Файлова система

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Файлова система - це методи і структури даних, які використовують­ся операційною системою для зберігання файлів на диску або в його розділі. Перед розміщенням файлової системи в розділі або на диску, вона має ініціалізувати, а необхідні службові дані перенесені на цей розділ або диск. Цей процес називається створенням файлової системи (іноді його ще називають форматуванням, що в принципі невірно).

Без файлової системи програм не зможуть отримати доступ до даних по імені файлу або каталогу і повинна бути можливість прямого доступу до області даних на пристрої зберігання даних.

Файлові системи використовуються на пристроях зберігання даних , таких як жорсткі диски , дискети , оптичні диски або флеш-пам'яті пристроїв зберігання для підтримки фізичного розташування файлів на комп'ютері. Вони можуть надавати доступ до даних на файловому сервері, виступаючи в якості клієнтів для мережевих протоколів (NFS, SMB), або вони можуть бути віртуальними та існують лише як метод доступу для віртуальних даних.


Функції файлової системи.


До функцій обслуговування файлової структури відносяться такі операції (звісно, що вони відбуваються в середовищі якої-небудь операційної системи):

- створення файлів

- створення каталогів

- перейменування файлів і каталогів

- копіювання, переміщення файлів

- видалення файлів і каталогів

- навігація по файловій системі (провідник) з метою доступу до певного файлу

- керування атрибутами (властивостями) файлів (приховування, тільки читання і т.д.)


Основними поняттями в файловій структурі Linux (і в більшості опереційних систем UNIX - сімейства): - суперблок;

- індексний дескриптор;

- блок даних;

- блок каталогу (прямий блок);

- непрямий блок;

- файл.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти