Контроль доступу SELinux

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Не дивлячись на те, що Linux вважається на даний момент одній з найбільш надійних операційних систем, Агентство національної безпеки (National Security Agency, NSA) вирішило ще більше посилити захищеність цієї операційної системи, внаслідок чого з'явилася SELinux () - ОС Linux з поліпшеною безпекою. Як основа SELinux використовується ОС Linux, що випускається під ліцензією GNU. Посилення захисту відбувається шляхом внесення змін як на рівні ядра, так і на рівні простору користувача, що перетворює її на дійсно "непробивну" операційну систему. Якщо ви використовуєте ядро Linux версії 2.6, для вас може стати сюрпризом, що ви працюєте з SELinux вже зараз! У цій статті описуються основні принципи, на яких побудована робота SELinux, а також їх реалізація

За допомогою SELinux можна задати явні правила того, як суб'єкти (користувачі і програми) можуть звертатися до об'єктів системи (файли і пристрої). Таким чином, можна обмежити програми, прописавши можливості їх поведінки у вигляді політики, а операційна система забезпечить її дотримання.

SELinux складається з п'яти основних компонентів: допоміжних модулів для роботи з файловою системою і для реалізації взаємодії з перехоплювачем подій Linux Security Modules, основного механізму організації контролю доступу - Policy Enforcement Server, бази даних політик безпеки системи і Access Vector Cache (AVC) - допоміжного механізму для підвищення продуктивності.


Робота SELinux


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти