Аапаратні архітектури (i386, ppc, ppc64, x86 64, arm, ia64, s390x, sparc, sparc64, alpha, mips)

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

i386


Intel 80386 був 32-розрядний процесор комп'ютера більш відомий як i386 або 386. I386 була зворотна сумісність з апаратурою, яка раніше цільових х86. I386 був також першим процесором споживачеві підтримка 4 Гб пам'яті. Низька ціна i386 можливим зростання ринку персональних комп'ютерів. Intel випустила третє покоління x86 лінії в 1985 році, коли він представив i386 мікропроцесора. I386 вирішувати проблеми 80286 мікропроцесором. Зокрема, i386 включені зворотну сумісність для 8086 обладнанні. I386 також розширив можливості "захищеному режимі" функція, представлена ​​на 80286.

Низька ціна i386 допомогла запуску індустрії персональних комп'ютерів. Варіації i386 залишався у виробництві до 2007 року, майже 22 років після її появи.



PPC64


Введення PowerPC архітектура підтримує як 64-розрядні і 32-бітної адресації. Ранні реалізації реалізована 32-розрядна підмножина та підтримується тільки 32-розрядні програми. З 1995 року 64-бітових процесорів реалізували повну архітектуру, що дозволяє повну сумісність додатків двійковий з існуючими 32-розрядними додатками і підтримку нових 64-розрядних додатків. Перші 64-розрядні процесори, використовувані в AS/400 (iSeries зараз) платформи. Сьогодні, 64-розрядний PowerPC чіпи можна знайти в iSeries, pSeries і JS20 блейд-систем від IBM, а також G5 Power Macintosh з Apple.See Також це опис історії порту ppc64 Linux.


Sparc64(NetBSD/sparc64)


NetBSD/sparc64 є порт NetBSD для Sun, 64-розрядних процесорів UltraSPARC машин. Перший реліз виконавчі для sparc64 був NetBSD 1.5. NetBSD/sparc64 підтримує багато систем, у тому числі Sbus основі UltraSPARC системах і PCI-заснованих систем, що використовують UltraSPARC UltraSPARC I, II, III, і типи IIe процесора.

NetBSD/sparc64 підтримує 32-розрядні і 64-розрядних ядер. 32-бітове ядро запускає всі NetBSD / SPARC бінарних файлів. 64-розрядне ядро працює 64-розрядні виконувані файли, і має підтримку для запуску більшість 32-розрядних двійкових файлів, а також, за винятком деяких країнах з низьким рівнем ядра низькопоклонство інструментів. Крім того, NetBSD/sparc64 може працювати ОС Solaris 64 і 32 біт двійкових файлів з емуляцією. Дивіться compat_netbsd32 (8), compat_solaris (8) і пакет Pkgsrc emulators/netbsd32_compat16.

Мартін Гуземанн та Андрія Петрова для супроводжуючих NetBSD/sparc64.

Для актуальні питання та посилання на інформацію апаратних ВС, див. NetBSD/sparc64 FAQ.

Для старіших 32 біт SPARC-машин на основі см. NetBSD / SPARC.


Спільнота Linuxppc-розробника список розсилки, де розмова розвитку, і більшість патчів розміщуються (ті патчі також відслідковуються в Інтернеті). Ви також можете знайти розробників і користувачів на IRC в # ppc64 на irc.freenode.net.

Розподіл PPC64 системи були підтримані протягом кількох років корпоративного класу пропозицій від Red Hat і SUSE, але починають бачити підтримку від інших, а також. Дивіться список розсилки для деталей.

Підтримуване обладнання Останні системи добре підтримується.



x86_64


x86-64 (також x64/AMD64/Intel64/EM64T) - 64-бітова апаратна платформа (чіпсет, архітектура мікропроцесора і команд), розроблена компанією AMD для виконання 64-розрядних додатків. Це розширення архітектури x86 з повною зворотною сумісністю. Корпорації Microsoft і Oracle використовують для позначення цього набору інструкцій термін «x64», проте каталог з файлами для архітектури в дистрибутивах Microsoft називається «amd64» (пор. «i386» для архітектури x86). Набір команд x86-64 в даний час підтримується: AMD - процесорами Athlon 64, Athlon 64 FX, Athlon 64 X2, Athlon II, Phenom, Phenom II, Turion 64, Turion 64 X2, Opteron, останніми моделями Sempron; Intel (з незначними доповненнями) під назвою «Intel 64» (раніше відомі як «EM64T» і «IA-32e») в пізніх моделях процесорів Pentium 4, а також в Pentium D, Pentium Extreme Edition, Celeron D, Pentium Dual-Core , Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core i3, Core i5, Core i7, Xeon і Atom; VIA - процесор Nano.

ARM


ARM Linux це порт ядра Linux успішним для ARM-процесор, заснований машин, свинець основному Рассел Кінг, за участю багатьох інших. ARM Linux перебуває під майже постійним розвитком різних людей і організацій по всьому світу. Ядро ARM Linux в даний час портована, або був перенесений на більш ніж 500 різних варіантів машини, включаючи повне комп'ютерів, мережевих комп'ютерів, портативних пристроїв та оціночні плати.

Linux для ARM9 SoC Cirrus EP9302

Cirrus EP9302 SoC

ARM процесор (EP9302) походить від Cirrus і платформа дуже схожа на оціночні плати Cirrus EDB9302. Cirrus сильно сприяли роботи Linux на цьому чипі і зробив велику частину роботи, що вимагає біганини у створенні набір патчів для Linux ядра 2.4, але ми також довелося змінити Linux Kernel тому вона може підтримувати 8 Мб на борту чіп флеш (через MTD драйвери), Compact Flash IDE драйвера і / D конвертер. Якщо ви хочете використовувати Linux і не прив'язані до архітектури x86, TS-7000 платах може бути дуже рентабельним.

EP9302 процесор Cirrus є високо інтегрованим 200Mhz ARM9 процесора, що TS-7000 одноплатні комп'ютери побудовані навколо та включає в себе вбудований 10/100 Ethernet, USB, послідовний порт, і Flash / SDRAM контролер. Наприклад, на TS-7200 моделі є 32 Мб SDRAM Micron працює на частоті 66 МГц і 8 Мб Intel Strata спалахом на борту. Довідкова PLD забезпечує клей логіки, сторожовий таймер, Compact Flash IDE, і 8 біт PC/104 підтримки. Integer продуктивність процесора становить близько 20% швидше, ніж наші 133 МГц x86 пропозицій.


ia64


Сторінки проекту FreeBSD/ia64 містять інформацію про перенесення FreeBSD на архітектуру Intel IA-64; офіційно вона носить назву Intel Itanium ® Processor Family (IPF). Як і сам порт, ці сторінки в основному знаходяться в стані постійного оновлення.

Поточний стан

Порт ia64 все ще є платформою 2 рангу. Це означає, що вона не повністю підтримується нашим відділом безпеки, інженерної групою з випуску релізів і тими, хто супроводжує набір інструментів для побудови системи. На практиці, однак, різниця між платформою 1 рангу (яка підтримується повністю) і 2 рангу не так строга, як здається. У більшості випадків порт ia64 є платформою 1 рангу. З точки зору розробки, в тому, що порт ia64 вважається платформою 2 рангу трохи довше, є свої переваги. У роботі в нас є кілька змін, що змінюють ABI, і забезпечення підтримки зворотної сумісності на такому ранньому етапі існування порту не виглядає ідеальною ситуацією.


Sparc


SPARC (англ. Scalable Processor ARChitecture — масштабована процесорна архітектура) — архітектура RISC-мікропроцесорів, спочатку розроблена в 1985 році компанією Sun Microsystems. Архітектура SPARC є відкритою, це означає, що: Архітектура системи команд SPARC опублікована, як стандарт IEEE 1754-1994; Специфікації SPARC доступні для ліцензування будь-якою компанією або приватним особою, і дають можливість розробляти свої власні рішення; Розвитком архітектури SPARC займається незалежна, некомерційна організація SPARC International, Inc., заснована в 1989 році. Членство в SPARC International відкрита для всіх охочих. Для виробництва процесорів з архітектурою SPARC досить закупити у SPARC International, Inc. ліцензію на архітектуру системи команд ($ 99) і розробити свою реалізацію архітектури, або закупити готову реалізацію (що дещо дорожче). Існувало кілька ревізій архітектури SPARC, найостаннішими є версії 8 і 9. Версія 8 архітектури SPARC описує 32 розрядний мікропроцесор, тоді як версія 9 — 64 розрядний.


Alpha


Мета цих сторінок полягає в тому, щоб допомогти розробникам та іншим зацікавленим людям у розвитку проекту переносу дистрибутива Debian Linux на сімейство процесорів Alpha. Сімейство Alpha перевершує інші в операціях з плаваючою крапкою, тому ці системи інтенсивно використовуються в наукових розрахунках і математичних дослідженнях.

Перенесення Debian на платформу Alpha підтримує більшу частину типів систем Alpha. Керівництво по встановленню описує, як встановити, а зауваження з випуску описують, як оновити Debian Alpha.

Незважаючи на той факт, що розвиток процесора Alpha було припинено в 2004 році, перенесення на цю платформу, з належною підтримкою від Linux спільноти, збережеться вічно. Можете ознайомитися з поточним станом переносу. Користувачів Alpha можуть також зацікавити ці корисні ресурси.

Якщо ви хотіли б приєднатися до нас в цьому проекті, будь ласка прочитайте цю сторінку і підпишіться на список розсилки. Все стрімко змінюється, і всі ми розуміємо, що не кожен має технічну можливість займатися всім, але будь-яка допомога, яку люди можуть або хочуть запропонувати, була б з задоволенням прийнята.


MIPS


MIPS Technologies активно підтримує, розвиває і покращує Linux ядра для архітектури MIPS ®, зокрема MIPS Technologies ядер, MIPS32 ®, microMIPS ™ і MIPS64 ® МСА та пов'язані з ними AS, Мальта ™ і ЮВАО-3 ™ платформ. Останні вдосконалення включили віртуальну підтримку SMP для MT (Multi-Threading) ASE. Підтримує MIPS32 і MIPS64 процесорів Підтримує всі нові ядра з MIPS32 Release 2 сімей, включаючи 24K ®, 34K ®, 74K ®, 1004K ®, 1074K ™ і M14Kc ™ сімей. Повністю підтримує microMIPS ISA на сімейні M14Kc. Розвиток пакета для платформи Мальті можна знайти на нашому FTP-сайту. Останні версія заснована на ядрі версії 2.6.29. Вона доступна з Timesys розподілу та інструменти з CodeSourcery. Розвиток пакета для ЮВАО-3 платформи можна знайти на нашому FTP-сайту. Останні версія заснована на ядрі версії 2.6.29. Вона доступна з Timesys розподілу та інструменти з CodeSourcery. З 2.6.16 Linux-mips.org почав підтримки "стабільного" ​​гілки для кожної версії. Перевірити наявність оновлень в Git репозиторій (Git: / / www.linux-mips.org) веб-інтерфейс. Підтримує великий і прямий порядок байтів MIPS Technologies вносить безпосередній внесок у Linux-MIPS сховище, і через що kernel.org. В даний час найсучасніші ядра підтримки MIPS ядер можна отримати www.linux-mips.org.

MIPS уклала стратегічне партнерство з TimeSys поширювати версію розвитку системи, включаючи ядро, бібліотеки, інструменти і користувальницького рівня, для платформи Мальті з безкоштовного, вступні підписки на послугу LinuxLink від TimeSys. Мальта останньої будує інформація доступна на веб-сайті TimeSys LinuxLink.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти