Відмінності між версіями «Суть Технічних засобів навчання»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Загальновідомо, що тільки 15% інформації запам'ятовується при слуховому сприйнятті, 25% - пр...)
 
м (Захист на Суть Технічних засобів навчання встановлено (‎[edit=sysop] (безстроково) ‎[move=sysop] (безстроково)) [каскадний])
 

Поточна версія на 15:28, 23 вересня 2012

Загальновідомо, що тільки 15% інформації запам'ятовується при слуховому сприйнятті, 25% - при зоровому і 65% - при одночасному. Більше 85% людей, особливо молодих, володіє переважно зоровою пам'яттю. Активний об'єм пам'яті використовується людиною лише на 4...5%.Тому найпильнішої уваги вимагають питання організації учбового процесу, його інтенсифікація, що полягає в тому, щоб при найменших витратах часу давати необхідну кількість інформації, добиватися глибокого її засвоєння. Ефективність використання методів навчання значною мірою обумовлене наявністю матеріально-технічних засобів.

У поліпшенні організації навчального процесу і підвищення його якості велику допомогу педагогам можуть надати технічні засоби навчання.

Засоби навчання — допоміжні матеріально-технічні засоби з їх специфічними дидактичними функціями. Технічні засоби навчання — обладнання, апаратура та програмні засоби, які застосовуються в навчальному процесі з метою підвищення його ефективності.

Технічні засоби навчання (ТЗН) - це сукупність дидактичних матеріалів і технічних пристроїв, які використовуються для передачі інформації, контролю і навчання. Інформаційні ТЗН призначені для забезпечення прямої передачі навчальної інформації, контролюючі - для забезпечення контролю знань і навчаючі - для навчання.

Технічні засоби навчання — необхідний чинник засвоєння знань. До них належать: дидактична техніка (кіно-, діапроектори, телевізори, відеомагнітофони, електрофони), аудіовізуальні засоби; екранні посібники статичної проекції (діафільми, діапозитиви, транспаранти, дидактичні матеріали для епіпроекції), окремі посібники динамічної проекції (кінофільми, кінофрагменти та ін.), фонопосібники (грам- і магнітофонні записи), відеозаписи, радіо- і телевізійні передачі.

Активне застосування технічних засобів навчання - це не привілей окремих викладачів. Сучасні ТЗН стають невід'ємною частиною учбового процесу скрізь, де є захоплені своєю справою викладачі, де навчання стало творчістю. Там, де технічні засоби використовуються грамотно і систематично, вони сприяють підвищенню ефективності і якості навчання.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти