Відмінності між версіями «2. PR-кампанії»
м (Захист на 2. PR-кампанії встановлено ([edit=sysop] (безстроково) [move=sysop] (безстроково)) [каскадний]) |
|
(6 проміжних версій 6 користувачів не показані) |
Поточна версія на 14:39, 23 вересня 2012
[ред.] Public Relations
PR, від public relations - зв'язки з громадськістю, відносини з громадськістю, суспільні зв'язки, суспільні відносини, громадське взаємодія, скорочено-жаргонне: піар ПР - технології створення та впровадження при суспільно-економічних і політичних системах конкуренції образу об'єкта (ідеї, товару, послуги, персоналії, організації - фірми, бренду) в ціннісний ряд соціальної групи, з метою закріплення цього образу як ідеального і необхідного в житті.
[ред.] Розгорнуті поняття
На сьогоднішній день існує безліч визначень ПР, що відображають наявність самих різних концепцій і точок зору на предмет. Наприклад:
- Узагальнене: «Паблік рілейшнз - це управлінська діяльність, спрямована на встановлення взаємовигідних, гармонійних відносин між організацією та громадськістю, від якої залежить успіх функціонування цієї організації».
- Лаконічне: «ПР - це формування громадської думки про товар, людину, компанії, події», «ПР-інформувати, утворювати, викликати довіру».
- ПР - це мистецтво і наука досягнення гармонії із зовнішнім оточенням за допомогою взаєморозуміння, заснованого на правді і повній інформованості (Сем Блек, у своїй книзі «Що таке PR?»)
- Цинічне: «ПР - це мистецтво формування сприятливого ставлення громадськості до фірми шляхом створення уявлення про те, що фірма випускає і продає товар тільки на користь покупця, а не заради отримання прибутку».
Проте найкращим і найбільш адекватним в сучасній практиці вважається визначення, запропоноване професорами Лоуренсом В. Лонгі та Вінсентом Хазелтоном. Вони описують зв'язки з громадськістю як «комунікативну функцію управління, за допомогою якої організації адаптуються до навколишнього їхньому середовищі, міняють (або ж зберігають) її в ім'я досягнення своїх організаційних цілей». Дане визначення представляє собою новітню теорію, що описує зв'язки з громадськістю як щось більше, ніж просто формування в суспільстві тих чи інших точок зору.
Якщо розглядати ПР як функцію управління в організації, то можна дати таке визначення ПР: ПР - це управління комунікаціями організації з її цільовою аудиторією, з метою налагодити стійкі зв'язки, довіра і взаєморозуміння.