9 Аплети на мові Java

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Апле́т (англ. Applet) — коротка комп'ютерна програма, що функціонально розширює можливості основної програми, або інтернет-застосування. Наприклад, додає в веб-сторінку функцію анімації. Для створення аплетів в мережі Інтернет використовується мова програмування Java.

Java-аплет забезпечує можливість використовувати в World Wide Web «виконуваний вміст» шляхом виконання в гіпертекстовому документі міні-програм, відомих як аплети. Незвичайним є формат готового до виконання коду, у який транслюються аплети Java, — це апаратно-незалежний побайтовий формат. Завдяки використанню такого нейтрального формату відкомпільовані Java-програми можна переміщати по Internet, оскільки вони не залежать від операційної системи, у якій виконуються.

Аплети на мові Java, з урахуванням своїх особливостей, мають безліч схожих рис з модулями. Головний обсяг роботи при виконанні аплету лягає на програмну систему, яка іменується «віртуальною машиною Java». Вона входить до складу всіх популярних браузерів. Об'єкт, що підключається до web-сторінки, включає так названі «байтові коди», які є чимось середнім між скомпільованим двійковим файлом програм і вихідним текстом. Це компроміс між переносимістю та швидкодією. Функціональні можливості у java-аплетів обмежені сильніше, ніж у модулів (що підключаються). Тим не менш, Java зараховується до повнофункціональних мов, отже, дана мова в апплетах працює не з комп'ютером, а з віртуальною машиною, яка захищає комп'ютер від результатів роботи аплету. Безумовно, скрізь, де є захист, є можливість постаратися його обійти, проте в цілому Java-аплети вважають досить нешкідливою технологією. На жаль, у кожного з веб-браузерів віртуальна машина своя, тому аплет, який функціонує на одній машині, зрідка може не захотіти працювати на іншій. Крім того, як і всяка багаторівнева система, в порівнянні із звичайними програмами Java-аплети програють у швидкодії. І ще. Потреба програмувати «по справжньому» для створення java-аплетів, значно збільшує трудомісткість подібного процесу.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти