Відмінності між версіями «Debian та Ubuntu»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(XdBIKx <a href="http://ikaknylhbhyo.com/">ikaknylhbhyo</a>, [url=http://akdclafamdvl.com/]akdclafamdvl[/url], [link=http://gvtjdcmtafbo.com/]gvtjdcmtafbo[/link], http://pzgishhwxfvv.com/)
м (35 версій)
 
(24 проміжні версії 7 користувачів не показані)
Рядок 1: Рядок 1:
 
----
 
----
XdBIKx  <a href="http://ikaknylhbhyo.com/">ikaknylhbhyo</a>, [url=http://akdclafamdvl.com/]akdclafamdvl[/url], [link=http://gvtjdcmtafbo.com/]gvtjdcmtafbo[/link], http://pzgishhwxfvv.com/
+
== Debian ==
 +
----
 +
Проект Debian - це асоціація людей, спільною справою яких є створення вільної операційної системи. Ця операційна система називається Debian GNU / Linux або просто Debian.
  
== Ubuntu ==
+
Операційна система - це набір базових програм, які забезпечують працездатність вашого комп'ютера. Основою операційної системи є ядро. Ядро виконує всю основну роботу і дає можливість запускати інші програми.
  
Ubuntu - це сучасна повнофункціональна операційна система, заснована на ядрі Linux. У перекладі з південноафриканського мови зулу слово Ubuntu приблизно означає «людяність».
+
Debian використовує ядро Linux. Linux почав розробляти Лінус Торвальдс (Linus Torvalds), і яке підтримують тисячі програмістів по всьому світу.
  
Ubuntu поширюється і завжди буде поширюватися абсолютно безкоштовно. Але при цьому встановлюючи Ubuntu на свій комп'ютер ви отримуєте повний набір всіх необхідних для роботи додатків, а все відсутню в стандартному постачанні ви зможете легко скачати з інтернету. І в цьому немає ніякого підступу. Ви можете використовувати Ubuntu і все доступне в цій системі ПО без жодних обмежень абсолютно безкоштовно і на цілком законних основаніях). Мало того, ви навіть можете завантажити вихідний код всіх компонент системи і зробити на його основі свій продукт).
+
Тим не менш, ведеться робота по створенню систем Debian на інших ядрах, в першу чергу, на the Hurd. Hurd - це набір серверів, які працюють під керуванням мікроядра (такого, як Mach) та реалізують різні можливості. Hurd - це вільне програмне забезпечення, створене проектом GNU (GNU Project).
  
Ubuntu підтримується і спонсорується фірмою Canonical, проте величезний внесок у розвиток цієї чудової ОС вносить співтовариство - звичайні люди, які прагнуть поліпшити використовувані ними програми та інструменти. Можливо і ви коли-небудь захочете допомогти зробити Ubuntu гарною операційною системою і візьміть участь в роботі спільноти.
+
Більша частина основних інструментів, які наповнюють операційну систему, була взята з (Проекту GNU (GNU project)); про що і говорять назви: GNU / Linux та GNU / Hurd. Ці інструменти також є вільним.
  
Перша версія Ubuntu війшла 20 жовтня 2004, як тимчасове відгалуження Debian GNU/Linux з метою регулярних вирпусків кожні шість місяців на базі коду Debian. Ubuntu завжди містить останній випуск GNOME, і випуск Ubuntu відбувається через місяць після чергового випуску GNOME. На відміну від деяких інших відгалужень Debian загального призначення, таких, як Xandros, Linspire та Libranet, компанія Canonical залишилася близькою до філософії Debian і використовує для Ubuntu переважно вільне програмне забезпечення, а не покладається на невільні програмні продукти, популярні в бізнес-моделях інших дистрибутивів. Пакети Ubuntu, базуються на пакетах із нестабільної групи Debian. Для встановлення та управління пакетами в Ubuntu стужить Advanced Packaging Tool від Debian. Проте, пакети для Ubuntu і Debian не завжди сумісні один з одним. Деякі розробники Ubuntu займаються також і ключовими пакетими в Debian, тому вносять зміни до обох дистрибутив. Однак, у квітні 2005 засновник Debian Іан Мердок почав гостру критику на Ubuntu за несумісність пакетів із Debian, кажучи, що Ubuntu дуже далеко відхилився від Debian Sarge, щоб залишитися сумісним.
+
Зрозуміло, в першу чергу, люди хочуть мати прикладне програмне забезпечення, тобто програми, які допомагають їм робити те, що їм хочеться: від редагування документів до керування бізнесом, від іграшок до створення нового програмного забезпечення. Debian містить понад 18733 пакунків (завчасно скомпільованого програмного забезпечення в зручному для встановлення на вашому комп'ютері форматі) - і всі вони є вільними.
+
Ubuntu на даний час фінансується Марком Шаттлвортом. 8 липня 2005, Canonical оголосила про створення Ubuntu Foundation і забезпечила початкове інвестування у розмірі 10 мільйонів доларів. Мета фонду полягає у тому, щоб гарантувати підтримку і розвиток для всіх майбутніх версій Ubuntu, але на 2006р. фонд залишається недіючим.  
+
  
Є плани щодо відгалуження Ubuntu з кодовою назвою «Grumpy Groundhog». Заплановано, що воно залишатиметься нестабільним відгалуженням, призначеним для розробки і тестування. Джерелом для нього буде безпосередньо система контролю версій програм, що входять до складу Ubuntu. Це передбачено для того, щоб дозволити досвідченим користувачам і розробникам тестувати поточні найсвіжіші версії окремих програм без необхідності самим створювати пакунки; планується заздалегідь попереджати про помилки та проблеми, що виникатимуть на комп'ютерах різної архітектури.
+
У деякому роді, все це нагадує вежу. В основі знаходиться - ядро. На ньому всі основні інструменти. Далі йде все програмне забезпечення, яке ви використовуєте на комп'ютері. На самій вершині башти - Debian - ретельно організовуючи та складаючи все в єдине ціле так, щоб воно працювало разом.
  
Найновішою є версія — Ubuntu 11.10 «Oneiric Ocelot», яка вийшла на світ 13 жовтня 2011 р.
+
Проект Debian розпочав в серпні 1993 року Ян Мердок (Ian Murdock). Він мав намір створити новий дистрибутив, який буде відкритий у дусі Linux та GNU. Debian задумувався як дистрибутив, який буде зібраний ретельно і сумлінно, і так само якісно буде підтримуватися. Він починався як маленька, тісно зв'язана група хакерів вільного ПЗ, а потім поступово зростав, щоб стати великою, добре організованою спільнотою розробників і користувачів.
 +
 
 +
Перші версії 0.9х були випущені у 1994 та 1995 роках. Перший випуск 1.х було здійснено у 1996 році. Тоді ж Брюс Перенс замінив Іена Мердока на посаді лідера проекту. В цьому ж році один з розробників, Іен Шуйслер запропонував укласти суспільну угоду між проектом та його користувачами. За результатами обговорення у поштовій розсилці було укладено Соціальну Угоду та Посібник по вільних програмах Дебіен, котрі описували базові вимоги до розробників дистрибутиву. Брюс Перенс також ініціював створення офіційної організації «Програми в інтересах суспільства», котра б опікувалась проектом і вирішували фінансові та юридичні питання.
 +
 
 +
У 1998 році, перед випуском версії 2.0, першої, яка базувалась на бібліотеці glibc, Брюс Перенс покинув проект. Учасники проекту провели вибори нового лідера та випустили два нових релізи гілки 2.х, кожен з яких містив все більше пакунків та портів на різні архітектури. В цей час було розроблено АРТ та започатковано перший проект на ядрі, відмінному від Лінукс — Дебіен ГНУ/Хард (Debian GNU/Hurd). У 1999 році було запущено перші дистрибутиви на основі Дебіен — Corel Linux та Stormix's Storm Linux, які нині більше не підтримуються.
 +
 
 +
Наприкінці 2000 у Проекті відбулися значні зміни в практиці архівування та випуску стабільної версії. Реорганізовано архіви програм, введено сховища пакунків («package pools») та створено тестову гілку у вигляді тестового майданчику для запланованого випуску. В цьому ж році розробники почали проводити конференції під назвою Дебконф (Debconf), на яких обговорюються задачі для розробників та технічних користувачів.
 +
 
 +
У версії 4.0 вперше за історію проекту з дистрибутиву було викинуто одну з підтримуваних процесорних архітектур — m68k.
 +
 
 +
Останній стабільний випуск - це Debian — 6.0. Останніми оновленнями до нього є 6.0.3, 08 жовтня 2011 р.
 +
 
 +
Слово Debian вимовляється як 'дебіан' або 'дебіен'. Воно походить від імені творця Debian, Яна Мердока і його дружини Дебри (Debra).
 +
Debian
 +
Debian не личить для тих, хто хоче, не бажаючи знатися на основах системи, робити все за допомогою миші. Але роки роботи багатьох сотень розробників дозволили зробити Debian найпростішим, зрозумілішим, логічнішим в налаштуванні і адмініструванні дистрибутивом. Якщо ви хочете зрозуміти Linux, серйозно вивчити його, не займаючись при цьому безперервним пошуком файлів налаштування, документації, бракуючих пакетів, то Debian - для вас.
 +
Даний дистрибутив - повністю некомерційний проект, що базується на ідеалах розробки Linux. Добровільні розробники зі всього світу вносять вклад до загального проекту, який добре організований і має строгі правила, і це гарантує якість дистрибутива Debian.  Протягом всього процесу розробки існують 3 вітки - "стабільна", така, що "знаходиться в процесі тестування", і "нестабільна". Коли з'являється нова версія пакету, вона поміщається спочатку в нестабільну категорію.
 +
Debian відомий своєю дуже незручною установкою, що вимагає від користувача обширних знань і великих витрат часу.
 +
Але цей недолік компенсується наявністю зручного інсталятора пакетів під назвою apt-get. Користувачі Debian вважають, що їх інсталятор такий незручний, тому що він потрібний їм лише один раз. А коли дистрибутив вже встановлений, всі оновлення будь-якого масштабу можуть бути зроблені за допомогою утиліти apt-get.  Debian - справжня енциклопедія вільних програм. Ви знайдете в нім все, що потрібне для роботи в найширшому спектрі областей інформаційних технологій.
 +
Ubuntu
 +
Ubuntu дистрибутив, що використовує ядро Linux і заснований на дистрибутиві Debian. Основним розробником і спонсором є компанія Canonical. В даний час проект активно розвивається і підтримується вільним співтовариством.
 +
Звичайна нова версія дистрибутива виходить кожні 6 місяців і підтримується оновленнями безпеки протягом 18 місяців, а версія LTS (від англ. LongTerm Support — «довгострокова підтримка»), що виходить раз в 2 роки, підтримується протягом 3 років (серверна версія — протягом 5 років).
 +
Ubuntu поставляється з підбіркою програмного забезпечення для серверів і робочих станцій. Використовуючи CD-, DVD- або USB флеш-носій, вона встановлюється на настільні персональні комп'ютери за допомогою LIVECD, LIVEUSB або текстового установника.
 +
 
 +
Основні характеристики
 +
• Розробник – CanonicalLtd
 +
• Сімейство ОС – Linux
 +
• Заснованана – Debian
 +
• Останняверсія – 10.10 (Maverick Meerkat) – 10 жовтня 2010
 +
• Останнятестоваверсія – 11.04 Beta 1 (NattyNarwhal) – 31 березня 2011
 +
• Підтримуванімови – різні, у тому числі і російський
 +
• Тип ядра – Модульне ядро Linux
 +
• Інтерфейс – GNOME, Unity

Поточна версія на 17:29, 14 квітня 2013


[ред.] Debian


Проект Debian - це асоціація людей, спільною справою яких є створення вільної операційної системи. Ця операційна система називається Debian GNU / Linux або просто Debian.

Операційна система - це набір базових програм, які забезпечують працездатність вашого комп'ютера. Основою операційної системи є ядро. Ядро виконує всю основну роботу і дає можливість запускати інші програми.

Debian використовує ядро Linux. Linux почав розробляти Лінус Торвальдс (Linus Torvalds), і яке підтримують тисячі програмістів по всьому світу.

Тим не менш, ведеться робота по створенню систем Debian на інших ядрах, в першу чергу, на the Hurd. Hurd - це набір серверів, які працюють під керуванням мікроядра (такого, як Mach) та реалізують різні можливості. Hurd - це вільне програмне забезпечення, створене проектом GNU (GNU Project).

Більша частина основних інструментів, які наповнюють операційну систему, була взята з (Проекту GNU (GNU project)); про що і говорять назви: GNU / Linux та GNU / Hurd. Ці інструменти також є вільним.

Зрозуміло, в першу чергу, люди хочуть мати прикладне програмне забезпечення, тобто програми, які допомагають їм робити те, що їм хочеться: від редагування документів до керування бізнесом, від іграшок до створення нового програмного забезпечення. Debian містить понад 18733 пакунків (завчасно скомпільованого програмного забезпечення в зручному для встановлення на вашому комп'ютері форматі) - і всі вони є вільними.

У деякому роді, все це нагадує вежу. В основі знаходиться - ядро. На ньому всі основні інструменти. Далі йде все програмне забезпечення, яке ви використовуєте на комп'ютері. На самій вершині башти - Debian - ретельно організовуючи та складаючи все в єдине ціле так, щоб воно працювало разом.

Проект Debian розпочав в серпні 1993 року Ян Мердок (Ian Murdock). Він мав намір створити новий дистрибутив, який буде відкритий у дусі Linux та GNU. Debian задумувався як дистрибутив, який буде зібраний ретельно і сумлінно, і так само якісно буде підтримуватися. Він починався як маленька, тісно зв'язана група хакерів вільного ПЗ, а потім поступово зростав, щоб стати великою, добре організованою спільнотою розробників і користувачів.

Перші версії 0.9х були випущені у 1994 та 1995 роках. Перший випуск 1.х було здійснено у 1996 році. Тоді ж Брюс Перенс замінив Іена Мердока на посаді лідера проекту. В цьому ж році один з розробників, Іен Шуйслер запропонував укласти суспільну угоду між проектом та його користувачами. За результатами обговорення у поштовій розсилці було укладено Соціальну Угоду та Посібник по вільних програмах Дебіен, котрі описували базові вимоги до розробників дистрибутиву. Брюс Перенс також ініціював створення офіційної організації «Програми в інтересах суспільства», котра б опікувалась проектом і вирішували фінансові та юридичні питання.

У 1998 році, перед випуском версії 2.0, першої, яка базувалась на бібліотеці glibc, Брюс Перенс покинув проект. Учасники проекту провели вибори нового лідера та випустили два нових релізи гілки 2.х, кожен з яких містив все більше пакунків та портів на різні архітектури. В цей час було розроблено АРТ та започатковано перший проект на ядрі, відмінному від Лінукс — Дебіен ГНУ/Хард (Debian GNU/Hurd). У 1999 році було запущено перші дистрибутиви на основі Дебіен — Corel Linux та Stormix's Storm Linux, які нині більше не підтримуються.

Наприкінці 2000 у Проекті відбулися значні зміни в практиці архівування та випуску стабільної версії. Реорганізовано архіви програм, введено сховища пакунків («package pools») та створено тестову гілку у вигляді тестового майданчику для запланованого випуску. В цьому ж році розробники почали проводити конференції під назвою Дебконф (Debconf), на яких обговорюються задачі для розробників та технічних користувачів.

У версії 4.0 вперше за історію проекту з дистрибутиву було викинуто одну з підтримуваних процесорних архітектур — m68k.

Останній стабільний випуск - це Debian — 6.0. Останніми оновленнями до нього є 6.0.3, 08 жовтня 2011 р.

Слово Debian вимовляється як 'дебіан' або 'дебіен'. Воно походить від імені творця Debian, Яна Мердока і його дружини Дебри (Debra). Debian Debian не личить для тих, хто хоче, не бажаючи знатися на основах системи, робити все за допомогою миші. Але роки роботи багатьох сотень розробників дозволили зробити Debian найпростішим, зрозумілішим, логічнішим в налаштуванні і адмініструванні дистрибутивом. Якщо ви хочете зрозуміти Linux, серйозно вивчити його, не займаючись при цьому безперервним пошуком файлів налаштування, документації, бракуючих пакетів, то Debian - для вас. Даний дистрибутив - повністю некомерційний проект, що базується на ідеалах розробки Linux. Добровільні розробники зі всього світу вносять вклад до загального проекту, який добре організований і має строгі правила, і це гарантує якість дистрибутива Debian. Протягом всього процесу розробки існують 3 вітки - "стабільна", така, що "знаходиться в процесі тестування", і "нестабільна". Коли з'являється нова версія пакету, вона поміщається спочатку в нестабільну категорію. Debian відомий своєю дуже незручною установкою, що вимагає від користувача обширних знань і великих витрат часу. Але цей недолік компенсується наявністю зручного інсталятора пакетів під назвою apt-get. Користувачі Debian вважають, що їх інсталятор такий незручний, тому що він потрібний їм лише один раз. А коли дистрибутив вже встановлений, всі оновлення будь-якого масштабу можуть бути зроблені за допомогою утиліти apt-get. Debian - справжня енциклопедія вільних програм. Ви знайдете в нім все, що потрібне для роботи в найширшому спектрі областей інформаційних технологій. Ubuntu Ubuntu — дистрибутив, що використовує ядро Linux і заснований на дистрибутиві Debian. Основним розробником і спонсором є компанія Canonical. В даний час проект активно розвивається і підтримується вільним співтовариством. Звичайна нова версія дистрибутива виходить кожні 6 місяців і підтримується оновленнями безпеки протягом 18 місяців, а версія LTS (від англ. LongTerm Support — «довгострокова підтримка»), що виходить раз в 2 роки, підтримується протягом 3 років (серверна версія — протягом 5 років). Ubuntu поставляється з підбіркою програмного забезпечення для серверів і робочих станцій. Використовуючи CD-, DVD- або USB флеш-носій, вона встановлюється на настільні персональні комп'ютери за допомогою LIVECD, LIVEUSB або текстового установника.

Основні характеристики • Розробник – CanonicalLtd • Сімейство ОС – Linux • Заснованана – Debian • Останняверсія – 10.10 (Maverick Meerkat) – 10 жовтня 2010 • Останнятестоваверсія – 11.04 Beta 1 (NattyNarwhal) – 31 березня 2011 • Підтримуванімови – різні, у тому числі і російський • Тип ядра – Модульне ядро Linux • Інтерфейс – GNOME, Unity

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти