Відмінності між версіями «Slackware та GNU»
Donserg (Обговорення • внесок) м (Захист на Slackware та GNU встановлено ([edit=sysop] (безстроково) [move=sysop] (безстроково))) |
Версія за 23:03, 20 вересня 2012
Slackware 13,37 майже рік в процесі становлення, ви зможете оцінити продуктивність і стабільність, яка може прийти тільки при ретельному тестуванні. Slackware 13,37 використовує Linux ядро 2.6.37.6 (звідси і наше нове $ SLACKWARE_VERSION. KERNEL_VERSION $ іменування система, яка використовується для цього релізу), а також поставляється з 2.6.38.4 ядра для тих, хто хоче запустити останню (а також включає в себе файли конфігурації для 2.6.35.12 і 2.6.39-RC4). Slackware 13,1 доступна як в 32-розрядних x86 і 64-розрядні версії x86_64, і приносить із собою багато значних поліпшень, таких як KDE SC версії 4.4.3, 2.6.33.4 Linux ядра, новий набір інструментів, оновлені бібліотеки та основних програм таких як Firefox і Thunderbird.
Slackware має новий офіційний порт для ARM-архітектури, на ім'я ARMedslack, яка недавно випустила порт Slackware версії 12.2. ARMedslack почалося в 2002 році Стюарт Зима, з головною метою забезпечення повної порт Slackware для машин ARM робочий стіл - спочатку з орієнтацією на Acorn StrongARM RiscPC, а потім і вбудованих пристроїв.
Slackware ARM тепер підтримує рідну установки за допомогою звичайної програми установки Slackware на ARM Універсальна плата (за допомогою емулятора QEMU) і недавно оголосила про вбудованого пристрою: Marvell SheevaPlug.
Slackware ARM версії 12,2 побудований для ARMv4, прямий порядок байтів, "Спадщина" ABI. Новий порт в EABI вже ведеться і буде доступна в "струм" формі протягом кількох місяців.
Slackware Linux - один з найстаріших дистрибутивів GNU / Linux.Він трохи відрізняється від інших популярних дистрибутивів тим, що Slackware був і залишається «найбільш Unix'ів» - його рисами є стабільність і безпека, а також простота установки, підтримки і використання. Шанувальникам цього дистрибутиву приписують такий вислів: «Якщо ви знаєте Slackware - ви знаєте GNU / Linux. Якщо ви знаєте Red Hat, то все, що ви знаєте - це Red Hat ».
GNU
Лі́нукс (англ. Linux, також відомий, як GNU/Linux) — загальна назва UNIX-подібних операційних систем на основі однойменного ядра. Це один із найвидатніших прикладів розробки з відкритим кодом (open source) та вільного програмного забезпечення (free software); на відміну від пропрієтарних операційних систем, на кшталт Microsoft Windows та MacOS X, її вихідні коди доступні усім для використання, модифікації та розповсюдження абсолютно вільно (в т.ч. безкоштовно). Спершу розроблювалася та використовувалася індивідуальними ентузіастами на персональних комп'ютерах, з тих пір Linux завдяки підтримці таких компаній як IBM, Sun Microsystems, HP, Novell та інших, набув неабиякої популярності, як серверна операційна система; так, 8 із 10 найбільших компаній, що надають послуги веб-хостингу використовують Лінукс на своїх веб-серверах. Лінукс портовано на велику кількість апаратних платформ. Тепер вона досить успішно використовується, як на суперкомп'ютерах, так і на мобільних телефонах. Значна кількість спеціалізованих дистрибутивів Linux, котрі розробляються та підтримуються різними спільнотами, дає широкі можливості вибору програмного забезпечення. Станом на травень 2009 року операційні системи Linux займали долю біля 1 % світового ринку операційних систем на персональних комп’ютерах (без врахування використання на серверах та спеціалізованих пристроях)[1]. GNU- вільна UNIX-подібна операційна система, що розробляється Проектом GNU.
Дистрибутиви GNU на основі HURD Bee GNU/Hurd
Debian GNU/Hurd
GNUAB
Superunprivileged.org'івський Hurd LiveCD
Unofficial Gentoo/Hurd Project