Ергономіка відеоперегляду

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 16:13, 15 січня 2011; Diana (Обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Так званий ефект присутності особливо сприяє підвищенню мотивації в навчанні. Відеопрограми дають не тільки певну суму знань, але і викликають в уяві учнів візуальні, музично-слухові і інші образи, примушують інтенсивніше мислити і знаходити адекватні способи для передачі змісту проглянутого відеоматеріал.

Застосування в навчальному процесі відеотехніки відкриває нові можливості у використовуванні учбових телепередач, відеофільмів, кінофільмів, виробничих процесів, досліджень, деяких явищ мікросвіту і т.п.

Телепередачі рекомендується дивитися в незатемненому приміщенні. У весняний і літній час вікна слід закривати легкими шторами, щоб яскраве сонячне світло не знижувало контрастність зображення.

Велике значення, як вже наголошувалося вище, має якість зображення. При мигтінні кадрів, нечіткому, не сфокусованому зображенні, частій зміні яскравості, особливо при налаштуванні в процесі демонстрації фільму, швидко наступає зорове стомлення. Тому всі операції по включенню і налаштуванні телевізора (проектора) повинні бути здійснені до початку заняття, за винятком регулювання яскравості і контрастності, які залежно від освітленості приміщення іноді треба міняти.

Проглядання відеофільмів і телепередач може займати багато часу - від 30 до 60 хв. - і в значній мірі визначається їх характером. Наприклад, проглядання пізнавального фільму, не викликає великого стомлення і може бути тривалим.

Дистанційні пульти управління дають можливість керувати відеомагнітофоном з будь-якого місця в класі.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти