3 Маршрутизація

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 03:02, 24 грудня 2012; Tomash (Обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Маршрутизація - Процес визначення маршруту проходження інформації в мережах зв'язку.

Маршрути можуть задаватися адміністративно ( статичні маршрути), або обчислюватися за допомогою алгоритмів маршрутизації, базуючись на інформації про топологію і стан мережі, отриманої за допомогою протоколів маршрутизації (динамічні маршрути).

Статичними маршрутами можуть бути:

• маршрути, які не змінюються в часі;

• маршрути, що змінюються за розкладом;

• маршрути, що змінюються по ситуації - адміністративно в момент виникнення стандартної ситуації.

Маршрутизація в комп'ютерних мережах типово виконується спеціальними програмно-апаратними засобами - маршрутизаторами; в простих конфігураціях може виконуватися і комп'ютерами загального призначення, відповідно налаштованими.

Апаратна маршрутизація

Виділяють два типи апаратної маршрутизації: зі статичними шаблонами потоків і з динамічно адаптуються таблицями.

Статичні шаблони потоків увазі поділ всіх вхідних в маршрутизатор IP-пакетів на віртуальні потоки, кожен потік характеризується набором ознак для пакета такі як: IP-адресами відправника / одержувача, TCP / UDP-порт відправника / отримувача (у разі підтримки маршрутизації на підставі інформації 4 рівня), порт, через який прийшов пакет. Оптимізація маршрутизації при цьому будується на ідеї, що всі пакети з однаковими ознаками повинні оброблятися однаково (по однаковим правилам), при цьому правила перевіряються лише для першого пакета в потоці (при появі пакету з набором ознак, що не укладається в існуючі потоки, створюється новий потік ), за результатами аналізу цього пакета формується статичний шаблон, який і використовується для визначення правил комутації приходять пакетів (всередині потоку). Звичайний час зберігання Невик шаблону обмежена (для звільнення ресурсів маршрутизатора). Співпадіння недоліком такої схеми є інерціональность по відношенню до зміни таблиці маршрутизації (у разі існуючого потоку зміна правил маршрутизації пакетів не буде "помічено" до моменту видалення шаблону).

Динамічно адаптуються таблиці використовують правила маршрутизації "прямо", використовуючи маску і номер мережі з таблиці маршрутизації для перевірки пакета та визначення порту, на який потрібно передати пакет. При цьому зміни в таблиці маршрутизації (в результаті роботи, наприклад, протоколів маршрутизації / резервування) відразу ж впливають на обробку всіх новопрішедшего пакетів. Динамічно адаптуються таблиці також дозволяють легко реалізовувати швидку (апаратну) перевірку списків доступу.

Програмна маршрутизація

Програмна маршрутизація виконується або спеціалізованим ПО маршрутизаторів (у випадку, коли апаратні методи не можуть бути використані, наприклад, у разі організації тунелів), або програмним забезпеченням на комп'ютері. У загальному випадку, будь-який комп'ютер здійснює маршрутизацію своїх власних вихідних пакетів (як мінімум, для поділу пакетів, що відправляються на шлюз і пакетів, призначених версій сайту в локальному сегменті мережі). Для маршрутизації чужихIP-пакетів, а також побудови таблиць маршрутизації використовується різне ПЗ:

• Сервіс RRAS ( англ. routing and remote access service ) В Windows Server

• Демони routed, gated, quagga в Unix-подібних операційних системах (Linux, FreeBSD і т.д..)

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти