Відмінності між версіями «3 Відокремлення PHP коду від HTML розмітки»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
м (Захист на 3 Відокремлення PHP коду від HTML розмітки встановлено (‎[edit=sysop] (безстроково) ‎[move=sysop] (безстроково)))
 
(6 проміжних версій 2 користувачів не показані)
Рядок 1: Рядок 1:
Відокремлення PHP коду від HTML розмітки
+
Всі сценарії оформляються у вигляді блоків коду. Ці блоки можуть бути поміщені в HTML-код, але відділені від нього відповідними обмежувачами. Код PHP в HTML повинен знаходитись між початковим тегом <?php та кінцевим ?>. Також можна користуватися скороченим записом: <? ?>. Щоб використовувати даний тег потрібно в файлі php.ini присвоїти змінній short_open_tag значення On. Для використаннян запису в стилі ASP <% %> необхідно присвоїти змінній asp_tags значення On. Проте стиль ASP не рекомендується, бо він буде відсутній у PHP6.
 
+
PHP виконує код, що знаходиться в середині обмежувачів, таких як <?php ?>. Все, що знаходиться поза межами обмежувачів виводиться без змін. Таким чином виконується вставка PHP коду в HTML код. Типовий код html-сторінки виглядатиме так:
Всі сценарії оформляються у вигляді блоків коду. Ці блоки можуть бути поміщені в HTML-код, але відділені від нього відповідними обмежувачами. Код PHP в HTML повинен знаходитись між початковим тегом <?php та кінцевим ?> (або між <script language="php"> та </script>) Бажаним варіантом виділення PHP коду є варіант <?php ?>, оскільки саме такі початковий та кінцевий теги дозволять використовувати PHP код в документах, які відповідають правилам XML. Також можна користуватися скороченим записом: <? ?> (інколи потрібно активізувати даний стиль внісши вручну зміни в файл php.ini: змінна short_open_tag повинна мати значення On) і записом в стилі ASP: <% %> (в php.ini змінна asp_tags повинна мати значення On). Проте стиль ASP не рекомендується і очікується, що він буде відсутній у PHP6.[Джерело?]
+
<html>
 
+
<head>
Найпростіша програма Hello world на PHP виглядає так:
+
<title>Тестуємо PHP</title>
<?php
+
</head>
echo 'Hello, world!';
+
<body>
?>
+
<?php echo 'Hello, world!'; ?>
 
+
</body>
PHP виконує код, що знаходиться в середині обмежувачів, таких як <?php ?>. Все, що знаходиться поза межами обмежувачів виводиться без змін. Таким чином виконується вставка PHP коду в HTML код. Наприклад, код html-сторінки з попереднім прикладом виглядатиме так:
+
</html>
<html>
+
Також в PHP можливий скорочений запис оператора echo. <?=$a; ?> відповідає запису <?php echo $a; ?>.
<head>
+
<title>Тестуємо PHP</title>
+
</head>
+
<body>
+
<?php echo 'Hello, world!'; ?>
+
</body>
+
</html>
+
[ред.]
+
Відокремлення інструкцій
+
 
+
Інструкції в PHP відокремлюються символом ;. Перед закінченням скрипту (перед тегом ?>) крапку з комою ставити необов'язково.
+
[ред.]
+
Коментарі
+
 
+
Коментарі в PHP можуть бути як однорядкові так і багаторядкові. Однорядкові коментарі починаються із // або # (коментар скриптовихі розповсюдження початкових текстів програм в масах, безсумнівно справили благотворний вплив на багато проектів, в першу чергу — Linux хоч і успіх проекту Apache сильно підкріпив позиції прихильників Open Source. Сказане відноситься і до історії створення РНР, оскільки підтримка користувачів зі всього світу виявилася дуже важливим чинником в розвитку проекту РНР.
+
 
+
Ухвалення стратегії Open Source і безплатне розповсюдження початкових текстів РНР надало неоціниму послугу користувачам. Додатково, користувачі РНР в усьому світі є свого роду колективною службою підтримки, і в популярних електронних конференціях можна знайти відповіді навіть на найскладніші питання.
+
Ефективність
+
 
+
Ефективність є дуже важливим чинником при програмуванні для середовищ розрахованих на багато користувачів, до яких належить і web. Важливою перевагою PHP є те, що ця мова належить до інтерпретованих. Це дозволяє обробляти сценарії з достатньо високою швидкістю. За деякими оцінками, більшість PHP-сценаріїв (особливо не дуже великих розмірів) обробляються швидше за аналогічні їм програми, написані на Perl. Проте, щоб не робили розробники PHP, виконувані файли, отримані за допомогою компіляції, працюватимуть значно швидше — в десятки, а іноді і в сотні разів. Але продуктивність PHP цілком достатня для створення цілком серйозних веб-застосунків.
+

Поточна версія на 01:00, 20 червня 2014

Всі сценарії оформляються у вигляді блоків коду. Ці блоки можуть бути поміщені в HTML-код, але відділені від нього відповідними обмежувачами. Код PHP в HTML повинен знаходитись між початковим тегом <?php та кінцевим ?>. Також можна користуватися скороченим записом: <? ?>. Щоб використовувати даний тег потрібно в файлі php.ini присвоїти змінній short_open_tag значення On. Для використаннян запису в стилі ASP <% %> необхідно присвоїти змінній asp_tags значення On. Проте стиль ASP не рекомендується, бо він буде відсутній у PHP6. PHP виконує код, що знаходиться в середині обмежувачів, таких як <?php ?>. Все, що знаходиться поза межами обмежувачів виводиться без змін. Таким чином виконується вставка PHP коду в HTML код. Типовий код html-сторінки виглядатиме так:

<html>
<head>
<title>Тестуємо PHP</title>
</head>
<body>
<?php echo 'Hello, world!'; ?>
</body>
</html>

Також в PHP можливий скорочений запис оператора echo. <?=$a; ?> відповідає запису <?php echo $a; ?>.

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти