Відмінності між версіями «Процес наукового дослідження, його характеристика та етапи проведення»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(http://www.buyvaltrexonlineorg.com/#43651 generic valtrex cost - generic valtrex price)
(http://buyventolinonlineorg.com/#75518 where to buy ventolin inhaler - buy ventolin online no prescription)
Рядок 5: Рядок 5:
 
http://www.buyvaltrexonlineorg.com/#43651 generic valtrex cost - generic valtrex price
 
http://www.buyvaltrexonlineorg.com/#43651 generic valtrex cost - generic valtrex price
  
== Об´єкт і предмет дослідження ==
+
http://buyventolinonlineorg.com/#75518 where to buy ventolin inhaler - buy ventolin online no prescription
 
+
 
+
Об´єкт і предмет дослідження, як категорії наукового процесу, співвідносяться між собою як загальне і часткове.Об´єктом наукового дослідження є навколишній матеріальний світ та форми його відображення у людській свідомості людей, які існують незалежно від нашої свідомості, відбираються відповідно до мети дослідження. Залежно від ступеня складності є прості і складні об´єкти дослідження, відмінність між ними визначається кількістю елементів та видом зв´язку між ними. Наприклад, простим об´єктом дослідження в педагогіці є рівень інформаційного забезпечення навчання, складним - ефективність процесу навчання.У першому випадку досліджується забезпечення навчальною літературою, згідно переліку дисциплін навчального плану, в другому - визначається вплив численних факторів на кінцевий результат навчання (якість викладання, технології навчання, рівень навченості та навчальності студентів тощо). Правильний вибір об´єкту вивчення навколишнього матеріального світу відповідно до мети дослідження сприяє обґрунтованості результатів дослідження.Завдання дослідника полягає у визначенні факторів, які впливають на об´єкт дослідження, відборі і зосередженні уваги на найсуттєвіших з них. Критеріями відбору є мета дослідження та кількісний рівень накопичених фактів у цьому напрямі. Відбір найсуттєвіших факторів, які впливають на об´єкт дослідження, має велике практичне значення, оскільки впливає на ступінь достовірності результатів дослідження. Якщо будь-який суттєвий фактор не враховано, то висновки, здобуті в результаті дослідження, можуть бути помилковими, неповними або зовсім хибними. Виявлення суттєвих факторів простіше, якщо дослідження ґрунтуються на добре опрацьованій теорії. Якщо теорія не дає відповіді на поставлені запитання, то використовують гіпотези, наукові ідеї, сформовані в процесі попереднього вивчення об´єкта дослідження.Отже, чим повніше враховано вплив середовища на об´єкт дослідження, тим точнішими будуть результати наукового дослідження. ''Середовище'' - це те, що впливає на об´єкт дослідження.Відібравши об´єкт, визначивши предмет і фактори, які впливають на причинно-наслідкові результати стану об’єкта, визначають його параметри, тобто повноту вивчення відповідно до поставленої мети.Наукове дослідження повинно розглядатись у неперервному розвитку, ґрунтуватись на зв´язку теорії з практикою.Важливу роль у науковому дослідженні відіграють пізнавальні завдання емпіричного і теоретичного напряму.Емпіричні завдання вирішуються за допомогою спостереження, експерименту, вимірювання, описування.Теоретичні завдання спрямовані на вивчення і виявлення причин, зв´язків, залежностей, які дозволяють встановити поведінку об´єкта, визначити і вивчити його структуру, характеристику на основі розроблених у науці принципів і методів пізнання. Тут переважає використання аксіоматичних методів, системних, структурно-функціонального аналізу, математичного моделювання.У результаті отриманих знань формулюють закони, розробляють теорію, перевіряють факти тощо.
+
 
+
Теоретичні пізнавальні завдання формують таким чином, щоб можна було їх перевірити емпірично. У вирішенні емпіричних і особливо теоретичних завдань наукового дослідження важливе місце належить Логічному методу пізнання, який дозволяє на основі умовиводів пояснити явища і процеси, викликати різні пропозиції та ідеї, встановлювати шляхи їх вирішення. Він будується на отриманих фактах і результатах емпіричних досліджень.
+
 
+
Систематизовані наукові знання класифікують за різними ознаками:
+
 
+
# за видом зв´язку з суспільним виробництвом (поліпшення організації праці, створення машин, конструкцій, теоретичні гуманітарні роботи тощо);
+
 
+
# за ступенем важливості для народного господарства (роботи, що виконуються на замовлення міністерств, відомств);
+
 
+
# за джерелами фінансування (держбюджетні, госпдоговірні);
+
 
+
# за терміном розробки (довготермінові, короткотермінові).
+
 
+
  
 
== Традиційна модель наукового пізнання ==
 
== Традиційна модель наукового пізнання ==

Версія за 15:38, 1 серпня 2012


6iQgHI <a href="http://wyjgywdvwhwv.com/">wyjgywdvwhwv</a>, [url=http://newocrcygpce.com/]newocrcygpce[/url], [link=http://edqlfehghfoq.com/]edqlfehghfoq[/link], http://dmwwummqrzoa.com/

http://www.buyvaltrexonlineorg.com/#43651 generic valtrex cost - generic valtrex price

http://buyventolinonlineorg.com/#75518 where to buy ventolin inhaler - buy ventolin online no prescription

Традиційна модель наукового пізнання

Традиційна модель наукового пізнання передбачає рух по ланцюжку: встановлення емпіричних фактів - первинне емпіричне узагальнення - виявлення відхилень фактів від правил - винахід теоретичної гіпотези з новою аргументацією - логічний висновок (дедукція) з гіпотези всіх фактів спостереження, що є перевіркою на її істинність.Отже, процес наукового дослідження достатньо тривалий і складний. Він починається з виникнення ідеї, а завершується доведенням правильності гіпотези і суджень.Головними етапами наукового дослідження є:

  • виникнення ідеї, формулювання теми;
  • формування мети та завдань дослідження;
  • висунення гіпотези, теоретичні дослідження;
  • проведення експерименту, узагальнення наукових фактів і результатів;
  • аналіз та оформлення наукових досліджень;
  • впровадження та визначення ефективності наукових досліджень;

Але в науці недостатньо встановити будь-який науковий факт. Важливим є пояснення його з позиції науки, обґрунтування загально-пізнавального, теоретичного та практичного його значення. Накопичення наукових фактів у процесі досліджень є творчим процесом, в основі якого завжди лежить задум вченого, його ідея. Наукове пізнання - дуже трудомісткий і складний процес, який потребує постійної високої напруги, праці з натхненням. Воно прирівнюється до подвигу і потребує максимальної напруги енергії людини, її мислення і дій, інакше воно перетворюється в ремісництво і ніколи на дасть нічого суттєвого.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти