1 Роль динамічного програмування при створенні веб-сторінок

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 23:27, 25 грудня 2012; Tomash (Обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Для додання веб-сторінкам динамічності в веб-сторінку можна вставляти скрипти на сценаріях javascript і VBScript, виконуваних на стороні клієнта. Скрипти на javascript і VBScript можуть виконуватися або за наявності будь-яких дій користувача або автоматично під час завантаження веб-сторінки.

Крім того, в HTML документ можна вставляти елементи DHTML (динамічний HTML). DHTML - це спосіб створення інтерактивного веб-сайту. Динамічний HTML побудований на мові програмування javascript, каскадних таблицях стилів CSS і DOM (об'єктній моделі документа).

У документ HTML можна вставляти флеш-фрагменти або Flаsh-ролики (swf-файли). У документ HTML можна вставляти Flash-форми аналогічні HTML формам. Флеш забезпечує інтерактивність за рахунок інтерактивної векторної анімації для Web. Для створення Флеш використовується мова сценаріїв ActionScript.

Для обміну даними між користувачем і сервером веб-сторінку можна вставити веб-додаток, зване HTML формою (form). Форма це частина веб-сторінки, в якій користувач може вводити свою інформацію. Запити в формі можуть виконуватися методами GET або POST.

У зв'язку з тим, що скрипти, що виконуються на стороні клієнта, збільшують обсяг веб-сторінок, їх кількість і розмір на сторінці повинно бути обмеженим. Створення статичних сайтів з інтерактивними веб-сторінками доцільно виконувати в редакторі Macromedia Dreamweaver 8. Динамічні сайти, веб-сторінки яких генеруються або формуються з даних зберігаються на сервері в базі даних В даний час для створення динамічних сайтів застосовуються різні веб-додатки. Для розробки веб-додатків застосовуються різні технології, які забезпечують створення динамічних веб-сторінок. Динамічні сайти здатні реагувати на запроваджену користувачем інформацію, тобто можуть бути інтерактивними, тому динамічні сайти, як правило, є інтерактивними. Для створення (розробки) і супроводу динамічних сайтів використовують CMS (Content Management System) - Систему управління сайтом, яку називають движком сайту. В даний час популярними системами управління є Drupal, Joomla та WordPress. На основі цих CMS можна створювати функціональні і легко керовані PHP-сайти. Движки для Drupal, Joomla та WordPress є безкоштовними. Засоби розробки сайтів забезпечують поділ змістовної частини (контенту) від дизайну (шаблону веб-сторінки), що дозволяє змінювати зміст веб-сторінок, не зачіпаючи їх дизайну і змінювати шаблон сайту не зачіпаючи змісту його сторінок. Динамічні сайти, веб-сторінки яких генеруються на стороні клієнтського застосування. Для створення таких сайтів використовують мови сценаріїв javascript і VBScript, а також Java-аплети і технологія ActiveX. В Інтернеті можна скачати движок для сайту на javascript.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти