Відмінності між версіями «6 Змінні»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
м (Захист на 6 Змінні встановлено (‎[edit=sysop] (безстроково) ‎[move=sysop] (безстроково)))
Рядок 1: Рядок 1:
У РНР змінні починаються зі знака долара ($), за яким може слідувати будь-яка кількість буквено-цифрових символів і символів підкреслення, але перший символ не може бути цифрою. Таким чином, припустимі наступні імена змінних: $ n, $ n1, $user_func_5 і т. д. На відміну від ключових слів, імена змінних в PHP чутливі до регістру, тобто змінні $ user, $ User і $ USER є різними.
+
Web-програмування в більшій частині являє собою якраз обробку різних даних, введених користувачем - тобто, обробку HTML-форм.
 
+
Мабуть, немає іншого такого мови, як PHP, який би настільки полегшив вам завдання обробки і розбору зовнішніх змінних, тобто змінних, які надійшли з HTML-форм (з браузера користувача). Справа в тому, що в мова PHP вбудовані всі необхідні можливості, так що вам не доведеться навіть і замислюватися над особливостями протоколу HTTP і розмірковувати, як же відбувається відправлення і прийом POST-форм або навіть завантаження файлов.Разработчікі PHP все передбачили.
 
+
Тут ми не будемо детально зупинятися на механизом роботи протоколу HTTP, який відповідає за доставку даних з браузера на сервер і назад, цьому присвячений спеціальний розділ PHP і HTTP. Там же глибоко розглянуті принципи роботи з HTML-формами.Зараз ми розглянемо ці механізми лише з прикладних позицій, не заглиблюючись в теорію.Для того, щоб приймати дані від користувачів, нам необхідно інтерактивна взаємодія з ними.А тепер спробуємо написати сценарій, який приймає в параметрах ім'я користувача і виводить:
 +
"Привіт, <ім'я>!".
 +
Спочатку розглянемо найбільш простий спосіб передачі імені сценарієм - безпосередній набір його в URL після знака? - Наприклад, у форматі name = ім'я. Ось приклад:
 +
(http://localhost/script.php?name=імя)
 +
Наш сценарій повинен розпізнати параметр name. Тобто, кажучи простіше, сценарій (скрипт) повинен прийняти параметр name у вигляді змінної name, а потім вивести в браузер пользоватея рядок "Привіт, <ім'я>!". Зробити це можна таким чином:
 +
Пишемо скрипт, який бере параметр name і виводить результат у браузер користувача, а потім зберігаємо його під і<? php
 +
echo "Привіт, $ _GET ['name']!";
 +
?>м'ям script.php:
 +
У нашому прикладі ми використовували зумовлену змінну $ _GET ['name'], щоб "прийняти" параметр name. Тепер, передавши через GET-запит параметр name = Саша, ми отримаємо наступний результат:
 +
Привіт, Сашко!
 +
А тепер спробуємо передати параметр name не з рядка запиту браузера, а через HTML-форму. Створюємо HTML-документ такого змісту:
 +
<form action="http://localhost/script.php" method="GET">
 +
Name: <input type=text name=name> <br> <input type=submit value="GO!">
 +
</ form>
 +
Тепер збережемо даний HTML-документ на нашому тестовому сервері (localhost) під ім'ям send.html в тій же директорії, де у нас вже збережений сценарій script.php.
 +
Тепер запускаємо HTML-документ у браузері:
 +
http://localhost/send.html
 +
Вводимо ім'я в поле і натискаємо кнопку "GO!". Форма передасть через GET-запит параметр name нашому скриптові script.php. Якщо ви все зробили правильно і ваш web-сервер працює нормально, ви побачите введене вами в поле форми ім'я! В адресному рядку браузера ви побачите шлях і переданий вами параметр name.Тепер ми повинні зрозуміти, як ми можемо передати безліч параметрів, для початку хоча-б два.Отже, нам потрібно, щоб скрипт виводив наступне:
 +
"Привіт, <ім'я>! Вам <вік> років!".
 +
Тобто нам потрібно передати в скрипт 2 параметри: name і age.Тепер ми напишемо скрипт script.php, що приймає два параметри: name і age, а також HTML-документ з формою, яка ці два параметри буде передавати в наш новий скрипт:
 
<? php
 
<? php
  $ user = "Володимир";
+
echo "Привіт, $ _GET ['name']! Вам $ _GET ['age'] років!";
  $ User = "Дмитро";
+
  $ USER = "Юрій";
+
  echo $ user; / / Володимир
+
  echo $ User; / / Дмитро
+
  echo $ USER; / / Юрій
+
 
?>
 
?>
 
+
А ось і HTML-документ send.html, за допомогою якого ми параметри name і age передамо нашу скрипту:
При оголошенні змінних в РНР не вимагається явно вказувати тип змінної, при цьому одна і та ж змінна може мати впродовж програми різні типи.
+
<html> <body>
 
+
<form action="script.php">
Як видно з попереднього лістингу, для присвоєння значення змінної необхідноскористатися оператором присвоєння =, який дозволяє ініціалізувати змінну. Приоголошенні числових значень як роздільник цілого значення і дробової частини виступає крапка.
+
Введіть ім'я: <input type=text name="name"> <br>
 
+
Введіть вік: <input type=text name="age"> <br>
 
+
<input type=submit value="GO!">
 +
</ form>
 +
</ body> </ html>
 +
Тепер наш скрипт приймає два параметри name і age і виводить в браузер результат формату: "Привіт, <ім'я>! Вам <вік> років!".
 +
Зверніть увагу на адресний рядок браузера після передачі параметрів сценарієм, вона буде виглядати приблизно так (без URL-кодування кирилиці):
 +
http://localhost/script.php?name=Саша&age=23:
 +
Залежно від установок вашого інтерпретатора, існує кілька способів доступу до даних з ваших HTML-форм. Ось кілька прикладів:
 
<? php
 
<? php
  $ number = 1;
+
/ / Доступно, починаючи з PHP 4.1.0
  $ var = 3.14;
+
echo $ _GET ['username'];
 +
echo $ _POST ['username'];
 +
echo $ _REQUEST ['username'];
 +
import_request_variables ('p', 'p_');
 +
echo $ p_username;
 +
/ / Доступно, починаючи з PHP 3. Починаючи з PHP 5.0.0, ці довгі зумовлені
 +
/ / Змінні можуть бути відключені директивою register_long_arrays.
 +
echo $ HTTP_GET_VARS ['username'];
 +
/ / Доступно, якщо директива PHP register_globals = on. починаючи
 +
/ / З PHP 4.2.0, значення за замовчуванням register_globals = off.
 +
/ / Використання / довіра цьому методу непредпочтітельно.
 +
echo $ username;
 
?>
 
?>

Версія за 21:11, 25 червня 2013

Web-програмування в більшій частині являє собою якраз обробку різних даних, введених користувачем - тобто, обробку HTML-форм. Мабуть, немає іншого такого мови, як PHP, який би настільки полегшив вам завдання обробки і розбору зовнішніх змінних, тобто змінних, які надійшли з HTML-форм (з браузера користувача). Справа в тому, що в мова PHP вбудовані всі необхідні можливості, так що вам не доведеться навіть і замислюватися над особливостями протоколу HTTP і розмірковувати, як же відбувається відправлення і прийом POST-форм або навіть завантаження файлов.Разработчікі PHP все передбачили. Тут ми не будемо детально зупинятися на механизом роботи протоколу HTTP, який відповідає за доставку даних з браузера на сервер і назад, цьому присвячений спеціальний розділ PHP і HTTP. Там же глибоко розглянуті принципи роботи з HTML-формами.Зараз ми розглянемо ці механізми лише з прикладних позицій, не заглиблюючись в теорію.Для того, щоб приймати дані від користувачів, нам необхідно інтерактивна взаємодія з ними.А тепер спробуємо написати сценарій, який приймає в параметрах ім'я користувача і виводить: "Привіт, <ім'я>!". Спочатку розглянемо найбільш простий спосіб передачі імені сценарієм - безпосередній набір його в URL після знака? - Наприклад, у форматі name = ім'я. Ось приклад: (http://localhost/script.php?name=імя) Наш сценарій повинен розпізнати параметр name. Тобто, кажучи простіше, сценарій (скрипт) повинен прийняти параметр name у вигляді змінної name, а потім вивести в браузер пользоватея рядок "Привіт, <ім'я>!". Зробити це можна таким чином: Пишемо скрипт, який бере параметр name і виводить результат у браузер користувача, а потім зберігаємо його під і<? php echo "Привіт, $ _GET ['name']!"; ?>м'ям script.php: У нашому прикладі ми використовували зумовлену змінну $ _GET ['name'], щоб "прийняти" параметр name. Тепер, передавши через GET-запит параметр name = Саша, ми отримаємо наступний результат: Привіт, Сашко! А тепер спробуємо передати параметр name не з рядка запиту браузера, а через HTML-форму. Створюємо HTML-документ такого змісту: <form action="http://localhost/script.php" method="GET"> Name: <input type=text name=name>
<input type=submit value="GO!"> </ form> Тепер збережемо даний HTML-документ на нашому тестовому сервері (localhost) під ім'ям send.html в тій же директорії, де у нас вже збережений сценарій script.php. Тепер запускаємо HTML-документ у браузері: http://localhost/send.html Вводимо ім'я в поле і натискаємо кнопку "GO!". Форма передасть через GET-запит параметр name нашому скриптові script.php. Якщо ви все зробили правильно і ваш web-сервер працює нормально, ви побачите введене вами в поле форми ім'я! В адресному рядку браузера ви побачите шлях і переданий вами параметр name.Тепер ми повинні зрозуміти, як ми можемо передати безліч параметрів, для початку хоча-б два.Отже, нам потрібно, щоб скрипт виводив наступне: "Привіт, <ім'я>! Вам <вік> років!". Тобто нам потрібно передати в скрипт 2 параметри: name і age.Тепер ми напишемо скрипт script.php, що приймає два параметри: name і age, а також HTML-документ з формою, яка ці два параметри буде передавати в наш новий скрипт: <? php echo "Привіт, $ _GET ['name']! Вам $ _GET ['age'] років!"; ?> А ось і HTML-документ send.html, за допомогою якого ми параметри name і age передамо нашу скрипту: <html> <body> <form action="script.php"> Введіть ім'я: <input type=text name="name">
Введіть вік: <input type=text name="age">
<input type=submit value="GO!"> </ form> </ body> </ html> Тепер наш скрипт приймає два параметри name і age і виводить в браузер результат формату: "Привіт, <ім'я>! Вам <вік> років!". Зверніть увагу на адресний рядок браузера після передачі параметрів сценарієм, вона буде виглядати приблизно так (без URL-кодування кирилиці): http://localhost/script.php?name=Саша&age=23: Залежно від установок вашого інтерпретатора, існує кілька способів доступу до даних з ваших HTML-форм. Ось кілька прикладів: <? php / / Доступно, починаючи з PHP 4.1.0 echo $ _GET ['username']; echo $ _POST ['username']; echo $ _REQUEST ['username']; import_request_variables ('p', 'p_'); echo $ p_username; / / Доступно, починаючи з PHP 3. Починаючи з PHP 5.0.0, ці довгі зумовлені / / Змінні можуть бути відключені директивою register_long_arrays. echo $ HTTP_GET_VARS ['username']; / / Доступно, якщо директива PHP register_globals = on. починаючи / / З PHP 4.2.0, значення за замовчуванням register_globals = off. / / Використання / довіра цьому методу непредпочтітельно. echo $ username; ?>

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти