Відмінності між версіями «Користувачі та групи»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 7: Рядок 7:
  
 
'''Посилання'''
 
'''Посилання'''
[http://help.ubuntu.ru  
+
 
Пользователи и группы]
+
[http://help.ubuntu.ru Пользователи и группы]
 +
 
  
 
--Shults. V. 22:13, 5 грудня 2011 (MSK)
 
--Shults. V. 22:13, 5 грудня 2011 (MSK)

Версія за 20:14, 5 грудня 2011

Linux в цілому і Ubuntu зокрема - системи багатокористувацькі, тобто на одному комп'ютері може бути кілька різних користувачів, кожен зі своїми власними налаштуваннями, даними і правами доступу до різних системних функцій.

Крім користувачів в Linux для розмежування прав існують групи. Кожна група так само як і окремий користувач має якимсь набором прав доступу до різних компонентів системи і кожен користувач-член цієї групи автоматично отримує всі права групи. Тобто групи потрібні для угруповання користувачів за принципом однакових повноважень на будь-які дії, ось така тавтологія. Кожен учасник може належати до необмеженій кількості груп і в кожній групі може бути скільки завгодно користувачів).

Наприклад, в Ubuntu є одна дуже корисна група: admin. Будь-який член цієї групи отримує необмежені адміністративні привілеї. Створюваний при установці Ubuntu користувач автоматично стає членом групи admin2). Управляти користувачами і групами можна за допомогою спеціального інструменту, що знаходиться в меню Система → Адміністрування → Користувачі та групи.

Посилання

Пользователи и группы


--Shults. V. 22:13, 5 грудня 2011 (MSK)

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти