Відмінності між версіями «5 Корпоративні сховища даних»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
    Сховище даних (англ. data warehouse) — предметно орієнтований, інтегрований, незмінний набір даних, що підтримує хронологію і здатний бути комплексним джерелом достовірної інформації для оперативного аналізу та прийняття рішень. В основі концепції сховища даних (СД) лежить розподіл інформації, що використовують в системах оперативної обробки даних (OLTP) і в системах підтримки прийняття рішень (СППР). Такий розподіл дозволяє оптимізувати як структури даних оперативного зберігання для виконання операцій введення, модифікації, знищення та пошуку, так і структури даних, що використовуються для аналізу. В СППР ці два типи даних називаються відповідно оперативними джерелами даних (ОДД) та сховищем даних.   
+
'''Сховище даних''' (''англ. data warehouse'') — предметно орієнтований, інтегрований, незмінний набір даних, що підтримує хронологію і здатний бути комплексним джерелом достовірної інформації для оперативного аналізу та прийняття рішень. В основі концепції сховища даних (СД) лежить розподіл інформації, що використовують в системах оперативної обробки даних (OLTP) і в системах підтримки прийняття рішень. Такий розподіл дозволяє оптимізувати як структури даних оперативного зберігання для виконання операцій введення, модифікації, знищення та пошуку, так і структури даних, що використовуються для аналізу.
    Що таке корпоративне сховище даних? Є багато визначень! Подумайте про сховище даних як центральне сховище, яке збирає інформацію з багатьох джерел, управляє нею для ефективного зберігання та пошуку. Пам'ятаєте дні, поки не було комп'ютерів? Інформація зберігалася в папках, а іноді й в забутих ящиках столу.Вона ніколи не була доступна у правій руці і в потрібний Корпоративне сховище даних призначене для підтримки прийняття управлінських рішень. Вони  містять широкий спектр даних, які представляють цілісну картину даних в одному місці і в той же час.  
+
Корпоративні сховища даних містять інформацію, яка стосується усієї корпорації (всього підприємства), і яка зібрана з великої кількості оперативних джерел для консолідованого аналізу. Зазвичай такі сховища охоплюють цілий ряд аспектів діяльності підприємства і використовуються для прийняття як тактичних, так і стратегічних рішень. Корпоративне сховище містить детальну та узагальнюючу інформацію. Вартість створення та підтримки корпоративних сховищ може бути дуже великою. Частіше всього їх створенням займаються централізовані відділи інформаційних технологій, причому вони створюються методом зверху вниз — спочатку проектується загальна схема, і тільки потім починається заповнення даними. Такий процес може тривати декілька років.
    Розвиток сховища даних включає в себе розробку систем для отримання даних з операційних систем, а також установка системи сховища даних, яка надає менеджерам гнучкий доступ до даних.
+
[[Файл:img.png]]
    Корпоративне сховище даних - це спеціальним чином організований масив даних підприємства (організації), що обробляється і зберігається в єдиному апаратно-програмному комплексі, який забезпечує швидкий доступ до оперативної та історичної інформації, багатовимірний аналіз даних (KPI по різних вимірах), отримання прогнозів і статистики в розрізах узгодженої нормативно-довідкової інформації (НДІ).  
+
    Сховище даних - місце, де зберігається інформація компанії у вигляді, найбільш зручному для подальшої обробки й одержання звітів.
+
    Побудова корпоративного сховища даних дозволить:
+
- знизити залежність від людського фактора;
+
- підвищити якість отримуваної інформації;
+
- значно знизити витрати на зберігання інформації;
+
-значно знизити витрати на підготовку необхідної звітності, підвищити якість звітів
+
- скоротити строки обробки даних;
+
    Основними компонентами корпоративного сховища даних є:
+
Модель даних; База даних; ETL-додаток; BI-додаток.
+
    Архітектура області зберігання даних бази даних корпоративного сховища, як правило, складається з наступних областей:
+
- область тимчасового зберігання даних (Staging Area) - призначена для тимчасового зберігання даних, витягнутих з систем-джерел; є проміжним шаром між операційними системами компанії та сховищем даних;
+
- область постійного зберігання даних, яка включає:
+
1)детальні дані (System of records) - область зберігання детальних даних, наведених до структури моделі даних корпоративного сховища, що пройшли очищення і збагачення;
+
2)агрегати (Summary area) - згруповані за часом (частіше підсумовані) детальні дані;
+
3)вітрини даних (Data Marts) - тематичні набори даних, що зберігаються у вигляді придатному для їх аналізу (наприклад, схема «зірка»); орієнтовані на підтримку конкретних бізнес-процесів, додатків, підрозділів компанії, бізнес-цілей;
+
- інтерфейси обміну даними з іншими системами (Data Exchange Interface або Feedback Area) - таблиці БД, в яких зберігаються підготовлені для передачі в інші інформаційні системи компанії дані з області постійного зберігання даних;
+
- метадані (Metadata) - є важливою частиною архітектури сховища даних. Метадані - це дані, що описують правила, за якими «живе» сховище. Наприклад, з точки зору бази даних сховища, метаданими є опис структур таблиць, взаємозв'язків між ними, правил секціонування, опис вітрин даних тощо З точки зору ETL, метаданими є описи правил вилучення та перетворення даних, періодичність виконання ETL-процесів і т.д.
+
Зазвичай наведені вище області зберігання даних реалізуються у вигляді окремих схем однієї або декількох баз даних.
+

Версія за 00:49, 20 червня 2014

Сховище даних (англ. data warehouse) — предметно орієнтований, інтегрований, незмінний набір даних, що підтримує хронологію і здатний бути комплексним джерелом достовірної інформації для оперативного аналізу та прийняття рішень. В основі концепції сховища даних (СД) лежить розподіл інформації, що використовують в системах оперативної обробки даних (OLTP) і в системах підтримки прийняття рішень. Такий розподіл дозволяє оптимізувати як структури даних оперативного зберігання для виконання операцій введення, модифікації, знищення та пошуку, так і структури даних, що використовуються для аналізу. Корпоративні сховища даних містять інформацію, яка стосується усієї корпорації (всього підприємства), і яка зібрана з великої кількості оперативних джерел для консолідованого аналізу. Зазвичай такі сховища охоплюють цілий ряд аспектів діяльності підприємства і використовуються для прийняття як тактичних, так і стратегічних рішень. Корпоративне сховище містить детальну та узагальнюючу інформацію. Вартість створення та підтримки корпоративних сховищ може бути дуже великою. Частіше всього їх створенням займаються централізовані відділи інформаційних технологій, причому вони створюються методом зверху вниз — спочатку проектується загальна схема, і тільки потім починається заповнення даними. Такий процес може тривати декілька років. Img.png

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти