4 Динамічний HTML CSS2
Динамічний HTML (Dynamic HTML або DHTML) не є якимось особливим мовою розмітки сторінок. Це всього лише термін, який використовується для позначення HTML-сторінок з динамічно змінюваним вмістом. За допомогою DHTML можливо змінювати і перетягувати елементи сторінки, такі як текст чи графіка, без необхідності щоразу оновлювати сторінку. DHTML також дозволяє отримати набагато більший контроль над розташуванням елементів на сторінці - аж до одного пікселя - і дозволяє вам помістити один елемент поверх іншого або рухати один над іншим.
Реалізація DHTML покоїться а трьох "китах": безпосередньо HTML, каскадних таблицях стилів (Cascade Style Sheets - CSS) і мовою сценаріїв (JavaScript або VBScript). Ці три компоненти DHTML пов'язані між собою об'єктною моделлю документа (Document Object Model - DOM), яка є, по суті, інтерфейсом прикладного програмування (API). DOM зв'язує воєдино три перечеплених компонента, надаючи простому документу HTML нову якість, - можливість динамічної зміни свого вмісту без перевантаження сторінки. Об'єктна модель документа робить всі елементи сторінки програмованими об'єктами. З її допомогою через мови сценаріїв можна отримати доступ і керувати всім, що є в документі. Кожен елемент HTML доступний як індивідуальний об'єкт, а це означає, що можна змінити значення будь-якого параметра будь-якого тега HTML-сторінки, і як наслідок, документ дійсно стає динамічним. Будь-яка дія користувача об'єктною моделлю документа трактується як подія, яка може бути перехоплено і оброблено процедурою сценарію.
DHTML використовує стандартні теги, і тому користувачі браузерів не підтримують DOM, практично побачать все, що задумано розробником динамічної сторінки, але тільки в статичному вигляді.
Cascading Style Sheets Level 2
CSS2 - це мова таблиць стилів, що дозволяє авторам і користувачам підключати стилі (наприклад, шрифти, прогалини і звукові сигнали) в структуровані документи (наприклад, документи HTML і додатки XML). CSS2 спрощує створення та обслуговування веб-сайту шляхом поділу структури і стилю подання документів.
CSS2 побудований на основі CSS1 і, з дуже невеликими винятками, усі таблиці стилів CSS1 залишаються чинними у CSS2. Також CSS2 підтримує таблиці для конкретних носіїв, так що автори можуть створювати уявлення своїх документів для візуальних браузерів, звукових пристроїв, принтерів, ручних портативних пристроїв і т.д. Дана специфікація підтримує також позиціонування вмісту, завантажувані шрифти, відображення таблиць, можливості інтернаціоналізації, автоматичні лічильники та нумерацію і деякі властивості, що відносяться до інтерфейсу користувача.
В даний час W3C більше не підтримує CSS2 і рекомендує використовувати CSS2.1