Відмінності між версіями «Політологія - це...»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(lY4xCf <a href="http://xhgurflujvpb.com/">xhgurflujvpb</a>, [url=http://rhqubjzsivzk.com/]rhqubjzsivzk[/url], [link=http://dvqaseuzdynm.com/]dvqaseuzdynm[/link], http://bcewtdwhzyca.com/)
Рядок 4: Рядок 4:
  
  
== Підходи до визначення предмета політології: ==
+
lY4xCf  <a href="http://xhgurflujvpb.com/">xhgurflujvpb</a>, [url=http://rhqubjzsivzk.com/]rhqubjzsivzk[/url], [link=http://dvqaseuzdynm.com/]dvqaseuzdynm[/link], http://bcewtdwhzyca.com/
 
+
 
+
'''1.''' Інституціональний підхід-предмет політології це інститути(партії, організації…)Недоліки: Предмет політології розглядається, як формально-статичний, тобто цей підхід мало ефективний, при дослідженні динамічних політичних процесів.
+
 
+
'''2.''' Біхевіоризм-розглядає предмет політології, як тенденції і закономірності поведінки людей. Оснований на принципах позитивізму. Недоліки: біхевіористи не враховують внутрішні мотиви людської поведінки.
+
 
+
'''3.''' Підхід котрий розглядає політологію в широкому розумінні(Радугін).Політологія- це цілісна міждисциплінарна наука.
+
 
+
'''4.''' Шляхтун. Політологія наука про закономірності діяльності по керівництву і управлінню суспільству на основі публічної влади.
+
 
+
Політологія – наука про політику і її явища, котрі розглядаються в цілісності і єдності в процесі змін, тобто наука про світ політики.
+
 
+
Світ політики-політична реальність котру створюють політичні суб’єкти в процесі їх спілкуванні.
+
 
+
 
+
  
 
== Проблеми котрі складають предмет політології: ==
 
== Проблеми котрі складають предмет політології: ==

Версія за 20:18, 21 липня 2012

Політологія — це наука про політичну систему суспільства та її різноманітні підсистеми. Жодна інша галузь наукового знання, яка досліджує політичну сферу суспільного життя, не робить це з такою системністю й повнотою, як політологія, і не має політичну систему суспільства в цілому як свій предмет. Політологія не може претендувати на вивчення всієї багатоманітності проявів політичного життя суспільства, однак вона є єдиною наукою, яка досліджує такі прояви в систематизованому вигляді - наш робочий.

Об'єктом політології як науки виступає політична сфера суспільного життя, основний зміст якої складають політико-владні відносини як відносини з приводу влади в суспільстві. Політика є об'єктом дослідження багатьох наук про суспільство, причому кожна з них має у цій сфері свій предмет і досліджує його притаманними їй методами й засобами.


lY4xCf <a href="http://xhgurflujvpb.com/">xhgurflujvpb</a>, [url=http://rhqubjzsivzk.com/]rhqubjzsivzk[/url], [link=http://dvqaseuzdynm.com/]dvqaseuzdynm[/link], http://bcewtdwhzyca.com/

Проблеми котрі складають предмет політології:

- Ідейно-теоретичне і соціально-філософське пояснення політичних процесів і явищ.


- Політ. системи, влада, режими, держава, партії, суспільно-політ. Організації і рухи.


- Політичні процеси, політична діяльність, участь і поведінка.


Функції політології

Узагальнюючи наявні точки зору, можна виокремити п'ять основних функцій політології:

- теоретичну;


- методологічну;


- практичну;

- виховну;


- прогностичну;

Теоретична функція полягає у розробленні нею різних теорій, концепцій, гіпотез, ідей, категорій, понять, формулюванні закономірностей, які описують і пояснюють багатоманітні явища і процеси політичного життя суспільства.

Методологічна функціяполягає в тому, що категорії й поняття цієї науки, а також формульовані нею закономірності використовуються іншими науками як теоретичний інструментарій у дослідженні політичних явищ і процесів, наприклад такі як

- політика;

- політична влада;

- політична система суспільства;

- політичний процес;

- політичний режим;

- політична партія;

Практична функція полягає у її зорієнтованості на вирішення конкретних практичних політичних завдань і проблем. На основі розроблюваних нею теоретичних положень політологія формулює рекомендації щодо здійснення політики, проведення тих чи інших заходів і компаній (найповніше проявляється у прикладній політології, основний зміст якої складає розроблення різних політичних технологій).

Виховна функція політології полягає у формуванні світогляду особи, її політичній соціалізації, даючи ій знання про політичну сферу суспільного життя, про політичні інститути, права, свободи та обов'язки громадянина, політичну культуру.

Прогностична функція полягає у її здатності передбачати, прогнозувати перспективи розвитку політичних процесів, найближчі й віддалені наслідки прийняття і виконання політичних рішень. Реалізація цієї функції передбачає моделювання політичних процесів і відносин, завчасне проведення наукових експертиз найвагоміших політичних рішень на предмет реальності очікуваного від них ефекту.

Політична влада є найважливішим видом влади в суспільстві. Якщо економічну владу умовно можна назвати "владою грошей", духовно-інформаційну - "владою інформації", сімейну - "владою авторитету", то політичну владу - "владою права", що зовсім не означає, що політична влада скрізь і завжди здійснюється за допомогою права, але право є головним засобом її реалізації.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти