2 Системи НФС

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 01:44, 20 червня 2014; Xphlash (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Network File System (NFS) - протокол мережевого доступу до файлових систем, спочатку розроблений Sun Microsystems в 1984 . Заснований на протоколі виклику віддалених процедур ( ONC RPC ). Мережева файлова система дозволяє монтувати файлову систему з віддаленого комп'ютера так, як ніби вона локальна і знаходиться у вашій системі. Після такого монтування користувач може безпосередньо звертатися до файлів цієї віддаленої файлової системи. Перевага полягає в тому, що різні комп'ютери мережі можуть отримувати прямий доступ до одних і тих же файлів без необхідності створення їх копій. Існує тільки один екземпляр файлу, що знаходиться в віддаленій файловій системі, і до нього може звертатися будь-який комп'ютер.
Система NFS працює в мережі TCP / IP. Віддалений комп'ютер, на якому знаходиться файлова система, надає її іншим машинами мережі. Це досягається за рахунок експорту файлової системи. Щоб це здійснити необхідно на віддаленому комп'ютері додати відповідні рядки у файл конфігурації NFS (його ім'я - / etc / exports), а також запустити два процеси-демони, що забезпечують доступ до віддаленого комп'ютера (це програми rpc.mountd і rpc.nfsd). У кожному рядку файлу / etc / exports вказується експортована система і мережеві комп'ютери, які мають право доступу до неї. Для файлової системи вказується точка монтування - каталог, в який вона монтується. Потім, список комп'ютерів, що мають до неї доступ. За кожним ім'ям може слідувати розділений комами список опцій монтування, взятий в круглі дужки. Наприклад, для одного комп'ютера можна надати доступ лише для читання, для іншого - для читання і запису і т.д. Якщо зазначені тільки опції, вони поширюються на всіх. До файлової системи, змонтованої в каталозі / pub (це ім'я зазвичай використовується для загальнодоступного каталогу), всім комп'ютерам надається доступ тільки для читання без перевірки прав доступу.
Існує безліч реалізацій NFS-серверів і клієнтів для різних операційних систем і апаратних архітектур. Найновіша версія NFS - v.4, яка підтримує різні засоби аутентифікації (зокрема, Kerberos і LIPKEY з використанням протоколу RPCSEC GSS) і списків контролю доступу (як POSIX , чи Windows -типів).
NFS надає клієнтам прозорий доступ до файлів і файлової системи сервера. На відміну від FTP , протокол NFS здійснює доступ тільки до тих частин файлу, до яких звернувся процес, і основна перевага його в тому, що він робить цей доступ прозорим. Це означає, що будь-який додаток клієнта, який може працювати з локальним файлом, з таким же успіхом може працювати і з NFS файлом, без будь-яких модифікацій самої програми.
NFS-клієнти отримують доступ до файлів на NFS-сервері шляхом відправки RPC -запитів на сервер. Це може бути реалізовано з використанням звичайних користувальницьких процесів - а саме, NFS-клієнт може бути для користувача процесом, який здійснює конкретні RPC-виклики на сервер, який так само може бути для користувача процесом.
Важливою частиною останньої версії стандарту NFS (v4.1) стала специфікація pNFS , націлена на забезпечення розпаралелених реалізації спільного доступу до файлів, що збільшує швидкість передачі даних пропорційно розмірам і ступеня паралелізму системи.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти