8 Фрейми
Фрейми – це можливість поділити вікно броузера на частини, загрузивши в точне з вікон окремий HTML файл. Це дає можливість не тільки гнучкого розвитку інтерфейсу, а також і те, що HTML файл дає можливість посилатись на інші, але URL може зовсім не співпадати с тим адресом, який відображений в URL броузера. Це досить цікаво, якщо просто вставити вміст одного файла в інший неможливо. Сайт із фрейтами часто критикують за незручність і нелогічність навігацій. Більш серйозними є доступність фреймів для графічного середовища і автоматичних накопичувачів інформації.
Для створення сайту із застосуванням фреймів потрібно скласти як мінімум три html-файли: один основний і два чи більше допоміжні. Один допоміжний файл потрібний для заповнення стартовою інформацією лівого фрейму, інший — правого. Основний файл призначений для опису розташування фреймів у вікні браузера. Тут описується структура фреймів, зазначаються адреси html-файлів для кожного фрейму, а також пояснюється, що має відображатися на екрані, якщо якийсь давній Браузер не підтримує фреймів.
Приклад використання тегу <FRAME>
HTML
<frameset rows="80,*" cols="*"> <frame src="top.html" name="topFrame" scrolling="no" noresize> <frameset cols="80,*"> <frame src="left.html" name="leftFrame" scrolling="no" noresize> <frame src="main.html" name="mainFrame"> </frameset> </frameset>
<FRAMESET> Містить наступні параметри:
COLS - вказує через кому ширину вертикальних вікон в пікселях або у% від ширини екрана (якщо задається *, то цього вікна відводиться частина екрану); ROWS - вказує через кому висоту горизонтальних вікон в пікселях або у% від висоти екрану (якщо задається *, то цього вікна відводиться частина екрану); FRAMEBORDER: 1 - фрейми мають рамку; 0 - фрейми не мають рамку. FRAMESPACING - вказує відстань між фреймами в пікселях.