Відмінності між версіями «Кількісні характеристики документообігу»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Вступ Документообіг – рух документів в організації з моменту їх отримання або створенн...)
 
м (Змінено рівень захисту сторінки «Кількісні характеристики документообігу» (‎[edit=sysop] (безстроково) ‎[move=sysop] (безстроково)) [каскадний])
 
(52 проміжні версії 7 користувачів не показані)
Рядок 1: Рядок 1:
Вступ
+
== Вступ ==
  
 
Документообіг – рух документів в організації з моменту їх отримання або створення до завершення виконання чи відсилання. Правильна організація документообігу сприяє оперативному проходженню документів в апараті управління, врівноваженню навантаження на підрозділи та на посадових осіб, позитивно сприяє на процес управління в цілому.
 
Документообіг – рух документів в організації з моменту їх отримання або створення до завершення виконання чи відсилання. Правильна організація документообігу сприяє оперативному проходженню документів в апараті управління, врівноваженню навантаження на підрозділи та на посадових осіб, позитивно сприяє на процес управління в цілому.
  
Задачі, які вирішуються в процесі автоматизації документообігу установи, багато у чому залежать від характеру її комерційної діяльності, інфраструктури, адміністративної організації та багатьох інших факторів. Але не залежно від специфіки кожної окремої установи існує ряд загальних вимог до систем автоматизації офісної діяльності (документообігу).
+
Документообіг в установі здійснюється у вигляді потоків документів, які циркулюють між пунктами обробки інформації (керівники установи та структурні підрозділи, спеціалісти, кваліфіковані службовці) та пунктами технічної обробки документів, тим самим створюється велика кількість документів які потребують класифікації, а їхній обсяг, об'єм і призначення є  кількісною характеристикою документообігу.
 
+
Повна інтегрована автоматизація офісу передбачає охоплення наступних інформаційно-управлінських процесів: зв'язок, збір, збереження і доступ до необхідної інформації, аналіз інформації, підготовка тексту, підтримка індивідуальної діяльності, програмування і рішення спеціальних завдань.
+
== Кількісна характеристика документообігу ==
Сукупність програмних та апаратних елементів з технологіями їх експлуатації створює систему автоматизації документообігу (САД). САД – це відкрита система, яка має тісний детермінований взаємозв’язок з навколишнім середовищем, тому аспектів її вивчення дуже багато. Крім того, САД є динамічною системою. Вона володіє великим потенціалом розвитку, що вимагає існування гнучкої, керованої теоретичної моделі системи. Яка б у комплексі з матеріально-технічною базою ефективно використовувалась у процесі виробництва, обробки та збереження документальних інформаційних ресурсів для забезпечення управлінської галузі.
+
 
+
1 Коротка характеристика системи документообігу підприємства
+
 
+
Документообіг в установі здійснюється у вигляді потоків документів, які циркулюють між пунктами обробки інформації (керівники установи та структурні підрозділи, спеціалісти, кваліфіковані службовці) та пунктами технічної обробки документів.
+
 
+
По відношенню до апарату управління розрізняють потоки документів, що надходять, відправляються, та внутрішніх документів.
+
 
+
В установі відбувається розподіл поступаючого обсягу документів на потоки, які направляються керівникам, в структурні підрозділи та окремим виконавцям.
+
  
 
У процесі функціювання організаційної системи, формуються інформаційні потоки, які на виході створюють потік документів, що відправляються. Крім того, в установах циркулюють документи, які не виходять за їх межі (потоки внутрішньої документації).
 
У процесі функціювання організаційної системи, формуються інформаційні потоки, які на виході створюють потік документів, що відправляються. Крім того, в установах циркулюють документи, які не виходять за їх межі (потоки внутрішньої документації).
  
До основних параметрів потоків, що беруться до уваги в процесі документообігу, відносять:
+
Також щоб дати визначення кількісної характеристики документообігу виділяють такі пункти:
  
•    напрямок потоку, що визначається пунктами відправлення та призначення;
+
•напрямок руху документів, що визначається пунктами відправлення та призначення;
•    обсяг потоку, який визначається кількістю документів, що проходять через систему за одиницю часу;
+
•    структура потоку, визначається різновидом документів, авторством та іншими ознаками класифікації;
+
•    режим потоку, визначається періодичністю руху документів через пункти обробки .
+
Практично перед будь-якою організацією постає питання автоматизації документообігу.
+
  
2. Властивості автоматизованої система документообігу
+
•обсяг кількості документів, який визначається кількістю документів, що проходять через систему за одиницю часу;
  
Властивості:
+
•призначенням та функції документів, визначається різновидом документів, авторством та іншими ознаками класифікації;
  
1.обробляти різноманітні типи документів (фінансові та інші), перелік яких можна змінювати і розширювати;
+
•режим руху документів, визначається періодичністю руху документів через пункти обробки .
 +
 
 +
До кількісних параметрів документообігу відносять показники його об'єму і часу протікання. Об'єм документообігу визначається кількістю вхідних, вихідних і внутрішніх документів установи за конкретний період (рік, квартал, місяць, день). Окрім об'єму документообігу встановлюють питому вагу кожної групи документів або документопотоків, визначають щільність документопотока - об'єм документів, що проходять через підрозділ за одиницю часу. Виділяють і такі такі параметри, як фізичний об'єм конкретного документа, розмір його тексту.
  
2.мати вбудовані засоби визначення не тільки набору типів документів, що обробляються системою, але і реквізитного складу кожного з них. При цьому екранні форми подання будь-якого типу документу мають настроюватися під конкретного користувача або групу користувачів;
+
Постійно зростає потужність документно-інформаційного потоку,кількіть документів, відбувається концентрація та розпорошення публікацій у періодичних виданнях, старіння інформації. Усе це призводить до серйозних труднощів у роботі з документами й інформацією, яку вони містять.
забезпечувати формалізацію опису технології обробки документів; стадій обробки, правил переходу від однієї стадії до іншої, виконавця або групу виконавців кожної стадії і т.д.;
+
  
3.забезпечувати настройку облікових операцій, що виконуються на тій або іншій стадії;
+
Протягом усього періоду розвитку науки і культури йде процес накопичення інформації та знань, які фіксуються в документах. Кількість документів постійно зростає,тим самим зростає кількість критеріїв для їх розподілу.
  
4.автоматично виконувати облікові дії, залучаючи бухгалтерські і фінансові документи, що створюються, до загального документообігу;
+
До тимчасових характеристик документообігу відносять тривалість документообігу, тобто швидкість проходження окремих документів в процесі документообігу. Ця характеристика визначається ще і як час, що витрачається на маршрут проходження документа. Під тимчасовими характеристиками розуміється, наприклад, час повного циклу звернення документа в установі або час проходження на вибраних відрізках дороги, стадіях управлінського процесу.Об'єм документообігу встановлюється по сукупності документів, зв'язаних єдністю часу і місця появи в системі.Оскільки документообіг - це і процес, і результат, його параметрами має бути час, що витрачається на рух кортежу в процесі інформаційного забезпечення документування і виконань управлінських рішень, його маршруту, складу і кількості використаних і створених документів. Аналіз документообігу по названих параметрах дозволяє отримувати об'єктивні дані про його стан.
  
5.вирішувати завдання однозначної ідентифікації користувачів, що виконують в системі ту чи іншу дію; гарантувати незмінність інформації, що вводиться користувачем. Від паперового документообігу, одна з цілей якого - юридичне обґрунтування як можливості, так і факту виконання тієї чи іншої операції, можна відмовитися, лише маючи в системі вбудовані можливості по використанню електронно-цифрового підпису;
+
== Висновок ==
  
6.мати прозорий для кінцевого користувача інтерфейс з офісними програмами.
+
Підраховувати кількість документів краще в кінці року(тобто давати їх кількісну характеристику) враховуючи оригінали та копії,напрямки рухів і призначення,або в певні періоди календарного року.Підраховувати щомісячно,щоквартально,за пів року, потім-за рік.Це покаже роботу підрозділі,прогресію чи спад чисельності документів на виробництві в певні ділові періоди,тут враховується не тільки кількість док. і  їх важливість,обсяг.
  
Тільки за наявності подібних властивостей системи можна перейти від автоматизації облікових операцій до автоматизації бізнес-завдань.
+
Всі потоки обігу документів в організації необхідно підраховувати.Загальна кількість оброблених протягом 1 календарного року-документний масив.Окремо вираховуються вхідні,вихідні,внутрішні.
 +
загальна кількість документів записується дробом:чисельник-кількість документів,знаменник-копії.
  
Якщо система вміє обробляти різні види документів, має гнучку настройку і прозорий інтерфейс з іншими системами, то в автоматизований документообіг можна включити навіть документи, створені поза корпоративною мережею. Наприклад, до картки клієнта можуть бути приєднані засновницькі документи і бізнес-план організації, які клієнт надав банку. Крім того, застосування індивідуальної настройки форм і списків кожного робочого місця позначиться на підвищенні ергономічності роботи кінцевого користувача.
+
== СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ==
 +
 +
  
А можливість описати технологічні процеси значно знизить кількість інструкцій по виконанню бізнес-операцій і перекладе функцію контролю за належним виконанням бізнес-правил з людини на комп'ютер. Автоматичне формування облікових документів, з одного боку, зменшить залежність від людського чинника, а з іншого - підвищить оперативність, чіткість і якість дій, що виконуються.
+
1.Асеев Г.Г., Шейко В.Н. INTERNET: Учебник ХГАК. — Х.:ХГАК, 1998. — 360 с.
  
3.Кількісна  і якісна характеристика документообігу
+
2.Буров Є. Комп¢ютерні мережі. – Львів: БаК, 1999. – 468 с.:іл.
 
+
Можливість аналізу документообігу організації обумовлена тим, що діяльність будь-якої організації досить жорсткий регламентована як по рівнях ухвалення рішень, так і по кругу даних питань. Управлінський процес, включаючи стадії збору, аналізу і узагальнення інформації, підготовки і ухвалення рішення, організації виконання рішення, завершується контролем за його виконання. В ході контролю відбувається рух інформації по каналах зворотного зв'язку від об'єкту управління до суб'єкта - нформації про поведінку об'єкту відповідно до програми, закладеної в рішенні. Документообіг є одним із засобів здійснення процесу ДОУОМ, в ході якого і здійснюється «зворот» документів (інформації).
+
Документообіг складає частина системи документації і виконує функції системи комунікації в установі. Тому цілі його функціонування і вдосконалення мають бути підпорядковані цілям функціонування і вдосконалення системам документообігу, які полягають в максимально можливому пристосуванні системи до умов її функціонування. Це дозволяє забезпечувати систему управління якісною документною інформацією в терміни, оптимальні для прийняття і виконання управлінських рішень.
+
 
+
Велике значення для документообігу є кількісна та якісна характеристика.
+
До якісних параметрів документообігу відносять характеристику документообігу залежно від використовуваної системи інформаційного забезпечення: автоматизованого типа, традиційного, змішаного; розділення документообігу на тих, що входять, витікаючі і внутрішні документопотоки; основні характеристики документообігу як просторово організованого процесу: маршрути руху документів, етапи і інстанції їх проходження, стадії документообігу. До якісних також відносяться і ті параметри, які характеризують особливості наповнення системи інформацією: склад і вміст документів, що включаються в документообіг, спрямованість руху документів, періодичність документопотока.
+
 
+
До кількісних параметрів документообігу відносять показники його об'єму і часу протікання (див. додаток). Об'єм документообігу визначається кількістю вхідних, витікаючих і внутрішніх документів установи за конкретний період (рік, квартал, місяць, день). Окрім об'єму документообігу встановлюють питому вагу кожної групи документів або документопотоков, визначають щільність документопотока - об'єм документів, що проходять через підрозділ за одиницю часу. Виділяють і такі такі параметри, як фізичний об'єм конкретного документа, розмір його тексту.
+
 
+
До тимчасових характеристик документообігу відносять тривалість документообігу, тобто швидкість проходження окремих документів в процесі документообігу. Ця характеристика визначається ще і як час, що витрачається на маршрут проходження документа. Під тимчасовими характеристиками розуміється, наприклад, час повного циклу звернення документа в установі або час проходження на вибраних відрізках дороги, стадіях управлінського процесу.
+
 
+
. Елементом традиційного опису документообігу служить окремий документ, тому об'єм документообігу встановлюється по сукупності документів, зв'язаних єдністю часу і місця появи в системі.
+
. Оскільки документообіг - це і процес, і результат, його параметрами має бути час, що витрачається на рух кортежу в процесі інформаційного забезпечення документування і виконань управлінських рішень, його маршруту, складу і кількості використаних і створених документів. Аналіз документообігу по названих параметрах дозволяє отримувати об'єктивні дані про його стан.
+
 
+
                                                Висновок
+
 
+
Верховною Радою України вже прийняті закони України: „Про електронні документи та електронний документообіг", „Про електронний цифровий підпис", „Про Національну програму інформатизації", „Про телекомунікації", „Про Національну систему конфіденційного зв’язку", „Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", тощо. В яких визначені основні організаційно-правові засади електронного документообігу та використання електронних документів .
+
Таким чином, застосування електронного документообігу є законодавчо підкріпленим та досить поширеним на підприємствах України.
+
Питання автоматизації документообігу були досліджені в працях таких вітчизняних та зарубіжних науковців: Ф.В. Бутинця, А.М. Кузьмінського, В.М. Рожелюка, В.М. Чаінського, В.В. Сопка та ін.
+
В загальному випадку будемо вважається, що система автоматизації документообігу (електронного документообігу) — це організаційно-технічна система, яка забезпечує процес створення, управління доступом і розповсюдження електронних документів в комп'ютерних мережах, а також забезпечує контроль над потоками документів в організації.
+
 
+
                      СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
+
+
+
  
1.    Асеев Г.Г., Шейко В.Н. INTERNET: Учебник ХГАК. — Х.:ХГАК, 1998. — 360 с.
+
3.Воройский Ф.С. Систематизированый толковый словарь по информатике. — М.: Либерия, 1998. — 376
2.      Буров Є. Комп¢ютерні мережі. – Львів: БаК, 1999. – 468 с.:іл.
+
3.     Воройский Ф.С. Систематизированый толковый словарь по информатике. — М.: Либерия, 1998. — 376
+

Поточна версія на 15:29, 23 вересня 2012

Зміст

[ред.] Вступ

Документообіг – рух документів в організації з моменту їх отримання або створення до завершення виконання чи відсилання. Правильна організація документообігу сприяє оперативному проходженню документів в апараті управління, врівноваженню навантаження на підрозділи та на посадових осіб, позитивно сприяє на процес управління в цілому.

Документообіг в установі здійснюється у вигляді потоків документів, які циркулюють між пунктами обробки інформації (керівники установи та структурні підрозділи, спеціалісти, кваліфіковані службовці) та пунктами технічної обробки документів, тим самим створюється велика кількість документів які потребують класифікації, а їхній обсяг, об'єм і призначення є кількісною характеристикою документообігу.

[ред.] Кількісна характеристика документообігу

У процесі функціювання організаційної системи, формуються інформаційні потоки, які на виході створюють потік документів, що відправляються. Крім того, в установах циркулюють документи, які не виходять за їх межі (потоки внутрішньої документації).

Також щоб дати визначення кількісної характеристики документообігу виділяють такі пункти:

•напрямок руху документів, що визначається пунктами відправлення та призначення;

•обсяг кількості документів, який визначається кількістю документів, що проходять через систему за одиницю часу;

•призначенням та функції документів, визначається різновидом документів, авторством та іншими ознаками класифікації;

•режим руху документів, визначається періодичністю руху документів через пункти обробки .

До кількісних параметрів документообігу відносять показники його об'єму і часу протікання. Об'єм документообігу визначається кількістю вхідних, вихідних і внутрішніх документів установи за конкретний період (рік, квартал, місяць, день). Окрім об'єму документообігу встановлюють питому вагу кожної групи документів або документопотоків, визначають щільність документопотока - об'єм документів, що проходять через підрозділ за одиницю часу. Виділяють і такі такі параметри, як фізичний об'єм конкретного документа, розмір його тексту.

Постійно зростає потужність документно-інформаційного потоку,кількіть документів, відбувається концентрація та розпорошення публікацій у періодичних виданнях, старіння інформації. Усе це призводить до серйозних труднощів у роботі з документами й інформацією, яку вони містять.

Протягом усього періоду розвитку науки і культури йде процес накопичення інформації та знань, які фіксуються в документах. Кількість документів постійно зростає,тим самим зростає кількість критеріїв для їх розподілу.

До тимчасових характеристик документообігу відносять тривалість документообігу, тобто швидкість проходження окремих документів в процесі документообігу. Ця характеристика визначається ще і як час, що витрачається на маршрут проходження документа. Під тимчасовими характеристиками розуміється, наприклад, час повного циклу звернення документа в установі або час проходження на вибраних відрізках дороги, стадіях управлінського процесу.Об'єм документообігу встановлюється по сукупності документів, зв'язаних єдністю часу і місця появи в системі.Оскільки документообіг - це і процес, і результат, його параметрами має бути час, що витрачається на рух кортежу в процесі інформаційного забезпечення документування і виконань управлінських рішень, його маршруту, складу і кількості використаних і створених документів. Аналіз документообігу по названих параметрах дозволяє отримувати об'єктивні дані про його стан.

[ред.] Висновок

Підраховувати кількість документів краще в кінці року(тобто давати їх кількісну характеристику) враховуючи оригінали та копії,напрямки рухів і призначення,або в певні періоди календарного року.Підраховувати щомісячно,щоквартально,за пів року, потім-за рік.Це покаже роботу підрозділі,прогресію чи спад чисельності документів на виробництві в певні ділові періоди,тут враховується не тільки кількість док. і їх важливість,обсяг.

Всі потоки обігу документів в організації необхідно підраховувати.Загальна кількість оброблених протягом 1 календарного року-документний масив.Окремо вираховуються вхідні,вихідні,внутрішні. загальна кількість документів записується дробом:чисельник-кількість документів,знаменник-копії.

[ред.] СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1.Асеев Г.Г., Шейко В.Н. INTERNET: Учебник ХГАК. — Х.:ХГАК, 1998. — 360 с.

2.Буров Є. Комп¢ютерні мережі. – Львів: БаК, 1999. – 468 с.:іл.

3.Воройский Ф.С. Систематизированый толковый словарь по информатике. — М.: Либерия, 1998. — 376

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти