1 Історія: Перші версії та визнання та поширення

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 23:51, 19 червня 2014; Xphlash (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

PHP/FI

У 1995 році данський програміст Расмус Лердорф (Rasmus Lerdorf) створив набір скриптів на Perl / CGI для виводу і обліку відвідувачів його онлайн-резюме, оброблювальний шаблони HTML-документів. Лердорф назвав набір Personal Home Page (Особиста Домашня Сторінка). Невдовзі функціональності і швидкості Perl - інтерпретатора скриптів - перестало вистачати, і Лердорф розробив з використанням мови C новий інтерпретатор шаблонів PHP / FI (англ. Personal Home Page / Forms Interpreter - «Особиста Домашня Сторінка / Інтерпретатор форм»). PHP / FI включав базову функціональність сучасного PHP: оформлення змінних в стилі Perl ($ім'я_змінної для виведення значення), автоматичну обробку форм і встроєний в HTML-текст і багато іншого. Новонароджена мова відрізнялася від свого прабатька простішим і обмеженим синтаксисом. У 1997 році після тривалого бета-тестування вийшла друга версія обробника, написаного на C - PHP / FI 2.0. Її використовували близько 1% (приблизно 50 тисяч) всіх інтернет-доменів світу.

PHP 3

Версія PHP 3.0 зазнала значної переробки, що визначила сучасний вигляд і стиль мови програмування. У 1997 році два ізраїльські програмісти, Енді Гутманс (Andi Gutmans) і Зеєв Сураські (Zeev Suraski), розробники з ізраїльського технологічного інституту, розташованого в ізраїльському місті Хайфі, повністю переписали код інтерпретатора. PHP / FI 2.0 був визнаний ними непридатним для розробки програми електронної комерції, над яким вони в той час працювали. Для спільної роботи над PHP 3.0 за допомогою бази розробників PHP / FI 2.0 Енді, Расмус і Зеєв вирішили об'єднатися і оголосити PHP 3.0 офіційним наступником PHP / FI, розробка ж PHP / FI була практично повністю припинена. Після 9 місяців публічного тестування, PHP 3.0 був офіційно випущений в червні 1998 року. Однією з найсильніших сторін PHP 3.0 була можливість розширення ядра додатковими модулями. Згодом інтерфейс написання розширень привернув до PHP безліч сторонніх розробників, що працювали над своїми модулями, що дало PHP можливість працювати з величезною кількістю баз даних, протоколів, підтримувати велике число API. Велика кількість розробників призвела до швидкого розвитку мови і стрімкого зростання її популярності. Абсолютно нова мова програмування отримала нове ім'я. Розробники відмовилися від доповнення про персональне використання, яке було в абревіатурі PHP / FI і мова був перейменований в PHP. До кінця 1998 року PHP використовувався десятками тисяч користувачів. Сотні тисяч веб-сайтів повідомляли про використання мови програмування PHP. У той час PHP 3.0 був встановлений приблизно на 10% веб-серверів Інтернету.

PHP 4

До зими 1998 року, практично відразу після офіційного виходу PHP 3.0, Енді Гутманс і Зеєв Сураські почали переробку ядра PHP. У завдання входило збільшення продуктивності складних додатків і поліпшення модульності базису коду PHP. Розширення дали PHP 3.0 можливість успішно працювати з набором баз даних і підтримувати велику кількість різних API і протоколів, але PHP 3.0 не мав якісної підтримки модулів і додатки працювали неефективно. Новий движок, названий Zend Engine (від імен творців, Зива і Енді, також засновників Zend Technologies), успішно справлявся з поставленими завданнями і вперше був представлений в середині 1999 року. PHP 4.0, заснований на цьому движку і приніс з собою набір додаткових функцій, офіційно вийшов в травні 2000 року, майже через два роки після виходу свого попередника PHP 3.0. На додаток до поліпшення продуктивності, PHP 4.0 мав ще декілька ключових нововведень, таких як підтримка сесій, буферизація виводу, безпечніші способи обробки вводиться користувачем, і декілька нових мовних конструкцій. Припинення випуску оновлень PHP 4 було заплановано на кінець 2007 року . Однак аж до 8 серпня 2008 випускалися критичні оновлення безпеки. З 9 серпня 2008 всяка підтримка версії PHP 4.x була припинена.

PHP 5

П'ята версія PHP була випущена розробниками 13 липня 2004. Зміни включають оновлення ядра Zend (Zend Engine 2), що істотно збільшило ефективність інтерпретатора. Введена підтримка мови розмітки XML. Повністю перероблені функції ООП, які стали багато в чому схожі з моделлю, використовуваною в Java. Зокрема, введена деструкція, відкриті, закриті і захищені члени і методи, остаточні члени і методи, інтерфейси і клонування об'єктів. Нововведення, проте, були зроблені з розрахунком зберегти найбільшу сумісність з кодом на попередніх версіях мови. На даний момент останньої стабільної гілкою є PHP 5.3, яка містить ряд змін і доповнень:

  • Збільшена швидкість роботи, приблизно на 10-20%
  • Введено простір імен
  • Пізніше статичне зв'язування і спеціальний метод __ callStatic ()
  • Лямбда-функції і замикання]]
  • Додавання розширень: intl, phar, fileinfo і sqlite3
  • Опціональний збирач сміття
  • Був написаний драйвер MySQLnd для найпопулярнішої у PHP розробників бази даних MySQL. З появою драйвера швидкість роботи з Mysql значно збільшилася, також новий драйвер доступний вже в стандартній збірці (раніше це було неможливо через ліцензії, пов'язаної з libmysql)]]
  • Скасування підтримки версій операційної системи до Windows 2000 (Windows 98, NT4, і.т.д.)
  • Нові синтаксичні конструкції, такі як NOWDOC, обмежений GOTO, короткий вид тернарного оператора «?:»

та інше.

PHP 6

Шоста версія PHP перебуває в стадії розробки з жовтня 2006 року. У ній вже були зроблені безліч нововведень, як, наприклад, виключення з ядра регулярних виразів POSIX і «довгих» суперглобальних масивів, видалення директив safe_mode, magic_quotes_gpc і register_globals з конфігураційного файлу php.ini. Основні зусилля були зосереджені на підтримці Юнікоду. Однак у березні 2010 року розробка PHP6 була визнана безперспективною через складнощі з підтримкою Юнікоду. Вихідний код PHP6 переміщений на гілку, а основною лінією розробки стала версія 5.4.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти