Відмінності між версіями «Метод аналізу ієрархій»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(iKRvN4 <a href="http://jcslzesorxrv.com/">jcslzesorxrv</a>, [url=http://meiexpgaybye.com/]meiexpgaybye[/url], [link=http://sxzugosirkij.com/]sxzugosirkij[/link], http://cihiahldwajx.com/)
Рядок 1: Рядок 1:
== Метод аналізу ієрархій==
+
iKRvN4  <a href="http://jcslzesorxrv.com/">jcslzesorxrv</a>, [url=http://meiexpgaybye.com/]meiexpgaybye[/url], [link=http://sxzugosirkij.com/]sxzugosirkij[/link], http://cihiahldwajx.com/
 
+
Метод аналізу ієрархій (МАІ) - математичний інструмент системного підходу до складних проблем прийняття рішень.
+
 
+
МАІ не наказує особі, що приймає рішення, будь-якого «правильного» рішення, а дозволяє йому в інтерактивному режимі знайти такий варіант (альтернативу), який найкращим чином узгоджується з його розумінням суті проблеми та вимогами до її вирішення.
+
 
+
Цей метод розроблений американським математиком Томасом Сааті.
+
 
+
МАІ дозволяє зрозумілим і раціональним чином структурувати складну проблему прийняття рішень у вигляді ієрархії, порівняти і виконати кількісну оцінку альтернативних варіантів рішення.
+
 
+
Метод аналізу ієрархій використовується у всьому світі для прийняття рішень у різноманітних ситуаціях: від управління на міждержавному рівні до рішення галузевих і приватних проблем у бізнесі, промисловості, охороні здоров'я та освіті. Аналіз проблеми прийняття рішень в МАІ починається з побудови ієрархічної структури, яка включає мету, критерії, альтернативи і інші розглядаються фактори, що впливають на вибір. Ця структура відображає розуміння проблеми особою, яка приймає рішення.
+
 
+
Кожен елемент ієрархії може представляти різні аспекти розв'язуваної задачі, причому до уваги можуть бути прийняті як матеріальні, так і нематеріальні чинники, вимірювані кількісні параметри та якісні характеристики, об'єктивні дані і суб'єктивні експертні оцінки.
+
 
+
Наступним етапом аналізу є визначення пріоритетів, які представляють відносну важливість або перевагу елементів побудованої ієрархічної структури, за допомогою процедури парних порівнянь.
+
 
+
На заключному етапі аналізу виконується синтез (лінійна згортка) пріоритетів на ієрархії, в результаті якої обчислюються пріоритети альтернативних рішень щодо головної мети. Кращою вважається альтернатива з максимальним значенням пріоритету.
+
 
+
Порядок застосування методу аналізу ієрархій:
+
 
+
1)  Побудова якісної моделі проблеми у вигляді ієрархії, що включає мету, альтернативні варіанти досягнення цілі і критерії для оцінки якості альтернатив.
+
 
+
2)  Визначення пріоритетів всіх елементів ієрархії з використанням методу парних порівнянь.
+
 
+
3)  Синтез глобальних пріоритетів альтернатив шляхом лінійної згортки пріоритетів елементів на ієрархії.
+
 
+
4)  Перевірка суджень на узгодженість.
+
 
+
5)  Прийняття рішення на основі отриманих результатів.
+
 
+
Перший крок МАІ - побудова ієрархічної структури, що об'єднує мета вибору, критерії, альтернативи і інші фактори, що впливають на вибір рішення. Побудова такої структури допомагає проаналізувати всі аспекти проблеми і глибше вникнути в суть завдання.
+
 
+
Ієрархічна структура - це графічне представлення проблеми у вигляді перевернутого дерева, де кожен елемент, за винятком самого верхнього, залежить від одного або більше вище розташованих елементів. Часто в різних організаціях розподіл повноважень, керівництво та ефективні комунікації між співробітниками організовані в ієрархічній формі.
+
 
+
Ієрархічні структури, використовувані в МАІ, являє собою інструмент для якісного моделювання складних проблем.
+
 
+
Вершиною ієрархії є головна мета; елементи нижнього рівня представляють безліч варіантів досягнення мети (альтернатив); елементи проміжних рівнів відповідають критеріям або факторів, які пов'язують ціль з альтернативами.
+
 
+
Після побудови ієрархії учасники процесу використовують МАІ для визначення пріоритетів всіх вузлів структури. Інформація для розстановки пріоритетів збирається з усіх учасників і математично обробляється.
+

Версія за 02:07, 22 липня 2012

iKRvN4 <a href="http://jcslzesorxrv.com/">jcslzesorxrv</a>, [url=http://meiexpgaybye.com/]meiexpgaybye[/url], [link=http://sxzugosirkij.com/]sxzugosirkij[/link], http://cihiahldwajx.com/

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти