Процеси

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук

Процес - це об'єкт ОС Linux, який складається з адресного простору пам'яті і набору структур даних. По суті, процес це запущена програма або служба. Кожен запущений процес в ОС Linux може породити додаткові процеси. Процес, що запустив новий процес називається батьківським процесом. Новий процес по відношенню до створив його процесові називається дочірнім. Процеси - це не те ж саме, що завдання: процеси є частиною операційної системи, тоді як про завдання відомо тільки командному процесору, в якому вони виконуються. Працююча програма містить в собі один або більше процесів; завдання складається з однієї або більше програм, виконуваних у вигляді команд командного процесора. Кожен процес в ОС Linux характеризується набором атрибутів, який відрізняє даний процес від всіх інших процесів. До головних атрибутів відносяться:

  • Ідентифікатор процесу (PID). Кожен процес в системі має унікальний ідентифікатор. Кожен новий запущений процес отримує номер на одиницю більше попереднього.
  • Ідентифікатор батьківського процесу (PPID). Даний атрибут процес отримує під час свого запуску та використовується для отримання статусу батьківського процесу.

У Linux процеси діляться на три типи: Системні процеси - є частиною ядра і завжди розташовані в оперативній пам'яті. Системні процеси не мають відповідних їм програм у вигляді виконуваних файлів і запускаються при ініціалізації ядра системи. Виконувані інструкції і дані цих процесів знаходяться в ядрі системи, таким чином, вони можуть викликати функції і звертатися до даних, недоступним для інших процесів. Системними процесами, наприклад, є: shed (диспетчер свопінгу), vhand (диспетчер сторінкового заміщення), kmadaemon (диспетчер пам'яті ядра). Демони - це неінтерактивні процеси, які запускаються звичайним чином - шляхом завантаження в пам'ять відповідних їм програм (виконуваних файлів), та виконується у фоновому режимі. Зазвичай демони запускаються при ініціалізації системи (але після ініціалізації ядра) і забезпечують роботу різних підсистем: системи термінального доступу, системи друку, система мережевого доступу і мережевих послуг, поштовий сервер, dhcp-сервер і т. п. Демони не пов'язані ні з одним користувальницьким сеансом роботи і не можуть безпосередньо управлятися користувачем. Велику частину часу демони чекають поки той або інший процес запросить певну послугу, наприклад, доступ до файлового архіву або друк документа. Прикладні (користувальницькі) процеси. До прикладних процесів належать всі інші процеси, що виконуються в системі. Як правило, це процеси, породжені в рамках користувальницького сеансу роботи. Наприклад, команда ls породить відповідний процес цього типу. Прикладні процеси linux можуть виконуватися як в інтерактивному, так і у фоновому режимі, але в будь-якому випадку час їхнього життя (і виконання) обмежена сеансом роботи користувача. При виході з системи всі прикладні процеси будуть знищені.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти