Відмінності між версіями «SysRq»
(Створена сторінка: == SysRq == SysRq або SysReq (скорочення від System Request) - клавіша На клавіатурі для IBM PC -сумісного ком...) |
Donserg (Обговорення • внесок) м (Захист на SysRq встановлено ([edit=sysop] (безстроково) [move=sysop] (безстроково))) |
Версія за 23:17, 20 вересня 2012
SysRq
SysRq або SysReq (скорочення від System Request) - клавіша На клавіатурі для IBM PC -сумісного комп'ютера , яка не має стандартного призначення. Спочатку з'явилася На консольної клавіатурі мейнфрейма IBM System/370 . В сучасних операційних системах може бути включена для спеціального використання. Зазвичай знаходиться на одній цифровій Print Screen .
SysRq в UNIX / Linux
Клавіша SysRq - єдина прямий зв'язок З ядром , яка працює завжди, якщо працює ядро, ТАК як відповідні комбінації безпосередньо перехоплюються ядром п відповідний Кодом є частиною драйвера клавіатури. За допомогою деяких комбінацій клавіш можна змусити систему аварійно скинути дані на диски, перемонтувати Всі файлові СИСТЕМИ У режим "тільки читання", перезавантажитися або перезапустити графічну підсистему навіть при завислої системі.
Використання
Спочатку потрібно переконатися, що використання клавіші включено: в конфігурації ядра CONFIG_MAGIC_SYSRQ повинно мати значення Y (наприклад, в ядрі, що використовується в Debian за умовчанням, це так). Далі необхідно натиснути і утримувати послідовно Alt і SysRq і натиснути одну з командних клавіш. У графічних середовищах ( Gnome , KDE , ...) натискання PrtSc / SysRq зазвичай призводить лише До створення скріншоту , і подальша команда може не сприйматися ядром. Це можна обійти, якщо додатково утримувати Ctrl, тобто повна комбінація буде Ctrl + Alt + SysRq + клавіша. Якщо замість командної клавіші натиснути будь-яку іншу, то на віртуальний текстовий термінал для повідомлень ядра (зазвичай № 10) виведеться кілька рядків короткої допомоги по використанню. Це зручно використовувати як швидкий спосіб переконатися, що параметр CONFIG_MAGIC_SYSRQ в завантаженому ядрі включений.