Відмінності між версіями «5 Захисні системи електронної пошти»
(Створена сторінка: Сьогодні доступно безліч програмних продуктів, в тому й числі й безкоштовних, призначени...) |
Donserg (Обговорення • внесок) м (Захист на 5 Захисні системи електронної пошти встановлено ([edit=sysop] (безстроково) [move=sysop] (безстроково))) |
Версія за 23:54, 20 вересня 2012
Сьогодні доступно безліч програмних продуктів, в тому й числі й безкоштовних, призначених для боротьби з цією загрозою. Найяскравішими представниками російських антивірусних засобів можна назвати продукти компаній «Лабораторія Касперського» і «Діалог-Наука», на основі яких здійснюється захист від вірусів, що вбудовується в поштові клієнти і публічні поштові системи. Що ж стосується рішень по боротьбі зі спамом, тут можливі кілька варіантів захисту.
Можна реалізувати систему фільтрів, що дозволяють відсікати вхідну кореспонденцію за адресою, темою чи змістом листа. Фільтри зазвичай розміщуються на стороні клієнта, і користувач сам може задавати необхідні параметри. Як приклад можна назвати системи Spam Buster виробництва компанії Contact Plus, MailWasher, Active Email Monitor (VicMan Software), eMailTrackerPro (Visualware), Spamkiller (Novasoft) та ін Крім фільтрації спаму такі програми можуть виконувати функції очищення поштової скриньки, перевірки пошти, читання заголовків листів і т.д.
Система фільтрів встановлюється на поштовому сервері; в такому випадку нагадують спам листи відсікаються ще до потрапляння в скриньку користувача. Також може бути реалізований захист на основі «спам-листів», що містять список Internet-провайдерів, з адрес яких проводиться несанкціонована розсилка рекламного характеру. Прикладами можуть служити служба Mail-Filtering Service проекту Mail Abuse Prevention Project і Realtime Blackhole List, база даних по відкритих поштових серверів (під відкритістю в даному випадку розуміється відсутність адекватного адміністрування, що призводить до неконтрольованих розсилках спаму через такі поштові сервери).
Огляди подібних продуктів регулярно публікуються. Створити систему антивірусного і антиспамового захисту загалом нескладно як для користувача загальнодоступній комунікаційного середовища, так і для ІТ-підрозділу організації, що розгорнула на своїй обчислювальної інфраструктурі корпоративну поштову систему. Після вибору і установки засобів антивірусного і антиспамового захисту найголовніше - їх акуратне і своєчасне оновлення. Головне пам'ятати, що думки вірусотворців не стоять на місці, а спамери з кожним днем стають все активніше.