Ергономіка екранних засобів

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 15:12, 15 січня 2011; Diana (Обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Використовуючи технічні засоби навчання, вкрай важливо дотримуватись повітряний режим. При затемненні вікон шторами підвищується температура повітря і збільшується його вогкість, зростає концентрація вуглекислого газу, тому необхідно забезпечувати ефективне провітрювання приміщення перед початком занять і після його закінчення.

Зміна освітленості на екрані, зміна зображень, багатократне вимкнення і увімкнення загального освітлення, що перемежається з поясненням або бесідою, викликає значну напругу зору і пов'язані з ним неприємні відчуття. Тому при прогляданні діапозитивів, телепередач важливі такі показники, як відстань глядачів від екрану, пов'язане головним чином з видом апарату; якість зображення, у тому числі його яскравість і контрастність; умови освітлення в груповій кімнаті або залі.

Перегляд в повній темноті несприятливий, оскільки при великій різниці яскравості в полі зору між освітленим екраном і темнотою навколишнього фону постійно відбувається переадаптація зору, що надзвичайно утомливо для очей. Вечірньої пори рекомендується освітлювати групову кімнату або зал верхнім світлом або місцевим джерелом світла, що знаходиться поза увагою, аудиторії.

Для збереження високого рівня уваги і працездатності особливе значення має правильна тривалість перегляду (прослуховування). Заняття необхідно планувати так, щоб застосування технічних засобів навчання не порушувало його загальну тривалість. Повторне включення проектора на занятті слід проводити з інтервалами 5-7 хвилин. Час проглядання діафільмів і діапозитивів не повинне перевищувати 15 мін.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти