4 Основи PHP

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

PHP відноситься до PHP Hypertext Preprocessor. Це серверна мова сценаріїв, впроваджена в HTML-документах. Тільки вихід із сценаріїв відправляється наклієнта. Кінцеві користувачі не бачать сценарій.

PHP є широко використовуваною мовою для динамічної веб-розробки. Наприклад, якщо ви хочете вести облік оцінки користувачів і забезпечити зворотний зв'язок, виможете зробити це за допомогою кількох рядків коду. Базовий синтаксис Весь код PHP повинна бути укладена всередині <? і?> закриває теги луна виводить текст.

<?

$ = 1;

Відлуння $;

?>

відображатиме значення $, що становить 1

<?

$ = 5;

відлуння "Цей текст відображається $ = $";

?>

відображатиме все, що між подвійними лапками в тому числі значеня змінних. .Використання до обліку спеціальних символів, таких як "$ дисплей характер. Використання луна "Відображення тексту $ '; Відображає все, що всередині одинарних лапок.Змінні не інтерпретуються. На PHP можна робити різні речі: створювати документи HTML, створювати зображення (будувати графіки, обробляти малюнки), управляти файлами на сервері, працювати з різними базами даних та багато іншого. Але основи PHP одні: код повинен починатися з дескриптора <? Php і закінчуватися дескриптором?>.Інтерпретатор PHP текст, розташований між цими дескрипторами, буде обробляти як код PHP.

У PHP, як і в інших мовах програмування можна використовувати змінні. Всі імена змінних починаються з символу долара ($), за яким має слідувати один або кілька символів. Імена змінних можуть включати тільки букви, цифри і символ підкреслення. Ім'я змінної має починатися з літери або з символа підкреслення. Імена змінних чутливі до регістру, тобто символи верхнього та нижнього регістрів розрізняються (наприклад, змінні $ t і $ T - це дві різні змінні).Оголошувати змінну можна в будь-якому місці коду, але до першого місця її використання. Наприклад Код

<? Php

$ Name = "Ім'я";

$ _number = 10;

$ Text = "Тут буде текст, наприклад, 'я вивчаю основи PHP' або ще який-небудь";

echo ($ text);

?>


У PHP змінну можна не тільки створити, але і видалити. Видаляються змінні за допомогою оператора unset (), наприклад

Код

unset ($ var_name);

unset ($ name, $ _number, $ text);


Також в PHP можна використовувати константи. Константи створюються за допомогою оператора define, загальний формат

Код

define ("імя_константи", "значеніе_константи");

Наприклад

Код

define ("NAME", "ім'я");

define ("SITE", "www.linedmk.com");

define ("NUMBER", 17);

Є негласна угода відповідно, з яким імена констант записують прописними буквами латинського алфавіту, наприклад, NAME, TEXT, VALUE. Якщо його дотримуватися, то це значно полегшить життя при розробці програм. Константам не можна давати імена, які є ключовими словами PHP (наприклад, імена операторів).

В PHP є безліч вбудованих констант, які можна використовувати. Наприклад, __FILE__ (два знака підкреслення до і два знаки підкреслення після) - містить ім'я програми, яка виконується в даний момент; PHP_VERSION - версія PHP.


PHP-скрипти зазвичай обробляються інтерпретатором в порядку , що забезпечує кросплатформеність розробленого додатка:

1. лексичний аналіз вихідного коду і генерація лексем,

2. синтаксичний аналіз отриманих лексем,

3. генерація байт-коду,

4. виконання байт-коду інтерпретатором (без створення виконуваного файлу).,

Для збільшення швидкодії додатків можливе використання спеціального програмного забезпечення, так званих акселераторів. Принцип їх роботи полягає в кешуванні одного разу згенерованого байт-коду в пам'яті і / або на диску, таким чином, з процесу роботи додатка виключаються етапи 1-3, що в загальному випадку веде до значного прискорення роботи. Важливою особливістю є те, що розробнику немає необхідності піклуватися про розподіл і звільнення пам'яті. Ядро PHP реалізує засоби для автоматичного керування пам'яттю; вся виділена пам'ять повертається системі після завершення роботи скрипта.

Розширення

Інтерпретатор складається з ядра і модулів, «розширень», що представляють собою динамічні бібліотеки. Розширення дозволяють доповнити базові можливості мови, надаючи можливості для роботи з базами даних, сокетами, динамічною графікою, криптографічними бібліотеками, документами формату PDF і тому подібним. Будь-який бажаючий може розробити своє власне розширення і підключити його. Існує величезна кількість розширень, як стандартних, так і створених сторонніми компаніями і ентузіастами, проте в стандартне постачання входить лише декілька десятків добре зарекомендували себе. Безліч розширень доступно в репозиторії PECL.

Параметри настройки

Інтерпретатор PHP має спеціальний конфігураційний файл - php.ini, що містить безліч налаштувань, зміна яких впливає на поведінку інтерпретатора.Є можливість відключити використання ряду функцій, змінити обмеження на використовувану скриптом оперативну пам'ять, час виконання, обсяг завантажуваних файлів, налаштувати журналирование помилок , роботу з сесіями і поштовими сервісами, підключити додаткові розширення, а також багато іншого. Під час виконання скрипта ці параметри можуть бути змінені командою ini_set.

Режими інтерпретатора

Існує кілька способів використання інтерпретатора PHP:

1. В якості модуля до веб-серверу за допомогою SAPI або ISAPI (наприклад, для Apache модуль mod_php). Веб-сервер запускається із завантаженим модулем і при зверненні до php-скрипту він виконується в оточенні процесу веб-сервера. Це найбільш поширений метод використання PHP в силу більш простої конфігурації.

2. В якості CGI. У цьому випадку, при виклику скрипта веб-сервер викликає / usr / bin / php-cgi / path / to / script.php. При цьому створюється новий процес і скрипт виконується в оточенні php-cgi, яке, в залежності від налаштувань, може сильно відрізнятися від оточення процесу веб-сервера. Більш сучасними варіантами є FastCGI і SCGI. На відміну від постійного виклику інтерпретатора як в CGI, у FastCGI / SCGI інтерпретатор PHP перезапускається не при кожному запиті, а тільки якщо всі поточні FastCGI-процеси вже в роботі, які звільнившись також не завершаться, а будуть чекати нових завдань. Однак ці процеси опитуються один раз в певний Scan-інтервал, згідно налаштуванням. Процеси, що перевищили час життя, час простою або відпрацювали задану кількість запитів, будуть завершуватися примусово, якщо їх кількість не нижче мінімально зазначеного для класу (віртхоста).

3. В якості скрипта командного рядка, що є виконуваним файлом, який викликається користувачем з командного рядка; скрипт виконується в оточенні викликав користувача. У цьому випадку можливе використання PHP для створення клієнтських GUI-додатків і вирішення адміністративних завдань в операційних системах UNIX, Linux, Microsoft Windows, Mac OS X і AmigaOS. Однак, в такій якості він не набув поширення, віддаючи пальму першості Perl, Python і VBScript

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти