Відмінності між версіями «B5000»
Donserg (Обговорення • внесок) м (Захист на B5000 встановлено ([edit=sysop] (безстроково) [move=sysop] (безстроково))) |
Donserg (Обговорення • внесок) м (2 версії) |
Поточна версія на 17:29, 14 квітня 2013
Втім, справедливості заради, треба сказати, що не тільки IBM виробляла комп'ютери з часів UNIVAC. Розглянемо, наприклад, машину під назвою B 5000 від компанії Burroughs. Ця модель дійсно представляє великий інтерес, особливо якщо врахувати, що анонсована вона була в 1961 році. Насправді, до цього дня компанія UNISYS підтримує це програмне забезпечення.
Комп'ютер B 5000 був розроблений під мови високого рівня, а саме COBOL і ALGOL. Мається на увазі, що його машинну мову був створений переважно для легкого перекладу з мов більш високого рівня. Він містив апаратний стек, сегментацію і багато дескрипторів для доступу до даних.
У дескрипторів було багато призначень, у тому числі апаратна перевірка виходу за межі, розпізнавання символьних рядків і масивів слів, спрощення динамічного виділення пам'яті під масиви, вказівка розміру символів і навіть перевірка наявності даних в пам'яті на магнітних сердечниках. Навіщо все це було потрібно? У двох словах, для віртуальної пам'яті. B 5000 був першим комерційним комп'ютером з такою технологією. Він також підтримував багатопроцесорну обробку і мультипрограмування, навіть з використанням ALGOL і COBOL. Фактично, Master Control Program (MCP) (так називалася операційна система) управляла пам'яттю і введенням / виводом, сегментацією програм, зв'язуванням підпрограм і плануванням, звільняючи програміста від всіх цих утомливих і трудомістких завдань.
Ще одним аспектом, яким пишалася Burroughs, була модульні природа комп'ютера. Модулі можна було додавати або прибирати без дорогого "перепрограмування" всієї машини.
З комерційної точки зору, B 5000 не був так успішний, як мейнфрейми IBM. Можна навіть сказати, що ця та машина, яка всім подобалася, але яку ніхто не купував. Втім, дизайн B 5000 був елегантний і ефективний. Акцент був зроблений на вирішенні проблем в контексті того, як людина взаємодіє з комп'ютером, а не на швидкості заради швидкості. Найголовніше, що деякі технології, вперше застосовані в B 5000, такі як віртуальна пам'ять і багатопроцесорна обробка, є необхідними в сучасних комп'ютерах, і через 48 років деякі моделі все ще підтримують цю чудову архітектуру.