаптера трафік надсилається наступного працює адаптера, без переривання сервісу. Якщо ж адаптер знову починає працювати, то через нього знову посилають дані.

Використання в паралель кілька Ethernet-адаптерів виглядає так. Припустимо є два адаптера Ethernet: eth0 і eth1. Їх можна об'єднати в псевдо-Ethernet-адаптер eth3. Система розпізнає ці агреговані адаптери як один. Всі агреговані адаптери настроюються на один MAC-адресу, тому віддалені сервери звертаються з ними як з одним адаптером. eth3 можна налаштувати на один IP адреса, як будь-Ethernet адаптер. Через це програми звертаються до нього як до звичайнісінького адаптеру, швидкість якого в два рази вище.

Для реалізації на FreeBSD ми будемо використовувати lagg - агрегація лінків і інтерфейс відмовостійкий лінків. Інтерфейс lagg дозволяє агрегувати кількох мережевих інтерфейсів, як один віртуальний інтерфейс, тим самим забезпечується відмовостійкість і збільшення високошвидкісного зв'язку.

Інтерфейс lagg може бути створений за допомогою команди ifconfig laggN create. Ви можете використовувати різні типи агрегування протоколів, зазначеної за допомогою параметра proto laggproto. Дочірні інтерфейси можуть бути додані за допомогою laggport child-iface option і видалені за допомогою параметра-laggport child-iface option.

Типи агрігаціі

В даний час драйвер підтримує агрегування протоколів failover (за замовчуванням) fec lacp loadbalance roundrobin

Протоколи визначають, які порти використовуються для вихідного трафіку або конкретний порт приймає вхідний трафік. Стан інтерфейсу використовується для перевірки лінка чи є він активним чи ні.

Режими роботи: Failover [failover] - Це режим за замовчуванням. У цьому режимі один з портів є майстер портом і всі дані, виходять через цей порт. У разі відмови майстер порту буде використаний наступний активний порт.

Cisco ® Fast EtherChannel ® - Cisco FAST EtherChannel [fec] - це статична настройка і не погоджує агрегацію або обміну кадрами і не стежити за лінком. Якщо комутатор підтримує LACP, то слід використовувати LACP замість FEC.

FEC балансування вихідний трафік через активних портів, на основі інформації, заголовка хешірованного протоколу і приймає вхідний трафік через будь-який активний порт. Хеш-значення включає Ethernet адреси джерела і призначення і якщо такі є то і VLAN тег, IPv4/IPv6 адреси джерела і призначення.

LACP [lacp] - IEEE ® 802.3ad Link Aggregation Control Protocol (LACP) і протокол маркера. LACP проведе узгодження і набір агрегатних лінків в одну або кілька Link Aggregated Groups (LAG). Кожен LAG складається з портів з однаковою швидкістю і встановленою full-duplex операцією. Трафік буде збалансованим через порти в LAG з найбільшим загальною швидкістю, в більшості випадків буде існувати тільки один LAG, який буде містити всі порти. У разі виникнення змін у фізичного підключення каналів зв'язку LACP буде швидко змінювати роботу до нової конфігурації.

LACP балансування вихідного трафіку через активні порти, на основі інформації, заголовка по хешірованному протоколу і приймає вхідний трафік з будь-якого активного порту. Хеш-значення включає Ethernet адреси джерела і призначення і, якщо такі є, VLAN тег і IPv4/IPv6 адреси джерела і призначення.

Loadbalance [loadbalance] - Є псевдонімом FEC режим.

Round-robin [roundrobin] - Поширює вихідний трафік, за допомогою планувальника циклічно через всі активні порти і приймає вхідний трафік з будь-якого активного порту. Цей режим є порушенням кадру Ethernet і слід використовувати з особливою обережністю.

None [none] - Цей протокол призначений щоб нічого не робити: він відключає будь-який трафік без відключення lagg інтерфейсу.

Карась Р.Є.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти