2 Стек ТСР/ІР

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 02:58, 24 грудня 2012; Tomash (Обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Стек протоколів TCP / IP - набір мережевих протоколів різних рівнів моделі мережевої взаємодії DOD, використовуваних у мережах. Протоколи працюють один з одним в стеку - це означає, що протокол, що розташовується на рівні вище, працює «поверх» нижнього, використовуючи механізми інкапсуляції. Наприклад, протокол TCP працює поверх протоколу IP.

Стек TCP / IP включає в себе протоколи із чотирьох рівнів: • прикладного;

• транспортного;

• мережевого ;

• канального ;

Протоколи цих рівнів повністю реалізують функціональні можливості моделі OSI. На стеку протоколів TCP / IP побудовано взаємодію користувачів в IP-мережах. Стек є незалежним від фізичного середовища передачі даних.

Прикладний рівень На прикладному рівні працює більшість мережевих додатків. Ці програми мають свої власні протоколи обміну інформацією, наприклад, HTTP для WWW, FTP (передача файлів), SMTP (електронна пошта), SSH (безпечне з'єднання з віддаленою машиною), DNS (перетворення символьних імен в IP-адреси) та багато інших. У масі своїй ці протоколи працюють поверх TCP або UDP і прив'язані до певного порту. Ці порти визначені Агентством по виділенню імен і унікальних параметрів протоколів (IANA).

Транспортний рівень Протоколи транспортного рівня можуть вирішувати проблему негарантованої доставки повідомлень («чи дійшло повідомлення до адресата?»), А також гарантувати правильну послідовність приходу даних. У стеці TCP / IP транспортні протоколи визначають, для якого саме застосування призначені ці дані. Протоколи автоматичної маршрутизації, логічно представлені на цьому рівні (оскільки працюють поверх IP), насправді є частиною протоколів мережного рівня.

Мережевий рівень Мережевий рівень спочатку розроблений для передачі даних з однієї (під) мережі в іншу. З розвитком концепції глобальної мережі в рівень були внесені додаткові можливості по передачі з будь-якої мережі в будь-яку мережу, незалежно від протоколів нижнього рівня, а також можливість запитувати дані від віддаленої сторони, наприклад в протоколі ICMP (використовується для передачі діагностичної інформації IP-з'єднання) і IGMP (використовується для управління multicast-потоками). ICMP і IGMP розташовані над IP і повинні потрапити на наступний - транспортний - рівень, але функціонально є протоколами мережевого рівня, і тому їх неможливо вписати в модель OSI. Пакети мережевого протоколу IP можуть містити код, який вказує, який саме протокол наступного рівня потрібно використовувати, щоб витягти дані з пакету

Канальний рівень Канальний рівень описує, яким чином передаються пакети даних через фізичний рівень, включаючи кодування (тобто спеціальні послідовності біт, що визначають початок і кінець пакету даних). Ethernet, наприклад, в полях заголовка пакета містить вказівку того, якій машині або машинам в мережі призначений цей пакет. Приклади протоколів канального рівня - Ethernet, IEEE 802.11 Wireless Ethernet, SLIP, Token Ring, ATM і MPLS.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти