Відмінності між версіями «4 Текстури»
Vorobel (Обговорення • внесок) (Створена сторінка: З самого початку слід провести різницю між патернами (візерунками) і текстурами. '''Текс...) |
Поточна версія на 12:42, 20 червня 2013
З самого початку слід провести різницю між патернами (візерунками) і текстурами. Текстури великі за розміром і неповторювані зображення. Узори - невеликі повторювані зображення, які схожі на кладку черепиці.
Мінімальне використання текстур дозволяє відокремлювати основну частину веб-ресурсу від його змісту. Це можна використовувати як хороший метод акцентування уваги на елементах брендингу. За допомогою текстур можна покращити інформаційну архітектуру сайту, використовуючи її для поділу контента на логічні частини. За допомогою текстур можна підвищити ефективність використання інших форм інформаційної архітектури. У комп'ютерній графіці текстура може моделюватися з будь-яких видів поверхонь, таких як камінь, дерево, тканина тощо. Іноді текстура - це не тільки поняття про щось матеріальне, а й плоскі кольору, різноманітність геометричних і піксельних текстур і фотографічних матеріалів.
Розглянемо кілька прикладів різних текстур, які можна успішно застосувати у веб дизайні:
1. Плоский колір. Це найпростіша з усіх текстур, а так само найпоширеніша та універсальна. Велика частина сайтів довгий час використовували в дизайні однотонну заливку кольором.
2. Геометричні текстури. Це різні смужки, клітини, ромби і т.п. Вона рідше використовуються в дизайні, тому що такі узори відтягують всю увагу на себе, на шкоду контенту.
3. Орнаментні текстури. Це теж повторювані візерунки, але з використанням більш складних елементів. Такі текстури найчастіше використовуються в вінтажних дизайнах. Вони теж мають властивість відволікати на себе всю увагу користувача.
4. Піксельні текстури. Це різноманітні геометричні візерунки. Складаються вони з окремих пікселів. Тут є як свої плюси, так і мінуси. Мінус в тому, що око людини не розрізняє окремо взяті елементи візерунка, але при всьому при цьому їм дуже добре сприймається шорсткість поверхні. Це універсальний засіб. Якщо прикласти невеликі зусилля, то поверхня придбає особливу привабливість. Крім того такий візерунок має невелику вагу.
5. Фотографічні текстури. Один з представників цього класу текстур - фотокартка. Але вона не є просто фоном. Вона, так би мовити, утворюючий елемент. Навколо неї відбувається побудова всього дизайну. Наступний представник - абстрактні зображення. Абстрактний фон більш універсальний. Композиція навколо нього будується у меншій мірі. Ступінь участі такої текстури в дизайні регулюється за допомогою насиченості або яскравості. Мальовані ілюстрації мають ті ж особливості, що і фотографія. Але ілюстрація дає більше можливостей, щоб втілити дизайнерські задуми. Задаючи обраний вами стиль ілюстрації, можна задати напрямок для всього дизайну.
6. Матеріальні текстури. Перша група матеріальних текстур - приглушені. Це різні легкі шорсткі текстури. Завдяки їм з'являється повна свобода вибору елементів оформлення. При цьому вони відіграють роль фону, надаючи особливого колориту всьому дизайну. Дуже популярне на сьогоднішній день. І друга група текстур - активні матеріальні текстури. Здебільшого, це текстури існуючих природних матеріалів, промислових поверхонь, а так само різних тканин. У дизайні рекомендується використовувати одну таку активну поверхню, тому що ці текстури не терплять поруч із собою ніяких «сусідів».