Відмінності між версіями «4 Сервери Джава»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: ефективного виконання процедур (програм, механічних операцій, скриптів), які підтримую...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
ефективного виконання процедур (програм, механічних операцій, скриптів), які підтримують побудова додатків. Сервер додатків діє як набір компонентів, доступних розробнику програмного забезпечення через API (Інтерфейс прикладного програмування), який визначений самою платформою.
+
Мова Java призначена для створення програм, які працюють в розподіленому середовищі Internet на базі протоколів TCP/IP. Насправді доступ до ресурсів за допомогою URL відрізняється від доступу к файлу. Крім того в Java наявний засіб передачі повідомлень в межах внутрішнього адресного простору. Це дозволяє забеспечити віддалене виконання процедур. Ці інтерфкйси включені у пакет RMI (remote metod invocation). Цей засіб привносить високий рівень абстракції в програмування дл я середовища клієнт/сервер.
Для веб-додатків ці компоненти зазвичай працюють на тій же машині, де запущений веб-сервер. Їх основна робота - забезпечувати створення динамічних сторінок. Однак сучасні сервери додатків націлені набагато більше не на те, щоб генерувати веб-сторінки, а на те, щоб виконувати такі сервіси як кластеризація, відмовостійкість і балансування навантаження, дозволяючи таким чином розробникам сфокусуватися тільки на реалізації бізнес-логіки.
+
Java-програми несуть у собі значний обсяг інформації про типи часу виконання (run-time type information), яка використовується для дозволу доступу до об'єктів під час роботи програми. Це дозволяє забезпечити безпечну та оптимальну динамічну компоновку. В такий спосіб досягається захищеність середовища виконання аплетів.
 
+
Доступність інструментарію та ефективність розробок. Зазначена вище простота програмування на Java є причиною того, що розробки на Java коштуватимуть дешевше аналогічних на більш потужніх мовах програмування. Цьому ж сприяє і переносимість програм на Java, оскільки ліквідуються витрати пов'язані з адаптацією програми на конкретній платформі. До того ж інтегровані програми-оболонки для розробки Java програм коштують набагато дешевше ( 70-100$ ) ніж аналогічні продукти C++, Delphi ( ~1000$). А набір інструментарію для пакетної компіляції Java програм JDK (Java Development Kit) є взагалі freeware. Тому платформу Java можна рекомендувати як ідеальну для створення некомерційних програмних продуктів, зокрема для галузі освіти.
Зазвичай цей термін відноситься до Java-серверів додатків. У цьому випадку сервер додатків поводиться як розширена віртуальна машина для запуску додатків, прозоро керуючи сполуками з базою даних з одного боку і з'єднаннями з веб-клієнтом з іншого.
+
Перспективи застосування. Програми на Java можуть знайти різне застосування в навчальному процесі: інтерактивні навчаючі програми (HTML в поєднанні з Java), програми-тести і особливо ділові ігри. Додаткові переваги можна отримати, якщо пистати ці програми у вигляді аплетів, які ініціалізуються з Web сервера внутрішньої мережі Intranet. В такий спосіб можна уникнути інсталяції програми на багатьох комп'ютерах - користувач просто запускає Web-броузер і загружає потрібну сторінку. Для тестових програм, написаних на Java з викориситанням архітектури клієнт/сервер можна підвищити ступінь конфіденційності. База даних тестових запитань знаходиться на сервері в каталозі з обмеженим доступом. Коли користувач загружає аплет, він автоматично підключається до програми-сервера, яка виконується на сервері і може видавати запитання з бази даних у відповідь на запит користувача. В такий спосіб унеможливлюється викрадення бази даних, за умови відсутності фізичного доступу до серверу у користувачів.
Переваги серверів додатків:
+
Окреме питання - навчальні ділові ігри. Під такою грою розумітимем гру, за участю кількох користувачів, в якій мається на увазі динамічний обмін інформацією між ними. Система безпеки Java накладає обмеження, внаслідок якого аплет може встановлювати з'єднання лише з хостом, з якого він був загружений і ні з яким більше. Але це обмеження легко обходиться: на сервері виконується програма-сервер, з якою з'єднуються усі клієнти і через яку здійснюється обмін інформацією. Таким чином така програма повинна мати архітектуру клієнт/сервер.
 
+
Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE (до версії 5.0 - Java 2 Enterprise Edition або J2EE) - набір специфікацій та відповідної документації для мови Java, яка описує архітектуру серверної платформи для задач середніх і великих підприємств. Специфікації деталізовані настільки, щоб забезпечити переносимість програм з одного реалізації платформи на іншу. Основна мета специфікацій - забезпечити масштабованість додатків і цілісність даних під час роботи системи. J2EE багато в чому орієнтована на використання її через веб як в інтернеті, так і в локальних мережах. Вся специфікація створюється і затверджується через JCP (Java Community Process) в рамках ініціативи Sun Microsystems Inc.
• Цілісність даних і коду
+
J2EE є промисловою технологією і в основному використовується у високопродуктивних проектах, в яких необхідна надійність, масштабованість, гнучкість. Популярності J2EE також сприяє те, що Sun пропонує безкоштовний комплект розробки, SDK, що дозволяє підприємствам розробляти свої системи, не витрачаючи великих коштів. У цей комплект входить сервер додатків до ліцензії для розробки.
Виділяючи бізнес логіку на окремий сервер, або на невелику кількість серверів, можна гарантувати оновлення та поліпшення додатків для всіх користувачів. Відсутній ризик, що стара версія програми отримає доступ до даних або зможе їх змінити старим несумісним чином.
+
 
+
• Централізована настройка і управління
+
Зміни в налаштуваннях додатка, таких як зміна сервера бази даних або системних налаштувань, можуть провадитись централізовано.
+
 
+
• Безпека
+
Сервер додатків діє як центральна точка, використовуючи яку, постачальники сервісів можуть управляти доступом до даних і частинам самих додатків, що вважається перевагою захисту. Її наявність дозволяє перемістити відповідальність за аутентифікацію з потенційно небезпечного рівня клієнта на рівень сервера додатків, при цьому додатково приховуючи рівень бази даних.
+
 
+
• Підтримка транзакцій
+
Транзакція являє собою одиницю активності, під час якої велике число змін ресурсів (в одному або різних джерелах) може бути виконане атомарно (як неподільна одиниця роботи). Кінцеві користувачі при цьому можуть виграти від стандартизованого поведінки системи, від зменшення часу на розробку і від зниження вартості.
+
 
+
Приклади реалізації
+
 
+
Під сервером додатків у випадку Java EE розуміється комплекс програм, що реалізують концепцію Java EE і дозволяють запускати в собі Java EE додатка. До класу серверів додатків відносяться такі продукти як Sun GlassFish, IBM WebSphere, RedHat JBoss Application Server, Apple WebObjects (англ.) і ін
+
Zope, розвинений сервер web-додатків.
+
Термінальні сервери, наприклад поставляються компанією Citrix
+
 
+
Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE (до версії 5.0 - Java 2 Enterprise Edition або J2EE) - набір специфікацій та відповідної документації для мови Java, яка описує архітектуру серверної платформи для задач середніх і великих підприємств.
+
Специфікації деталізовані настільки, щоб забезпечити переносимість програм з одного реалізації платформи на іншу. Основна мета специфікацій - забезпечити масштабованість додатків і цілісність даних під час роботи системи. J2EE багато в чому орієнтована на використання її через веб як в інтернеті, так і в локальних мережах. Вся специфікація створюється і затверджується через JCP (Java Community Process) в рамках ініціативи Sun Microsystems Inc.
+
 
+
J2EE є промисловою технологією і в основному використовується у високопродуктивних проектах, в яких необхідна надійність, масштабованість, гнучкість.
+
Популярності J2EE також сприяє те, що Sun пропонує безкоштовний комплект розробки, SDK, що дозволяє підприємствам розробляти свої системи, не витрачаючи великих коштів. У цей комплект входить сервер додатків до ліцензії для розробки.
+
 
+
 
Cервер додатків
 
Cервер додатків
 
 
-Сервер додатків J2EE (часто званий J2EE-контейнер) - це реалізація системи у відповідності зі специфікацією J2EE, що забезпечує роботу модулів з логікою конкретного додатка. Включає в себе як мінімум наступні сервіси:
 
-Сервер додатків J2EE (часто званий J2EE-контейнер) - це реалізація системи у відповідності зі специфікацією J2EE, що забезпечує роботу модулів з логікою конкретного додатка. Включає в себе як мінімум наступні сервіси:
 
 
-EJB-контейнер, який підтримує автоматичну синхронізацію Java об'єктів з базою даних (CMP - container managed persistence, BMP - bean managed persistence);
 
-EJB-контейнер, який підтримує автоматичну синхронізацію Java об'єктів з базою даних (CMP - container managed persistence, BMP - bean managed persistence);
 
 
-JMS - сервіс доставки повідомлень між компонентами і серверами;
 
-JMS - сервіс доставки повідомлень між компонентами і серверами;
 
 
-управління ресурсами (доступ до СУБД, файлової системи, поштового сервера і т. д.);
 
-управління ресурсами (доступ до СУБД, файлової системи, поштового сервера і т. д.);
 
 
-безпека і захист даних;
 
-безпека і захист даних;
 
 
-підтримка транзакцій (в тому числі і розподілених, двофазних). Див Java Transaction API.
 
-підтримка транзакцій (в тому числі і розподілених, двофазних). Див Java Transaction API.
 
 
-веб-сервер і сервлет-сервер;
 
-веб-сервер і сервлет-сервер;
 
 
-підтримка веб-сервісів.
 
-підтримка веб-сервісів.
 
 
-JSF
 
-JSF

Версія за 18:21, 25 червня 2013

Мова Java призначена для створення програм, які працюють в розподіленому середовищі Internet на базі протоколів TCP/IP. Насправді доступ до ресурсів за допомогою URL відрізняється від доступу к файлу. Крім того в Java наявний засіб передачі повідомлень в межах внутрішнього адресного простору. Це дозволяє забеспечити віддалене виконання процедур. Ці інтерфкйси включені у пакет RMI (remote metod invocation). Цей засіб привносить високий рівень абстракції в програмування дл я середовища клієнт/сервер. Java-програми несуть у собі значний обсяг інформації про типи часу виконання (run-time type information), яка використовується для дозволу доступу до об'єктів під час роботи програми. Це дозволяє забезпечити безпечну та оптимальну динамічну компоновку. В такий спосіб досягається захищеність середовища виконання аплетів. Доступність інструментарію та ефективність розробок. Зазначена вище простота програмування на Java є причиною того, що розробки на Java коштуватимуть дешевше аналогічних на більш потужніх мовах програмування. Цьому ж сприяє і переносимість програм на Java, оскільки ліквідуються витрати пов'язані з адаптацією програми на конкретній платформі. До того ж інтегровані програми-оболонки для розробки Java програм коштують набагато дешевше ( 70-100$ ) ніж аналогічні продукти C++, Delphi ( ~1000$). А набір інструментарію для пакетної компіляції Java програм JDK (Java Development Kit) є взагалі freeware. Тому платформу Java можна рекомендувати як ідеальну для створення некомерційних програмних продуктів, зокрема для галузі освіти. Перспективи застосування. Програми на Java можуть знайти різне застосування в навчальному процесі: інтерактивні навчаючі програми (HTML в поєднанні з Java), програми-тести і особливо ділові ігри. Додаткові переваги можна отримати, якщо пистати ці програми у вигляді аплетів, які ініціалізуються з Web сервера внутрішньої мережі Intranet. В такий спосіб можна уникнути інсталяції програми на багатьох комп'ютерах - користувач просто запускає Web-броузер і загружає потрібну сторінку. Для тестових програм, написаних на Java з викориситанням архітектури клієнт/сервер можна підвищити ступінь конфіденційності. База даних тестових запитань знаходиться на сервері в каталозі з обмеженим доступом. Коли користувач загружає аплет, він автоматично підключається до програми-сервера, яка виконується на сервері і може видавати запитання з бази даних у відповідь на запит користувача. В такий спосіб унеможливлюється викрадення бази даних, за умови відсутності фізичного доступу до серверу у користувачів. Окреме питання - навчальні ділові ігри. Під такою грою розумітимем гру, за участю кількох користувачів, в якій мається на увазі динамічний обмін інформацією між ними. Система безпеки Java накладає обмеження, внаслідок якого аплет може встановлювати з'єднання лише з хостом, з якого він був загружений і ні з яким більше. Але це обмеження легко обходиться: на сервері виконується програма-сервер, з якою з'єднуються усі клієнти і через яку здійснюється обмін інформацією. Таким чином така програма повинна мати архітектуру клієнт/сервер. Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE (до версії 5.0 - Java 2 Enterprise Edition або J2EE) - набір специфікацій та відповідної документації для мови Java, яка описує архітектуру серверної платформи для задач середніх і великих підприємств. Специфікації деталізовані настільки, щоб забезпечити переносимість програм з одного реалізації платформи на іншу. Основна мета специфікацій - забезпечити масштабованість додатків і цілісність даних під час роботи системи. J2EE багато в чому орієнтована на використання її через веб як в інтернеті, так і в локальних мережах. Вся специфікація створюється і затверджується через JCP (Java Community Process) в рамках ініціативи Sun Microsystems Inc. J2EE є промисловою технологією і в основному використовується у високопродуктивних проектах, в яких необхідна надійність, масштабованість, гнучкість. Популярності J2EE також сприяє те, що Sun пропонує безкоштовний комплект розробки, SDK, що дозволяє підприємствам розробляти свої системи, не витрачаючи великих коштів. У цей комплект входить сервер додатків до ліцензії для розробки. Cервер додатків -Сервер додатків J2EE (часто званий J2EE-контейнер) - це реалізація системи у відповідності зі специфікацією J2EE, що забезпечує роботу модулів з логікою конкретного додатка. Включає в себе як мінімум наступні сервіси: -EJB-контейнер, який підтримує автоматичну синхронізацію Java об'єктів з базою даних (CMP - container managed persistence, BMP - bean managed persistence); -JMS - сервіс доставки повідомлень між компонентами і серверами; -управління ресурсами (доступ до СУБД, файлової системи, поштового сервера і т. д.); -безпека і захист даних; -підтримка транзакцій (в тому числі і розподілених, двофазних). Див Java Transaction API. -веб-сервер і сервлет-сервер; -підтримка веб-сервісів. -JSF

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти