3 Маршрутизація

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 22:31, 25 червня 2013; Dolunyuk (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Маршрутизація  — процес визначення маршруту прямування інформації між мережами. Маршрутизатор  приймає рішення, що базується на IP-адресі отримувача пакету. Для того, щоб переслати пакет далі, всі пристрої на шляху слідування використовують IP-адресу отримувача. Для прийняття правильного рішення маршрутизатор має знати напрямки і маршрути до віддалених мереж. Є два типи маршрутизації:

  • Статична маршрутизація — маршрути задаються вручну адміністратором.
  • Динамічна маршрутизація — маршрути обчислюються автоматично за допомогою протоколів динамічної маршрутизації — RIP, OSPF , EIGRP, IS-IS, BGP, HSRP та ін, які отримують інформацію про топологію і стан каналів зв'язку від інших маршрутизаторів у мережі.

Оскільки статичні маршрути конфігуруються вручну, будь-які зміни мережної топології вимагають участі адміністратора для додавання і видалення статичних маршрутів відповідно до змін. У великих мережах підтримка таблиць маршрутизації вручну може вимагати величезних витрат часу адміністратора. У невеликих мережах це робити легше. Статична маршрутизація не має можливості масштабування, яку має динамічна маршрутизація через додаткові вимоги до налаштування і втручання адміністратора. Але і у великих мережах часто конфігуруються статичні маршрути для спеціальних цілей у комбінації з протоколами динамічної маршрутизації, оскільки статична маршрутизація є стабільнішою і вимагає мінімум апаратних ресурсів маршрутизатора для обслуговування таблиці. Динамічні маршрути виставляються іншим чином. Після того, як адміністратор активізував і налаштував динамічну маршрутизацію за одним з протоколів, інформація про маршрути оновлюється автоматично в процесі маршрутизації після кожного отримання з мережі нової інформації про маршрути. Маршрутизатори обмінюються повідомленнями про зміни у топології мережі і в процесі динамічної маршрутизації. Програмна маршрутизація Програмна маршрутизація виконується або спеціалізованим ПО маршрутизаторів (у випадку, коли апаратні методи не можуть бути використані, наприклад, у разі організації тунелів), або програмним забезпеченням на комп'ютері. У загальному випадку, будь-який комп'ютер здійснює маршрутизацію своїх власних вихідних пакетів (як мінімум, для поділу пакетів, що відправляються на шлюз і пакетів, призначених версій сайту в локальному сегменті мережі). Для маршрутизації чужихIP-пакетів, а також побудови таблиць маршрутизації використовується різне ПЗ: • Сервіс RRAS ( англ. routing and remote access service ) В Windows Server • Демони routed, gated, quagga в Unix-подібних операційних системах (Linux, FreeBSD і т.д..)

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти