2 Лінукс сервери веб

Матеріал з Wiki TNEU
Версія від 02:04, 24 грудня 2012; Tomash (Обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Веб-сервер— це сервер, що приймає HTTP-запити від клієнтів, зазвичай веб-браузерів, видає їм HTTP-відповіді, зазвичай разом з HTML-сторінкою, зображенням, файлом, медіа-потоком або іншими даними. Веб-сервер — це основа Всесвітньої павутини. Веб-сервером називають як програмне забезпечення, що виконує функції веб-сервера, так і комп'ютер, на якому це програмне забезпечення працює. Клієнти дістаються веб-сервера за URL адресою потрібної їм веб-сторінки або іншого ресурсу.

В даний час існує декілька програмних продуктів, що дозволяють забезпечити функціонування Web-сервера в системі Linux. Деякі програми мають невеликий розмір і підтримують лише обмежений набір можливостей, інші являють собою великі пакети і дозволяють реалізувати різноманітні функції.

Веб-сервер Apache.

Цей продук поставляється в складі кожного дистрибутива Linux. Найпопулярніший сервер – займає близько 65% ринку. Характеризується також високою швидкодією та надійністю. Apache представляє собою повнофункціональний веб сервер і реалізує розширені можливості, наприклад підтримка CGI сценаріїв та SSL-взаємоді.

Roxen.

Цей продукт також являє собою повнофункціональний Web-сервер; багато в чому він нагадує Apache. Його настроювання здійснюється за допомогою Web-інтерфейсу, що привертає деяких початківців-адміністраторів.

Thttpd.

Даний сервер відрізняється невеликим розміром коду. Якщо обсяг Apache становить близько 300 Кбайт (залежно від набору використовуваних компонентів ця цифра може змінюватися), то обсяг thttpd - всього 50 Кбайт. Даний сервер працює швидко і ефективно. Незважаючи на розмір, він підтримує сценарії CGI, але не забезпечує SSL-взаємодію.

Zeus.

Більшість Web-серверів, призначених для роботи в системі Linux, безкоштовно розповсюджуються в початкових кодах, але Zeus є винятком. Це комерційний продукт. Згідно з інформацією, опублікованою на Web-вузлі Zeus ,даний сервер забезпечує кращу масштабованість в порівнянні з іншими серверами. Це проявляється при інтенсивних зверненнях клієнтів до Web-серверу.

Web-сервери на базі ядра.

Існують Web-сервери, які виконуються як процеси ядра Linux. Справа в тому, що дії щодо надання Web-сторінок користувачам в основному зводяться до звернення до дисків і обміну даними через мережеве з'єднання. Більшість подібних завдань можуть вирішуватися безпосередньо ядром системи, причому виконуються вони набагато ефективніше, ніж це відбувається при використанні зовнішніх програм.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти