2 Основи JavaScript

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Мова програмування JavaScript (JS) надає веб-сторінкам можливість реагувати на дії користувача і перетворювати статичні сторінки в динамічні, так, щоб сторінки буквально "оживали" на очах. Дана мова програмування є клієнтським (виконується на стороні користувача, без використання сервера). Якщо ви націлені на вивчення даного клієнтського мови, то кращий спосіб зробити це - почати програмувати на ньому.

Роль змінних

У мові програмування JavaScript, як і в інших мовах, існують змінні, в яких зберігаються дані таким чином, щоб пізніше ви могли їх використовувати і маніпулювати ними. Припустимо, ви захотіли купити продукти в магазині. Ви йдете в гастроном і берете візок. Вибираєте те, що хочете купити і складіруете у візок. А тепер уявіть собі, що роль змінної грає ця сама візок. Ви можете доповнити її продуктами або передумати купувати і викласти що то з неї, тим самим ви зміните її значення.

Створення змінних

У мові JavaScript щоб оголосити змінну потрібно написати ключове слово var, поставити пробіл і написати назву змінної. Намагайтеся вибирати ім'я змінної так, щоб зрозуміти сенс збереженої інформації.

 var number; // number от английского число

Оператори

Оператори використовуються тоді, коли потрібно присвоїти нове значення. В залежності від класу вирішуваних завдань, існують різні типи операторів (оператори порівняння, порозрядного, рядкові, логічні та інші). Наприклад, створимо нову змінну name (від англ. - Ім'я) і привласнимо їй значення "Den"

 var name = "Den"; // використовуємо оператор присвоєння (=)

У даному прикладі ми використовуємо оператор присвоювання у вигляді знака рівності (=). Це найпоширеніший оператор в програмуванні. Ті значення, до яких застосовується оператор, зазвичай називають операндами, тобто в нашому випадку це змінна name і значення "Den". Всі разом називається виразом. У більшості випадках вираз записується в один рядок, яке закінчується крапкою з комою (;). З таких виразів можна писати програми на JavaScript, вони дуже схожі з пропозиціями в тексті.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти