1 Поняття CMS

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 17:33, 20 червня 2013; Vorobel (Обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

CMS (система управління контентом сайту) - це інструментарій призначений для зручного наповнення і подальшого управління вмістом (контентом) сайту. Як правило, усі CMS включають в себе можливість керування шоблоном сайту, тобто тим, як в кінцевому результаті виглядатиме ваш сайт. Для популярних CMS існує безліч готових шаблонів і крім того, є можливість створювати власні, індивідуальні шаблони сайтів.

Отож розглянемо детально особливості сучасних CMS.

Звісно, за основним критерієм можна поділити CMS на платні і безкоштовні, з відкритим вихідним кодом. Оскільки на сьогоднішній день є достатньо пропозицій безкоштовних CMS, платні аналоги ми розглядати не будем.

За спеціалізацією системи управління контентом можна розділити на універсальні (Joomla, Drupal, TYPO3) і спеціалізовані (phpBB, CPG, ClipBucket), для форумів, фото- та відео-галерей, блогів, wiki-довідників та ін.

Використання системи керування контентом дають наступні переваги:

- шаблони відображення автоматично застосовуються до нового або існуючого контенту;

- простота редагування контенту завдяки візуальним редакторам. Від користувача не вимагається знання мов програмування та розмітки HTML;

- гнучке розширення можливостей за рахунок встановлення додаткових модулів і плагінів;

- візуалізація вмісту, завдяки якому користувач може побачити створений контент, ще до відправки його на сайт (попередній перегляд);

- автоматичне оновлення та слідування веб стандартам;

- зручне керування уже існуючим вмістом (контентом);

- єдина категоризація всіх видів вмісту (таксономія);

- управління користувачами з різним рівнем доступу.

Як правило функціонування CMS реалізовано на основі бази даних MySQL, або іншої, а вихідний код ядра написаний на популярних мовах програмування (PHP, Perl, Java, ASP.NET, Python).

Серед найбільш популярних CMS можна відмітити наступні:

Joomla - найбільш популярна система управління контентом. Область застосування цієї CMS коливається від простих сайтів-візиток і до складних корпоративних проектів. Особливістю Jooml-и можна відмітити мінімальний набір інсталяційного пакету, а усі необхідні компоненти можна доставляти в процесі необхідності. Joomla володіє значною функціональністю, яку можна розширювати за рахунок додаткових розширень (компонентів, модулів, плаганів), в тому числі створених власноручно. Також слід відмітити зручне адміністрування системи, широкі можливості керування доступом, велику кількість html-шаблонів для Joomla, можливість інтеграції з іншими CMS (форумами, галереями).

WordPress - досить популярна система керування контентом, особливо в сфері створення блогів. Однак можливості цієї CMS дозволяють створювати і складніші інтернет-ресурси, портали новин і навіть інтернет-магазини. Плюсом WordPress є простота установки і налаштування, а також можливість швидко і зручно публікувати матеріали (в тому числі і віддалено) навіть авторам, які не володіють мовою html-розмітки. Інтегрована система "тем" і плагінів дозволяє досить просто змінювати дизайн і функціональні можливості сайту.

Drupal - досить складна CMS, однак і можливості її теж дуже широкі. Застосовується в проектах від простих сайтів-візиток і блогів, до складних порталів, інформаційних архівів, сайтів новин, форумів. Фактично можливості Drupal нічим не обмежуються в сучасних вимогах ринку web-індустрії. Однак слід памятати, що Drupal є системою для побудови саме професійних проектів і інколи при створенні простих сайтів варто використовувати простішу альтернативу.

TYPO3 - ще одна CMS з досить широкими можливостями. Особливістю TYPO3 є представлення структури сайту у вигляді дерева сторінок. Для побудови шаблонів використовується спеціальна конфігураційна мова розмітки - TypoScript. Одним із важливих плюсів, є можливість використання однієї інсталяції CMS для управління багатьма сайтами, з представленням контенту в єдиній структурі дерева сторінок. Спектр застосування цієї системи керування контентом також досить широкий - від простих сайтів, до складних проектів.

Textpattern - досить хороша CMS, яка однак маловідома серед широких кіл веб-розробників. Область застосування textpattern-а від блогів і простих сайтів, до досить складних ресурсів новин і корпоративних сайтів. Використання textpattern-ом своїх власних "тегів" для створення шаблонів, дозволяє зручно конфігурувати їх і ефективно використовувати фрагменти коду, що повторяються. В цю CMS вбудовано конвертор Textile, що дозволяє користувачам робити розмітку тексту без вивчення html. Базові шаблони сторінок створені у відповідності до стандартів W3C. Є можливість редагувати CSS-шаблони сторінок. На базі однієї інсталяції textpattern можна керувати багатьма сайтами. На вітчизняному ринку ПЗ існує програмний продукт, який дозволяє управляти сайтом, його структурою, навігацією і кожною веб-сторінкою. Це CMS Bitrix. Успіх цієї системи підтверджується тим, що з її допомогою створено вже понад 20 тисяч сайтів.

CMS Bitrix

Дана система має ряд незаперечних переваг. Універсальність даної системи дозволяє задовольнити максимально велику кількість клієнтів. Надійність системи доводить те, при тестуванні сайт, написаний під Бітрікс витримує навантаження до 40 тисяч осіб за годину. Сайти на Бітрікс можна віднести до найбезпечніших на російському ринку.

Тільки ці переваги роблять перенесення сайту на Бітрікс дуже вірним рішенням. А що б утвердитися в це рішення, потрібно ще пам'ятати про інноваційність, доступності за ціною, а так само економії часу на створення сайтів з допомогою CMS Bitrix.

Додаткові можливості CMS Bitrix. Крім всього вище зазначеного потрібно відзначить, що Бітрікс прекрасно інтегрується з іншими продуктами 1С. Ця особливість дозволяє поліпшити бізнес-процеси, спростити взаємодія інформації на сайту та обліку товарів підприємства.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти