Відмінності між версіями «3. Переведення документів з паперової в електронну форму»

Матеріал з Wiki TNEU
Перейти до: навігація, пошук
(jsNDKbpTTooUpKgj)
Рядок 1: Рядок 1:
Переведення документів з паперової в електронну форму здійснюється шляхом сканування і розпізнавання паперових документів прямо з інтерфейсу реєстраційної картки та автоматично прикріплює отримані файли до РК.
+
Good point. I hadn't thohugt about it quite that way. :)
 
+
Для організацій з великим документопотоком має бути передбачене Потокове сканування, тобто можливість масового введення в систему паперових документів і розпізнавання їх електронних образів. Це значно скорочує трудовитрати на введення інформації і створює передумови для переходу до електронного документообігу.
+
 
+
Технологія потокового сканування полягає в наступному. При реєстрації на документі  друкується призначений системою унікальний штрих-код (на першому чи на окремому чистому аркуші). Він містить унікальний ідентифікаційний номер документа і правила його обробки.
+
 
+
У процесі сканування та розпізнавання система аналізує штрих-код і обробляє відскановані документи відповідно до зазначеної в ньому інформацією. Отримані в заданому форматі результати сканування автоматично прикріплюються до відповідних РК.
+
 
+
Для реалізації даної функції використовується програмне забезпечення компанії A''BBYY - FineReader 6.0 або 7.0 Scripting Edition.''''
+
 
+
В паперових архівах зберігається величезна кількість креслень, що мають неабияку цінність і можуть містити перспективні ноу-хау. Ці документи актуальні – вони активно використовуються, модифікуються, застосовуються в нових розробках.
+
Сучасні підприємства в тій чи іншій мірі вже провели автоматизацію проектно-конструкторських робіт і користуються в своїй діяльності програмним забезпеченням систем автоматизованого проектування (САПР).
+
 
+
На підприємствах користуються різними пакетами САПР, проте стандартом де-факто стало використання AutoCAD - базової програми векторної графіки в складі програмного забезпечення САПР. Формат збереження креслень DWG, що є основним для цієї програми, одержав статус універсального стандартного формату електронної форми технічної документації.
+
 
+
 
+
Переведення існуючого паперового архіву технічної документації в електронну форму складається з локальних перетворень окремих паперових документів в електронні. Кожне локальне перетворення передбачає виконання послідовності типових етапів:
+
 
+
• сканування паперового документа - отримання растрового зображення креслення;
+
 
+
• корекцію растрового зображення;
+
 
+
• векторизацію (повну або часткову) - перетворення растрового зображення на векторне представлення;
+
 
+
• завантаження отриманих даних у векторний редактор і подальша робота з ними.
+
 
+
 
+
'''Сканування паперових документів.'''
+
Документи скануються і піддаються мінімальній первинній обробці краще скануються в напівтоновому режимі (256 градацій сірого). Розмір цих файлів набагато більший, але завдяки цьому зберігається інформація, яка може загубитися при монохромному скануванні.
+
 
+
 
+
Сканування потрібно проводити на якісних сканерах – придатні результати дає тільки професійне устаткування. Не слід сканувати документи великих форматів на офісних сканерах формату А4, тому що витрати часу і якості дуже швидко зведуть подібну економію нанівець. При скануванні потрібно пам'ятати про співвідношення “dpi/розмір файла”. Чим вище роздільна здатність сканування, тим точніше растрове зображення, більше його розмір і необхідні для його обробки ресурси. Кваліфікований майстер сканування шукає золоту середину: щоб розмір був «реальним» і якість збереглася. При скануванні великої кількості документів однакової якості бажано організувати процес пакетної (автоматизованої) обробки за заданим сценарієм.
+
 
+
'''
+
Корекція растрових зображень передбачає такі процедури:'''
+
 
+
• фільтрацію для монохромних, кольорових і напівтонових зображень;
+
 
+
• усунення перекосу - автоматичне визначення або введення кута вирівнювання;
+
 
+
• корекцію по рамці - корекція зображення відповідно до відомих розмірів рамки (формату креслення);
+
 
+
• калібрування - усунення лінійних і нелінійних спотворень;
+
 
+
• використання сітки чи довільного набору калібрувальних пар;
+
 
+
• автоматичний вибір оптимального способу калібрування.
+
 
+
• зміну фізичних розмірів, роздільної здатності зображення, дзеркальне відображення, кадрування
+
 
+
 
+
'''Векторизація''' – це процес перетворення растрової графіки, одержаної в результаті сканування, на векторну графіку, якою, як правило, користуються в САПР. Відповідні елементи растрового зображення перетворюються на векторні об'єкти: відрізки, дуги, полілінії.
+
 
+
 
+
Векторизація буває ''автоматичною і напівавтоматичною.'' При ''напівавтоматичній векторизації'' в креслення вставляється растрове зображення як підкладка і проводиться послідовне (об'єкт за об'єктом) перетворення растрових даних на векторні об'єкти. Вибравши тип об'єкта, наприклад лінію, курсором миші вказуємо послідовно на відрізки, які тут же оцифровуються до першого перетину і перетворюються на векторні об'єкти. Аналогічно можна векторизувати дуги, кола, полілінії. Складніше йде справа з невеликими текстовими фрагментами. Тут потрібно вказати базову точку початку тексту, далі ввести текст з клавіатури і, виділивши растровий фрагмент, видалити його з креслення, замінивши векторним об'єктом.
+
 
+
 
+
''Автоматична векторизація'' дозволяє перетворювати на векторний формат все растрове зображення або його вибраний фрагмент. Автоматична векторизація дає задовільні результати тільки на кресленнях високої і середньої якості. Зображення невисокої якості перед векторизацією необхідно поліпшити шляхом корекції растрового зображення.
+
Завантаження одержаних даних у векторний редактор і подальша робота з ними виконується за одним з двох варіантів:
+
• повне перетворення креслення до векторного представлення;
+
• гібридний варіант, що передбачає сумісне використання відсканованого креслення і векторних об’єктів, створених засобами AutoCAD.
+

Версія за 01:20, 5 січня 2012

Good point. I hadn't thohugt about it quite that way. :)

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти