Відмінності між версіями «4 Розширювана мова посилань XLL»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
м (Захист на 4 Розширювана мова посилань XLL встановлено (‎[edit=sysop] (безстроково) ‎[move=sysop] (безстроково)))
 
Рядок 1: Рядок 1:
Майже одночасно з самим XML консорціумом W3 був стандартизований XLL механізм створення гіпертекстових зсилок в XML документах. Цей аспект мови значно удосконалений порівняно з HTML. Це основні риси текстової моделі XML:  
+
Майже одночасно із самим XML Консорціумом W3 був стандартизований XLL (extensible Linking Language, «Розширювана мова посилань») - механізм створення гіпертекстових посилань в XML-документах. Цей аспект мови значно вдосконалений в порівнянні з HTML. Ось основні риси гіпертекстової моделі XML:
 
+
* XML - посилання реалізовані не на рівні тегів (як у випадку тега А мови HTML), а за допомогою зарезервованих імен атрибутів. Це дозволяє з легкістю перетворити в гіпертекстове посилання будь-який елемент документа, просто розширивши його список атрибутів.
1) XML – зсилки реалізовані не на рівні тегів, а з допомогою зарезервованих імен атрибутів.  
+
* Для XML - посилання можна вказати, чи буде вона звичайним посиланням, що активізується користувачем (клацанням мишею, наприклад), або ж браузер, зустрівши в документі це посилання, повинен активізувати її сам, не чекаючи команди користувача.
 
+
* Для посилання можна вказувати результат її активації, а саме: або вивести документ, на який вона посилається, замість поточного (наприклад, в тому ж вікні браузера), або створити для нього новий контекст виводу (наприклад, нове вікно), або ж вміст нового документа потрібно вставити всередину поточного документа.
2) Для XML – зсилки можна вказати, чи буде вона звичайною зсилкою, або броузер, зустрівши в документі цю зсилку, мусить активізуватися не чикаючи іншої команди користувача.  
+
* Важливі вдосконалення внесені в синтаксис URL-адрес, що використовуються в посиланнях. Вище я вже згадував, що адреси можуть містити параметри виклику програми або ідентифікатор фрагмента документа, відокремлювані від основної частини адреси відповідно символами ? і #. XML розширює синтаксис цих конструкцій, завдяки чому, не втрачаючи зворотної сумісності з існуючими адресами, вони дозволяють адресувати практично будь-який фрагмент будь-якого XML- або HTML- файлу. При цьому не вимагається, щоб автор файлу, на який посилаються, якось по-особливому розмітив цей фрагмент (в HTML, як ви знаєте, його потрібно позначити тегом А з атрибутом name). Більш того, вирізування цього фрагмента з документа можна перекласти на сервер, на якому документ зберігається, тим самим уникнувши пересилання по мережі документа цілком (правда, для цього потрібно, щоб сервер вмів обробляти такі «розширені» запити).
 
+
3) Для зсилки можна вказати результат її активації а саме: чи вивести документ, на який вона зсилається або вміст нового документа треба вставити в середину текучого документа.  
+
 
+
4) Важливі вдосконалення внесені в синтаксис URL адрес, які використовуються у зсилках.
+

Поточна версія на 18:35, 24 грудня 2012

Майже одночасно із самим XML Консорціумом W3 був стандартизований XLL (extensible Linking Language, «Розширювана мова посилань») - механізм створення гіпертекстових посилань в XML-документах. Цей аспект мови значно вдосконалений в порівнянні з HTML. Ось основні риси гіпертекстової моделі XML:

  • XML - посилання реалізовані не на рівні тегів (як у випадку тега А мови HTML), а за допомогою зарезервованих імен атрибутів. Це дозволяє з легкістю перетворити в гіпертекстове посилання будь-який елемент документа, просто розширивши його список атрибутів.
  • Для XML - посилання можна вказати, чи буде вона звичайним посиланням, що активізується користувачем (клацанням мишею, наприклад), або ж браузер, зустрівши в документі це посилання, повинен активізувати її сам, не чекаючи команди користувача.
  • Для посилання можна вказувати результат її активації, а саме: або вивести документ, на який вона посилається, замість поточного (наприклад, в тому ж вікні браузера), або створити для нього новий контекст виводу (наприклад, нове вікно), або ж вміст нового документа потрібно вставити всередину поточного документа.
  • Важливі вдосконалення внесені в синтаксис URL-адрес, що використовуються в посиланнях. Вище я вже згадував, що адреси можуть містити параметри виклику програми або ідентифікатор фрагмента документа, відокремлювані від основної частини адреси відповідно символами ? і #. XML розширює синтаксис цих конструкцій, завдяки чому, не втрачаючи зворотної сумісності з існуючими адресами, вони дозволяють адресувати практично будь-який фрагмент будь-якого XML- або HTML- файлу. При цьому не вимагається, щоб автор файлу, на який посилаються, якось по-особливому розмітив цей фрагмент (в HTML, як ви знаєте, його потрібно позначити тегом А з атрибутом name). Більш того, вирізування цього фрагмента з документа можна перекласти на сервер, на якому документ зберігається, тим самим уникнувши пересилання по мережі документа цілком (правда, для цього потрібно, щоб сервер вмів обробляти такі «розширені» запити).
Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти