Відмінності між версіями «4 Сервери ФТП»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
м (Захист на 4 Сервери ФТП встановлено (‎[edit=sysop] (безстроково) ‎[move=sysop] (безстроково)))
 
(Одна проміжна версія одного користувача не показана)
Рядок 1: Рядок 1:
В Iнтернеті зберігається величезна кількість файлів, і для їх збереження використовуються спеціальні FTP-сервери. Деякі з них відкриті для вільного доступу, їх часто називають анонімними серверами. інші доступні лише для обмеженого кола зареєстрованих користувачів, і потребують при під'єднанні уводу ідентифікатора і пароля. Навряд чи можна відшукати комерційну версію програми на FTP-сервері, але тестові версії програм, а також програми, що розповсюджуються вільно, там можна знайти. Розрізняють два види програм, які можна, не порушивши законів про авторське право, скопіювати через Iнтернет:
+
'''FTP''' ( ''англ. File Transfer Protocol'' - протокол передачі файлів) - стандартний протокол , призначений для передачі файлів по TCP-мережам (наприклад, Інтернет). <br/>
• Вільно-розповсюджувані програми (freeware). Програми цього типу розповсюджуються безкоштовно, деколи за певних умов. Наприклад, користувач зобов'язаний скопіювати пакет повністю, а не частково.
+
Протокол побудований на архітектурі « клієнт-сервер »і використовує різні мережеві з'єднання для передачі команд і даних між клієнтом і сервером. Користувачі FTP можуть пройти аутентифікацію, передаючи логін і пароль відкритим текстом , або ж, якщо це дозволено на сервері, вони можуть підключитися анонімно. Можна використовувати протокол SSH для безпечної передачі, що приховує (шифрувальної) логін і пароль, а також шифрувальної вміст.<br/>
• Умовно-безкоштовні програми (shareware). Дані програми розповсюджуються безкоштовно, і їх можна спробувати в роботі, але для законного використання цих програм потрібно заплатити деяку невелику суму.
+
Перші клієнтські FTP-додатки були інтерактивними інструментами командного рядка, що реалізують стандартні команди і синтаксис. Графічні інтерфейси користувача з тих пір були розроблені для багатьох операційних систем, що використовуються і до сьогоднішнього дня. Серед цих інтерфейсів є, як програми загального веб-дизайну схожі на Microsoft Expression Web , так і спеціалізовані FTP-клієнти (наприклад, FileZilla).<br/>
 
+
Досить яскрава особливість протоколу FTP в тому, що він використовує множинне (як мінімум - подвійне) підключення. При цьому один канал є керуючим, через який надходять команди сервера і повертаються його відповіді (зазвичай через TCP-порт 21), а через інші відбувається власне передача даних, по одному каналу на кожну передачу. Тому в рамках однієї сесії по протоколу FTP можна передавати одночасно декілька файлів, причому в обох напрямках. Для кожного каналу даних відкривається свій TCP порт, номер якого вибирається або сервером, або клієнтом, залежно від режиму передачі. <br/>
FTP-сервер, це звичайний комп'ютер, який підключений до Інтернету, де і містяться загальнодоступні файли. І для того що б скопіювати дані файли на свій комп'ютер потрібен спеціальний протокол передачі даних - FTP. За допомогою програми - FTP-клієнта (наприклад, FTPExplorer, CuteFTP Pro, FileZilla та інші) або з інтернет-браузера, вводячи адресу потрібного вам сервера після ftp://, відбувається з'єднання з цим сервером.
+
Протокол FTP має двійковий режим передачі, що скорочує накладні витрати трафіку і зменшує час обміну даними при передачі великих файлів.
Так само підключитися до FTP-сервера можна за допомогою файлових менеджерів. Ця функція дуже зручна у безкоштовному файловому менеджері FreeCommander.Підключитися до необхідного нам FTP-сервера можна в стандартному і анонімному режимі.
+
FTP працює на прикладному рівні моделі OSI і використовується для передачі файлів за допомогою TCP / IP . Для цього повинен бути запущений FTP-сервер, що очікує вхідних запитів. Комп'ютер-клієнт може зв'язатися з сервером по порту 21. Це з'єднання (потік управління) залишається відкритим на час сесії. Друге з'єднання (потік даних), може бути відкритий як сервером з порту 20 до порту відповідного клієнта (активний режим), або ж клієнтом з будь-якого порту до порту відповідного сервера (пасивний режим), що необхідно для передачі файлу даних.<br/>
 
+
FTP може працювати в активному або пасивному режимі, від вибору якого залежить спосіб установки з'єднання. В активному режимі клієнт створює керуюче TCP-з'єднання з сервером і відправляє серверу свій IP-адресу та довільний номер клієнтського порту, після чого чекає, поки сервер не запустить TCP'єднання з цією адресою і номером порту. У разі, якщо клієнт знаходиться за брандмауером і не може прийняти вхідне TCP-з'єднання, може бути використаний пасивний режим. У цьому режимі клієнт використовує потік управління, щоб послати серверу команду PASV, і потім отримує від сервера його IP-адресу та номер порту, які потім використовуються клієнтом для відкриття потоку даних з довільного клієнтського порту до отриманого адресою і порту.<br/>
Що б отримати доступ на FTP-сервер досить ввести логін і пароль, якщо пароль, який дає доступ до файлів відсутній, необхідно пройти реєстрацію. Так само є такий варіант, що адміністратор сервера помістив пароль і логін на вході в систему.
+
FTP не може зашифрувати свій трафік, всі передачі - відкритий текст, тому імена користувачів, паролі, команди і дані можуть бути прочитані ким завгодно, здатним перехопити пакет по мережі. Звичайне рішення цієї проблеми - використовувати «безпечні», TLS-захищені версії вразливих протоколів (нпр. FTPS для FTP) або ж інший, більш захищений протокол, начебто SFTP / SCP , що надається з більшістю реалізацій протоколу Secure Shell .<br/>
Крім стандартного підключення до FTP-серверу, є можливість підключитися анонімно.Для анонімного підключення часто використовується логін anonymous, а пароль з етикету - адреса електронної пошти. Багато FTP-сервера надають можливість анонімного входу, наприклад, якщо ви користуєтеся браузером Internet Explorer, тоді при введенні адреси FTP-сервера ви підключитеся анонімно до цього ресурсу.
+
 
+
Але існують і закриті FTP-сервери, до яких заборонений анонімний доступ. Ці сервери, як правило, призначені для певних користувачів, і на них не можна зареєструватися при стандартному вході. Це можуть бути сервера різних компаній і організацій, і доступ до них дозволений тільки для комп'ютерів з певним IP-адресою.
+
 
+
Природно слід пам'ятати, що жоден комп'ютер не зможе забезпечити величезну кількість відвідувачів. Для цього на FTP-серверах стоять обмеження на певну кількість користувачів, які підключені одночасно. І якщо ви при підключенні отримали повідомлення що число користувачів перевищено, спробуйте повторити спробу через деякий час.
+
 
+
Є ще кілька причин, по яких не буде можливості підключитися до сервера, це поганий зв'язок, і відповідно, якщо сервер відключений.
+
В Інтернеті часто можна натрапити на FTP-сервери-дзеркала, давайте розглянемо, що це означає. Дзеркало це розташовані в різних місцях FTP-сервери, які містять ідентичну інформацію. Створені вони для швидкого і зручного одержання інформації користувачами з різних країн. Тому якщо при завантаженні потрібного файлу комп'ютер вас вивів на список ресурсів, значить, ви маєте можливість вибрати FTP-сервер, який до вас максимально близько розташований географічно, а значить, більш зручний і практичний для копіювання з отримання необхідних даних.
+
 
+
Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що FTP-сервер відмінна альтернатива носіїв інформації. І якщо треба передати інформацію між двома комп'ютерами можна не використовувати диски, флеш-карти, а простіше помістити ці файли на відкритий FTP-сервер в Інтернеті і потім завантажити його на потрібний локальний комп'ютер. Це так само зручно, якщо ви зібралися в поїздку і вам треба взяти з собою необхідну інформацію, просто вивантажує її на FTP-сервер і по приїзду на місце вивантажує їх з будь-якої точки планети.
+

Поточна версія на 00:46, 20 червня 2014

FTP ( англ. File Transfer Protocol - протокол передачі файлів) - стандартний протокол , призначений для передачі файлів по TCP-мережам (наприклад, Інтернет).
Протокол побудований на архітектурі « клієнт-сервер »і використовує різні мережеві з'єднання для передачі команд і даних між клієнтом і сервером. Користувачі FTP можуть пройти аутентифікацію, передаючи логін і пароль відкритим текстом , або ж, якщо це дозволено на сервері, вони можуть підключитися анонімно. Можна використовувати протокол SSH для безпечної передачі, що приховує (шифрувальної) логін і пароль, а також шифрувальної вміст.
Перші клієнтські FTP-додатки були інтерактивними інструментами командного рядка, що реалізують стандартні команди і синтаксис. Графічні інтерфейси користувача з тих пір були розроблені для багатьох операційних систем, що використовуються і до сьогоднішнього дня. Серед цих інтерфейсів є, як програми загального веб-дизайну схожі на Microsoft Expression Web , так і спеціалізовані FTP-клієнти (наприклад, FileZilla).
Досить яскрава особливість протоколу FTP в тому, що він використовує множинне (як мінімум - подвійне) підключення. При цьому один канал є керуючим, через який надходять команди сервера і повертаються його відповіді (зазвичай через TCP-порт 21), а через інші відбувається власне передача даних, по одному каналу на кожну передачу. Тому в рамках однієї сесії по протоколу FTP можна передавати одночасно декілька файлів, причому в обох напрямках. Для кожного каналу даних відкривається свій TCP порт, номер якого вибирається або сервером, або клієнтом, залежно від режиму передачі.
Протокол FTP має двійковий режим передачі, що скорочує накладні витрати трафіку і зменшує час обміну даними при передачі великих файлів. FTP працює на прикладному рівні моделі OSI і використовується для передачі файлів за допомогою TCP / IP . Для цього повинен бути запущений FTP-сервер, що очікує вхідних запитів. Комп'ютер-клієнт може зв'язатися з сервером по порту 21. Це з'єднання (потік управління) залишається відкритим на час сесії. Друге з'єднання (потік даних), може бути відкритий як сервером з порту 20 до порту відповідного клієнта (активний режим), або ж клієнтом з будь-якого порту до порту відповідного сервера (пасивний режим), що необхідно для передачі файлу даних.
FTP може працювати в активному або пасивному режимі, від вибору якого залежить спосіб установки з'єднання. В активному режимі клієнт створює керуюче TCP-з'єднання з сервером і відправляє серверу свій IP-адресу та довільний номер клієнтського порту, після чого чекає, поки сервер не запустить TCP-з'єднання з цією адресою і номером порту. У разі, якщо клієнт знаходиться за брандмауером і не може прийняти вхідне TCP-з'єднання, може бути використаний пасивний режим. У цьому режимі клієнт використовує потік управління, щоб послати серверу команду PASV, і потім отримує від сервера його IP-адресу та номер порту, які потім використовуються клієнтом для відкриття потоку даних з довільного клієнтського порту до отриманого адресою і порту.
FTP не може зашифрувати свій трафік, всі передачі - відкритий текст, тому імена користувачів, паролі, команди і дані можуть бути прочитані ким завгодно, здатним перехопити пакет по мережі. Звичайне рішення цієї проблеми - використовувати «безпечні», TLS-захищені версії вразливих протоколів (нпр. FTPS для FTP) або ж інший, більш захищений протокол, начебто SFTP / SCP , що надається з більшістю реалізацій протоколу Secure Shell .

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти