5 Macromedia Shockware Flash

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 16:07, 20 червня 2013; Vorobel (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Macromedia Shockwave в даний час відомий як Adobe Shockwave (після придбання компанією Adobe) — мультимедійна платформа, що складається з інтегрованого програвача Shockwave Player та засобів створення shockwave-контенту Adobe Director.

Технологія призначена для розширення можливостей традиційних веб-браузерів в області представлення інформації і взаємодії з користувачем. Основні застосування: тривимірна векторна анімація, інтерактивні веб-додатки, програвання відеороликів, ігри. Застосовується у вигляді плагінів для браузерів Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera, Netscape, Netscape-сумісні тощо. На відміну від Adobe Flash, Shockwave плагін доступний лише для Windows та Mac і не доступний для Linux та Solaris.

Досить часто відбувається перемішування понять Shockwave і Adobe Flash, проте ці програвачі з різною функціональністю. Вони обидва є мультимедійними-програвачами, але фактично — це два різних мультимедійних програвача. У Shockwave більш розвинутий програвач. Завдяки цьому стають доступні такі технології, як багатокористувацький чат, синтаксичний аналіз XML, HTML-маніпуляції, поширена і швидка мова сценаріїв, віддалений пошук файлу, програмувальний контроль векторних форм, растрові маніпуляції. Все це допомагає створити багато речей, які не можуть зробити браузери самі по собі. Хоча Shockwave-файли також потокові, але, в на відмінно від Flash, вони не стартують відразу.


Формат

Формат файлу Shockwave – .DCR (хоча таке ж розширення використовують і файли зображень Kodak, а також ресурсні файли, що містять графіку для компонентів Delphi). Безпосередньо сам файл може бути відкритий і переглянутий програмою dirOpener.

Для створення Shockwave-файлів використовується спеціалізований додаток - Adobe Director. Експорт створюваних інтерактивних зображень у формат DCR можуть виробляти і деякі інші програми (зокрема - 3D Studio MAX).

ShockWave 3D - це векторний формат тривимірних інтерактивних панорам. W3D-файл - це файл експорту сцен Shockwave 3D.


Переваги та недоліки

  • Технологія Shockwave з самого початку розроблялась для використання в мережі Інтернет і це її велика перевага, але у неї є і свої недоліки. В версії для мережі не працюють деякі корисні функції мишки, відсутній друк із самого проекту, не працюють функції API. Тому можна забути про використання цих функцій при використанні онлайн проекту.
  • В Adobe Director можна імпортувати MP3-файли, але упаковувати проект для роботи в Інтернет не можна. Тому їх потрібно конвертувати в формат ShockWave Audio.


Альтернативи

Для тривимірних онлайн-моделей альтернативою Shockwave є технологія ViewPoint (підтримує лайтмап, світлові ефекти, текстури і бамп, анімацію, морфінг-анімацію, також працює з Adobe Flash) - зрозуміліше у вивченні (немає потреби в скриптах, зручний інтерфейс), швидке завантаження в будь-якому браузері.

Альтернативою є також технологія створення тривимірних веб-зображень Cult3D, шведської фірми Cycore Computers. Технологія Cult3D не вимагає додаткового апаратного забезпечення (на зразок 3D-акселераторів), а є повністю програмною. Вона працює на різних комп'ютерних платформах: Windows, Mac OS, BeOS, Linux.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти